Zenginlik Duası

Zenginlik Duası

Zenginlik duası, maddi ve manevi olarak rızkımızın artması ve lütuflara mazhar olmak için, elimizde bulunan olanaklara göre çalışmalı ve dualar etmeliyiz. Yüce Rabbimiz bizleri yaratarak, görevlerimizi yapmamızı istemiştir. Görevlerini gereği gibi yerine getiren müminler, maddi ve manevi ihsanlara mazhar olurlar. Bu sebeple Allah'tan isteyeceğimiz şeyler ne olursa olsun, öncelikle bize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Sonrasında ne istersek karşılığını alabiliriz.

Duaları okuyup, zikirleri ve esmaları çeken kişiler isteklerinin olmadığını düşünüyorlarsa, kulluk görevlerini yerine getirip getirmediklerini gözden geçirmelidir. Bu yüzden her türlü meşru istediğinizde, Allah'a yönelmek isterseniz önce kulluk etmeniz gerekir. Bol rızık isteyen, fakirlikten kurtulup zengin olmayı isteyen kişiler, buna inanarak dualarını etmelidir.

Zenginlik duaları

 • "Bismillahirrahmanirrahim Kulillahumme malikel mülki tü'til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey'in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi gayri hisab." Bu duayı mal ve mülk sahibi olmak isteyenler, manevi yönden iktidara erişmek isteyenler, servetinin çoğalmasını isteyenler her gün en az 4 defa okumalıdır. Bunu günde 41 defa okurlarsa, daha etkili olur. Bunu sürekli olarak yapanlar, kısa sürede mallarında olan artışı göreceklerdir. Her geçen gün daha fazla zenginleşeceklerdir. Rahat ve huzur dolu bir yaşamları olacaktır.
 • "Ya ilahel alihetir - refiy-ı celalüh." Her gün bunu 20 defa okumayı alışkanlık haline getiren kişiler fakirlikten kurtulur, kendisine rızık kapıların açılmasını sağlar.
 • "Ya Vehhab" Meali, "Ey bolca hediyeler veren Vehhab." Bu esmayı çeken kişiler zengin olmanın yolunu açarlar.
 • "Ya eğna min külli ganiy." Meali, "Ey zengin olan, ey bütün zenginlerin en zengini" Bunu her gün tekrar etmeyi alışkanlık haline getirin.
 • "Ya ecvedü min külli cevad" Meali, "Ey cömert olan, ey bütün cömertlerin en cömerti" Her gün zikredilmesi gerekir.
 • "Ya elfatü min külli latif" Meali, "Ey lütuf sahiplerinden daha lütufkar olan Latif" Bu esmanın zengin olmak isteyenler tarafından okunması gerekir.
 • "Ya ekremü min külli Kerim" Meali, "Ey ikram eden, ey ikram edenlerden daha Kerim" Bu zikri zengin olmak için okuyun.
 • " Ya erhamü min külli Rahim" Meali, "Ey en lütufkar ve merhametli olan, ey merhametlilerden daha Rahim" Bu zikir size zengin olmanın kapılarını açacaktır.
 • "Ya ehabbu min külli Habib" Meali, "Ey sevgili olan, ey tüm sevgililerden daha sevgili Allah" Elinizden geldiğince fakirlikten kurtulmak, zengin olmak için okumalısınız.
 • Vakıa suresini zengin olmak isteyenler her zaman okumalıdır. Hadis-i şeriflerde; "Her kim Vakıa süresini her gece bir kez okuyan, ömrünce fakirlik yüzü görmez." denmiş, Vakıa suresinin zenginlik suresi olduğu belirtilmiş ve bunu herkesin öğrenmesi gerektiği söylenmiştir.
 • Yatsı namazından sonra iki rekat namaz kılın. İki rekatın sonlarında Fatiha suresinin ardından, Ayetel Kürsi okuyun. Son secdeden kalkmadan, " Ya Hu, Ya men Hu, la ilahe illa Hu, entel hayyul kayyum, vela şerikelek, velekel mülkü, velekel hamdü ve inneke ala külli şeyin kadir" diyerek namazınızı bitirin. Sonra israfu umar duasını okuyun. 3 defa elhamdülillah, 7 adet salavat, 7 defa besmele ve 100 defa " La ilahe illallahul melikül hakkun Mübin Muhammedur resullullahi sadıkül vağdül emin." okuyarak, dileğinizi söyleyin. Bu dualara 7 gün boyunca devam etmelisiniz. Yüce Rabbimiz size helal kazançların kapılarını bu duaların hürmetine inşallah açacaktır. Hayırlı rızk sayesinde zengin olmak isteyen kişiler, bunu yapmalıdır. Bir kaç günde bile etkilerini göstermiş olan dualardır. Bunu yaparken şüpheye düşmemek gerekir.
Son Güncelleme : 17.04.2021 13:18:46
Zenginlik Duası ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Zenginlik Duası Yorumları

şifre Kırmızı sayı

76 Yorum Yapılmış "Zenginlik Duası"
Bu dualar adetli iken okunur mu ?
Özlem . 29.03.2018
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
hayırlı geceler arkadaşlar geçim sıkıntısı hepimizde var ama nefes alabiliyomuyuz elimiz ayagımız sağlammı gözümüz görüyormu çok şükür siz daha nasıl bir zenginlik peşindesiniz bu saydıklarıma sahip olamayan insanlar şükredebilirken sizin şikayetlerinizi anlayamıyorum allah kimseye taşıyamayacağı yük vermez allahım hepinizin yar ve yardımcısı olsun inşallah
Rauf . 30.08.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Sitenin en alt kısmında fal tarot kart reklamları çıkıyor bütün bu olup bitenlere yakışmıyor reklamı kaldırırsanız sevinirim ben şahsım adına uygun bulmuyorum teşekkür ederim yüce rabbim herkesin şifasını versin ALLAH razı olsun sizden sayenizde doğru yolu bulduğuma inanıyorum.
Erdal Tanrıverdi . 07.07.2014
CEVAP YAZ
Hocam ben ailecek kaza yaptik herseyimi kaybettim herseyim ipotekli mahkemeleri kazandim ama 5 yildir yargitayda bekletiliyor borclarimi odeyim bende zengin olup isimi takip etmek istiyorum hangi dualari zikirleri devamli okumsm lazim allah rizasi icin yardimci olun
Hasanöztürk . 10.07.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Onemli olan gonul zenginliyidir bence mal mulk sohret bos kalp Allaha inan dikca kalptir zenginliyin kalpte olmasi yeter kendinize iyi bakin guzel hanfen diler hayat guzel hanfendiler oldugu surece guzel.
Firat . 15.07.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
RABBIM hepinizin işini rast getirsin hic kimsenin isini bozmasin nazarlardan korusun
Hameed . 17.04.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
inşallah sıkıntı ve borçlarımızdan kurtuluruz.
Emin . 04.08.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Arkadaşlar çok borcum var lütfen dua edin
İsa . 23.05.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
biz de bilmiyoruz arapca duanın dili olmaz zaten sen kal ben bütün ol allahı düşün hepsi kabul olur benim hep dualarım kabul oldu.duasız asla yasayamam özel ilgi alanıma giriyor .allahıma canım kurban olsun evladım kurban olsun..allahı düşünmeden bi an yasayamam .insanlardan ser yönleri nedenıyle uzak dururum.dualarım bana ytr.allah aşkı hiçbiseye benzemez hiç yalnız hissetmiyorum kendimi hiç aç kalmadım hiç evsizkalmadım hiç işsiz kalmadım hiç allahsız kalmayayım rabbım..yemın ederım her ıstedıgımı verdi cokca verdi en comert en zengın herseyın malıkı olan allaha sıgın hemn sımdı bugun sıgın secde et bak bakalım neler oluyor...
Gizem Lam . 03.09.2014
CEVAP YAZ
s.a.arkadaşlar herşeyden önce niyet önemlidir.samimi bir niyetle gerçekten inanarak edilen hiçbir dua geri çevrilmez unutmayınki dünya bile dua ile ayakta duruyor.nasıl diye soracak olursanız.mevlam dünyada gerçek anlamda kalben ALLAH diyen bir tek kişi dahi kalsa kıyameti koparmam diyor mevlam.herkese öncelikle sağlık huzur versin Allahım.gerisi teferruat.kefenin cebi yok unutmayalım ve zenginler mallarının cevabını vermekle uğraşırken fakirler onlardan önce cenneti alaya girecekler unutmayın
Gazi81 . 26.01.2018
CEVAP YAZ
Sevgili arkadaşlar bende zengin olmak istemiyorum sadece borçlarımdan kurtulmak ve refaha kavuşmak istiyorum dua ediyorum. sizin yorumlarınızı okudum ve 1 yıldır yalvarıyorum borçlarım artıyor diyeni gördüm. Allah kimseye gücünün yetmediği zorluğu vermez. Borçların çoğalıyor diye bırakma kendini, senin bu dünyadaki en büyük sınavlarından biridir. Tüm içtenliğinle duanı et ve şükrünü eksik etme. Der daim dilinde olsun. Bende sizin gibi yorumcuyum kendi fikrimi söylemek istedim.
Sinan Demirkaya . 21.08.2017
CEVAP YAZ
Ey Mümin,ey Kul.Rabbim buyurmus,bir tasin altinda ekmek bulamazsan üstündede arama..Yani,zenginlik bir sart degil .Eger her inancli müslümam bu dualari okuyup zengin olmus olsaydi,dünyada duyulurdu.Anlami cok basit.Dualar okunur ve isdende ihmal edilmez.Dua kuvvet ve saglik verir.Bu duayi okuyanlar islerine sarilsinlar ve sonucta zengin olmasalar dahi,iyi ve sikintisiz bir yasama kavusurlar.Ne demisler,susuz degirmen harman savurmaz.. Selamlar..
Evham . 15.03.2017
CEVAP YAZ
Zengin olmak istemiyorum. Sadece şu kahrolası borçlarımdan kurtulup bir de geçimimi sağlayacak hayırlı bir rızık kapısı istiyorum. Neredeyse bir yıldır gece gündüz yalvarıyorum rabbime ama hem borçlar artıyor hem de iş için çaldığım kapılar kapanıyor neredeyse delirmek üzereyim. Allah bile torpil olmadan, biyerlerde tanıdığın yoksa kapı mapı açmıyor malesef Bittim tükendim&128559;
Deniz . 17.08.2017
CEVAP YAZ
O zaman kımse calısmasın sadece oturdugu yerden dua etsın zengınlık beklesın ,ınanmak basarmanın yarısıdır yaradana ınanın ve cok calısın bos durmayın elbette sonunda az yada cok bır varlık sahıbı olacaksınız,bos laf ve ıcraatsız dualara ınanmak ıslam dınıne cok tezat olan bır davranıstır.calısmaktan asla usanmayın ve yaradana ınanın
Ayhan . 12.10.2014
CEVAP YAZ
İnşaallah Rabbimin sonsuz zenginliğinden ben de nasiplenirim. Allah çok bağışlayıcı , affedici ve sonsuz kerem sahibidir. Resulullah (sav) buyurdular ki: Sizden herkes, ihtiyaçlarının tamamını Rabbinden istesin, hatta kopan ayakkabı bağına varıncaya kadar istesin.
Özlem . 26.12.2018 00:04:30
CEVAP YAZ
Insan olmadiktan ve insanca yasamadiktan tabiki sikintillar olur borclar olur huzur olmaz sonra dualarin faydasi bile olmaz inancli insan kanaatkar olup acgozlu olmadiktan sonra yuce Allah her turlu sIkIntIlarImIza yardimci olur dualarimizin kabul olmasi dileiyle
Adsiz . 07.01.2018
CEVAP YAZ
Mert yalan olan ne arkadaşım allah her yolun kapısını acar kardeşim zengin olmasadakta sikintilarimizdan kurtulmak için allah için dua ediyoruz allah o bizi müslüman yapmış biz dua ogrenelimde die kötü yollardan uzak duralım die yaratmış iyi geceler arkadaslar
Mustafa . 29.03.2017
CEVAP YAZ
ben zengin olmayım ama gönlüm zengin olsun yeter gerisi allah kerim allah kim seyi ac bırakmaz zen gin ler ise zengin oluyorda ne yapıyorlar kım seye vermıyorlar fakırlar ise 1 ekmeyı baylaşır zengin ler o 1 ekmeyi saklar 5 gün yer :):)
Sezer . 23.11.2015
CEVAP YAZ
Merhaba, bu site cidden muhteşem önceden böyle bir site olduğunu bilmiyordum daha doğrusu aklıma bile gelmemişti açıkçası... ama bilmek istediğim Mutluluk duası... böyle bir dua varmı varsa lütfen yayınlarmısınız..
Yusuf . 28.02.2015
CEVAP YAZ
Selam bende zenginliyi hem insanlara iyilik yapmak icin hemde insanlarla kotu seyler yasayip gunaha girmemek icin isti yorum bazen ben ofke dolu olurum esasen sizlerin dusunceleri beni sitrese soka biliyo males sef kib.
Firat . 19.06.2017
CEVAP YAZ
Ya arkadas inandırıcı gelmiyor bana ALLAH bizi kurtarsınn yardım etsın eylesın ama dualarla zengın fılan olunmaz olsaydı musluman ulkeler suann en zengınler arasındaydıı :) Namaz kılın tüm sıkıntılar vızdır
Emir . 19.05.2015
CEVAP YAZ
allahım gönül zenginliği ver rabim önce fakir müslümanlara yardım et sonrada karınları doyur ve bizede bol helalinden rızık ve kısmet ver amin rızkımızı artır kimseye muhtaç etirme borçlarımızı kapatır amin
Eryal . 05.11.2015
CEVAP YAZ
ınşallah banada faydası olur cunku cok ihtıyacım var bu dua bır anda cıktı bana ışimden oldum ışsızım şimarık zengının benı ısımden etmesı zoruma gidıyor inşallah banada faydası olur
Sevgi . 27.07.2014
CEVAP YAZ
ALLAH BİZİ AÇ VE SUSUZ BIRAKMAMIŞTIR VE ALLAHA NE KADARDA ŞÜKRETSEK AZDIR YANİ DEMEK İSTEDİĞİM ŞU Kİ ALLAH BİZ AÇ , SUSUZ KALMAYALIM DİYE BİZİ ZENGİN DUASINI OKUMAMIZI İSTEMİŞTİR
Derin Naz . 24.03.2015
CEVAP YAZ
ARKADAŞLAR BENCE ALLAH RESULLAH HERKESE BİR ZENGİNLİK VERMİŞTİR KİMİSİNE MAL KİMİSİNE HUZUR VERMİŞTİR BENCE BU ZENGİNLİK DUASI OLACAGINA HUZUR DUASI OLSA ÇOK GÜZEL OLURDU
Nurşa . 27.02.2014
CEVAP YAZ
ASLINDA BEN DE ÇOK ZENGİN OLMAK İSTEMEM İSMAİL ABİ.BEN DE ŞEYTANIN TUZAĞINA DÜŞMEK İSTEMEM.ANNEME BİR DEFA OKUTTUM BABAMA HAYIR GELDİ
Zafer Ege . 01.01.2016
CEVAP YAZ
oğlum askerden geldi kızımız hazır sıkımtım var rabbim yüzümüze gülsün hayırlı bir düğün yapayım allah zorda kalanların yardımcısı olur önce iş güç versin herkese
Raziye . 16.02.2018
CEVAP YAZ
ramazanda bile bara gidip içen zenginler hangi tanrıya inanıyor merak ediyorum, bizse sıkıntıyla parasızlıkla borçla uğraşalım intihar noktasına gelelim
Onur . 06.08.2017
CEVAP YAZ
Allah rızası için banada dua edin işsizim ve tek başıma ev gecindiriyorum universidade okuttugum bir oğlum var. Lütfen dua Şimdiden Allah razı olsun.
Nefise . 30.03.2018
CEVAP YAZ
Buduayi inanın 8 aydır okuyorum hiç bir değişiklik olmadı ayrca ağzı dualida bir insanım önce allah sonra dualara sığınırım.acaba eksikliğim nedir
Keriman . 28.05.2017
CEVAP YAZ
sevdiğim kız param olamdığı için etrketmişti beni sırf zengin olmak paraalrı suaftına fırlatmak için istiyorum yüzündeki o adiliği görmek için...
Timuçin Yıldırım . 22.05.2017
CEVAP YAZ
Vallahi çok çalışıyorum tembel biri degilim.ama genede fakirim.bu duayı henüz keşfettim. Şayet tesirini görürsem inşallah gene gururlu olurum...
Fakir Ama Gururlu . 16.01.2015
CEVAP YAZ
s.a abilerim kardeilerim bacılarım benimde borçum var sizlerden hayır dualarınız bekliyorum rabbim hepiniz derdina derman versin amin
Hakık Arayan . 16.04.2018
CEVAP YAZ
zenginlik duasını üstündeki para resimlerni koymanız doğru değil Allah iman zenginliği versin o yapılan tamamen gösteriş sözde hocasınız
Ömer . 02.01.2016
CEVAP YAZ
en buyuk zenginlik salik ve hosluktur,Allaha sukurler olsun,Allaha nekadar sukur etsek azdir,sana sukurler olsun hamdolsun yuce Allahim.
İbrahim . 21.02.2015
CEVAP YAZ
hocam Allah razı olsun bu zenginlik duası ni benim için okuyun ve bana. dua kitabınız yollasanız inanki param yok olsaydı alırdım
Abdurrahman . 12.03.2014
CEVAP YAZ
arkadaslar ben okudum ve faydasını gordum onemli olan hayırlı zengin olmadım fakat sukur işim gücüm düzene girdi ve bereketlendi
İlhan . 07.10.2015
CEVAP YAZ
Önce çalışıp çaba göstermeli sonra da çabamızı bu dualarla desteklemeliyiz. Allah tüm kullarının hayır dualarını kabul etsin.
Zeynep . 28.11.2014
CEVAP YAZ
Okuyacağım Allah-u Teala İnşallah Beni Mağrubiyet ve Sefazızlıktan Çıkarır Allah Hepinizin Duasını Kabul Eylesein AMİN
Eyüp Aydemir Baydemir . 24.08.2016
CEVAP YAZ
Ve Selamın aleyküm Ben zengin olmak istiyorum sadece iyilik için arkamda sağlam iyilik bırakıp gitmek istiyorum
Selçuk . 11.02.2018
CEVAP YAZ
bence bu resim yanlış zenginlik dediyse bence ondan bahsetmemiştir belki gönül zenginliğinden bahsetmiştir
Irmak . 21.01.2016
CEVAP YAZ
Arapça bilmiyorum,fakat Anlamadığım dilden bir duanın bana en ufak bir faydası olmayacağını çok iyi biliyorum.
Tmr . 24.05.2014
CEVAP YAZ
ben şahsen çok zengin olmak istemem çok zengin olanları gördükçe şeytanın tuzağına düşmekten korkarım.
İsmail . 15.04.2015
CEVAP YAZ
elimden geldğince okumaya çalışıyorum. Rabbim en kısa zamanda benide bu sıkıntıdan kurtarır inşaallah.
Ali . 15.04.2015
CEVAP YAZ
Bu ibadetleri yaparkenönce zenginlik duasını okuyup sonra mı istafu umar duasını oluyacağız
Emel . 22.05.2017
CEVAP YAZ
Buduanin etkisi cok buyuk.Allaha inanin.bize en cok yardim eden uca Rabbimdir
Fatma . 05.09.2014
CEVAP YAZ
iki gözün iki kulagın agzın kolların ayakların hepsi sende varsa parayı naparsınki
Baver . 06.12.2017
CEVAP YAZ
Yüce rabbime bende şükr ediyorum.Benide kimseye muhtaç etmedi.Dolarlar yakışmamış
Deniz . 12.12.2014
CEVAP YAZ
arkadaşlar duayı okuyun ama unutmayın zengin olmanın 1. kuralı çok çalışmaktır
1324 . 16.04.2017
CEVAP YAZ
Allah inşallah hepimizin dualarımızı kabul eder ☝☝☝☝☝☝
Nefes . 28.05.2018
CEVAP YAZ
zengin olmak için ibadet yapmam,,yapmıyacağımda,,ister versin ister vermesin.
Sedat . 15.08.2016
CEVAP YAZ
Rabbime ne kadar sukr etsem az.Rabbim sen bizi kotu niyyrtlilerden koru.Amin
Resul . 01.12.2015
CEVAP YAZ
Sizden ve tüm insanlardan hayırlı dualar beklıyorum dua edenlere teşekkürler
Erkek . 10.03.2018
CEVAP YAZ
Bu Güzel Duaların Arapcası yokmu. Keşke onuda Beraberinde yayınlasanız
Tokatlı . 12.01.2016
CEVAP YAZ
zenginiliye nefret ediyorum dunyada en son istediyim wey zengin olmak
Eylul . 16.09.2015
CEVAP YAZ
Hayatta hersey kendi nefsinle dogru orantilidir. Istekler sonsuzdur.
Nefs . 20.08.2017
CEVAP YAZ
Zenginlik duasında dolar resminin bulunmasını doğru bulmuyorum.
Mehmet . 23.03.2014
CEVAP YAZ
Allah Tüm Müslüman Kardeşlerimizin Duasını Kabul Eylesin.AMİN
Mehmet Ali . 29.09.2017
CEVAP YAZ
Allah herkese güzel seyler herkese yardim Etsin Amin
Müslüman Kizi . 19.12.2014
CEVAP YAZ
Para ve araba kazanma icin dua istiyorum ve evlenmek icin
Ziya Senturk . 04.08.2018
CEVAP YAZ
resımdekı dolarları nerden buldun ey zat milleti kandırma
Murat Ak . 15.03.2015
CEVAP YAZ
bu duayı okuyalım Allaha sığınalım Allah bize yardım eder
Neslihan . 11.04.2014
CEVAP YAZ
yalan arkadaslar bizde zengin olmak isteriz ama olmuyo
Mert . 04.03.2017
CEVAP YAZ
inşallah duam kabul olur bende zenginliği tadarım AMİN
Gamze . 26.08.2017
CEVAP YAZ
Nedense hep zenginler kötüler kazanıyo haksızlık bu
Filiz . 20.07.2017
CEVAP YAZ
İnsanin gonlu zengin olmadikca zenginlik neye yarar
Nuray . 10.12.2015
CEVAP YAZ
gerçekten bayadır dua okumamışım zorla kuyorum.
Dilara . 13.03.2017
CEVAP YAZ
alının teriyle kazanılan para en güzel paradır
Aylin . 18.11.2014
CEVAP YAZ
bence çok hoş ama,bu konuda birşey anlamadım.
Merve Nur . 29.11.2017
CEVAP YAZ
allah sana vucut vermiş zenginliği ne yapıcan
Taha . 16.12.2017
CEVAP YAZ
ben daha anca okudum insallah olur
Leyla . 21.11.2015
CEVAP YAZ
ınandırıcıgelmıyorallahbızıkurtarsın
Beyza . 03.09.2015
CEVAP YAZ
Allah tüm dualarınızı kabul etsin
Burak . 14.11.2017
CEVAP YAZ
Allah her kesin yardimcisi olsun
Allahin Kulu . 07.12.2017
CEVAP YAZ
Allah dualarımı kabul etsin
Mehmet . 16.09.2017
CEVAP YAZ
Bwn fayda goremedim
İrem Derici . 03.07.2017
CEVAP YAZ
Zevk Suyu Orucu Bozar Mı
Zevk Suyu Orucu Bozar Mı
Zevk Suyu Orucu Bozar Mı, Zevk suyu genelde şehvet hallerinde erkeklik organından çıkan iki sıvı vardır. Bunlardan birine meni diğerine mezi denir. Meni, şehvetin doruğuna fışkırarak çıkar. Mezi ise şehvetten önce ve sonra sızıntı halinde olur. Meni ...
Şans Duası
Şans Duası
Şans Duası, Şansın açılması ve işlerinizin rast gitmesi nedeni ile Rabbimize yönelip el açarak gönülden ve samimi bir şekilde dualar ederiz. Şans ve kısmetin açılması için günlük düzenli okunması gereken pek çok dualar vardır. Rabbimiz samimi ve ...
Adet Olmak İçin Dua
Adet Olmak İçin Dua
Adet Olmak İçin Dua, Adet kanı, kadının normal bir vücut fonksiyonudur. Adet kanı gebelik olmadan her ay düzenli vakitlerde hazne dışına atılan kandır. Her ay bu döngü bu şekilde sırayla devam eder. Adet sancısı, bir gün öncesinde...
Miftahul Cennet Duası
Miftahul Cennet Duası
Miftahul Cennet duası, en güçlü ve en büyük dilek duasıdır. Peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v.) bir gün ashabıyla mescitte bulunurken, Cebrail a.s. yanına gelerek, "Ya Muhammed! Hak Teala sana selam gönderdi. Bu duayı sadece sana gönderdi. Senden ö...
Temre Duası
Temre Duası
Temre duası, elde, yüzde ve vücutta çıkan temrelerin, siğillerin yok olması için, yer gök dua diyerek Allah'a sığınmalıyız. Dualara devam edersek, Allah'ın izniyle şifa bulunacaktır. Yapılan dualar içtenlikle ve inanarak okunursa, daha çabuk ve kesin...
Ders Çalışmak İçin Dua
Ders Çalışmak İçin Dua
Ders Çalışmak İçin Dua, Dua bir isteğin, bir dileğin olması için Allah(c.c.)'a yalvarmaktır. Derse başlamadan önce dua okuyan öğrencinin Allah Teala zihnini açar. Onu unutkanlıktan korur. Dersi en iyi şekilde anlamasını sağlar. Çocuklarımızın dersler...
52 Gece Duası
52 Gece Duası
Kabir Duası, 52 Gece Duası, Büreyde radıyallahu anh şöyle dedi; Hz. Peygamber (asm) ashab-ı kirama, kabristana gittikleri zaman şöyle demelerini öğretirdi; "Esselamü aleyküm ehled diyari minel-müminin. Ve Inna inşallahu biküm lahikun. Es'elullahe len...
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua, En önemli olan ise her durumda Allah'a dua etmek ve sabretmektir. Unutulmamalıdır ki; Yüce Allah duada ısrarcı olan kullarını sever. Anne ve babalar bir çocuk sahibi olduklarında onunla ilgili gelecek hayali kurarlar. Onun...
Bir Malın Satılması İçin Dua
Bir Malın Satılması İçin Dua
Bir malın satılması için dua, elinizde olan ev, araba, arsa gibi değerli bir malınızı satışa çıkardınız, fakat değerine bir alıcı çıkmıyorsa dualardan yatdım alarak, malınızın tez elden satışına yardımcı olabilirsiniz. Allah'ın izniyle tez elden...
Saç Duası
Saç Duası
Saç duası, saç dökülmesi ve zayıf saçlara sahip olan kişilerin şifa bulmak için okuyacakları bir duadır. Saç duası büyük bir inançla okunmalıdır ve şifanın yalnızca Allah 'tan geleceği unutulmamalıdır.Saçının dökülmemesi için şu dua okunmalıdır: Ve...
Sivilce Duası
Sivilce Duası
Sivilce Duası, vücudumuzun bazı bölgelerinde bazı zamanlar sivilceler ve siğiller ve çıbanlar meydana gelebilir. Böyle durumlarda ilk olarak bir hekime başvurmak ve bunların nedenini öğrenmek gereklidir. Bu çıkıntıların nedenleri bazı iç hastalık...
Mahkeme Duası
Mahkeme Duası
Mahkeme Duası, Dua etmek, Allah'a yaklaşmanın en güzel yoludur. Sıkıntıların, dua etmek, isteklerin ve beklentilerin Rabbimize açılmasıdır. Ne kadar içten, yürekten, yüreğin derinliklerinden seslenilirse o ölçüde yankı bulur. Dua etmek, işin başında,...

 

Zevk Suyu Orucu Bozar Mı
Şans Duası
Adet Olmak İçin Dua
Miftahul Cennet Duası
Temre Duası
Ders Çalışmak İçin Dua
52 Gece Duası
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Bir Malın Satılması İçin Dua
Saç Duası
Sivilce Duası
Mahkeme Duası
Birinin Seni Sevmesi İçin Dua
Mübin Duası
Kuduriye Duası
41 Yasin Duası
Küsleri Barıştırma Duası
Hilye İ Şerif Duası
Haksızlık Karşısında Okunacak Dua
Güç Duası
Nasip Duası
Ramazan Duası
Hacet Duası
Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua
Bir İşin Olması İçin Okunacak Dua
Yasin Duası
Birinin Rüyasına Girmek İçin Dua
Aileyi İkna Etme Duası
Gelin Duası
Heyecanlanmamak İçin Dua
Popüler İçerik
Birinin Seni Sevmesi İçin Dua
Birinin Seni Sevmesi İçin Dua
Birinin seni sevmesi için dua etmek, sonunda hayırlı bir izdivaç planını da içerdiği taktirde Allah katında kabul görebilir. Allah ki, sizin için kimi...
Mübin Duası
Mübin Duası
Mübin Duası, Hayırlı dileklerin yerine gelmesi için önce sebepleri oluşturan bir plan yapılır. Bununla gerekilen her şeyin yapılması sonucunda dilekle...
Kuduriye Duası
Kuduriye Duası
Kuduriye duası, Allah nazarında makbul olan ve tutulan dileklerin gerçekleşmesi için Allah'ın (c.c) kullarına gönderdiği dualardan biridir. Her k...
41 Yasin Duası
41 Yasin Duası
41 Yasin Duası, herhangi hayırlı bir niyet için okunan, 41 Yasin Suresi okunduktan sonra okunan duadır. Bilinen ve bilinmeyen, görünen görünmeyen nim...
Küsleri Barıştırma Duası
Küsleri Barıştırma Duası
Küsleri Barıştırma Duası: Küsleri barıştırma duası olarak bilinen bir birine küsmüş iki kişinin arasının düzelmesi ve barışması için okunur. Özellik...
Hilye İ Şerif Duası
Hilye İ Şerif Duası
Hilye İ Şerif Duası, Bismillahirrahmannirrahim Ahir zaman Peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v) vefat edeceğine yakın bir zamanda, dünyadan ah...
Haksızlık Karşısında Okunacak Dua
Haksızlık Karşısında Okunacak Dua
Haksızlık Karşısında Okunacak Dua Haksızlığa uğrayan bir kul, üzülmek, haksızlık edene beddua etmek ya da kendini yıpratarak sinirlenmek yerine, en gü...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Zevk Suyu Orucu Bozar Mı
Şans Duası
Adet Olmak İçin Dua
Miftahul Cennet Duası
Temre Duası
Merhaba Eski Sevgilim 1 Senedir Peşimde Sürekli Rahatsız Ediyo
Min Zalike Billahi Min Seddetin Leke
Namazlarım Da Daha Samimi Olmak İstiyorum
Boy Uzatma Duasını Başkası İçin Nasıl Okuya Biliriz?
Sınav Stresi Yenmek İçin Hangi Dualar
Hakkımızda
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Merhaba Eski Sevgilim 1 Senedir Peşimde Sürekli Rahatsız Ediyo
Min Zalike Billahi Min Seddetin Leke
Namazlarım Da Daha Samimi Olmak İstiyorum
Boy Uzatma Duasını Başkası İçin Nasıl Okuya Biliriz?
Sınav Stresi Yenmek İçin Hangi Dualar
Yardım Sayfaları
Hakkımızda
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022