Siğil Duası

Siğil Duası

Siğil duası, elde, ayakta ya da vücudun farklı alanlarında çıkan siğillerin yok olması için okunan bir duadır. Siğil duası 3,5,7-40 defa okunarak, işaret parmağının siğillerin üzerinde gezdirilmesi, siğillere üflenmesi ve siğillerin kenarlarının kalem ile çizilmesi ile siğiller Allah'ın izni ile geçecek, Allah şifa verecektir.

Siğil Duası

''Em ebremu emren fe inna mubrimun'' Bu ayet Zuhruf Suresi'nin 79. ayetidir.

Siğil Duası Anlamı

''Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak ki asıl biz, işi sağlam tutanlarız.''

Siğil Duası

''Ve yes'eluneke anil cibali fe kul yensifuha nesfa. (105. ayet) Fe yzeruha kaan safsafa.(106. ayet) La tera fiha ivecen ve la amta(107.ayet).

Siğil Duası Anlamı:

''Rasulüm! Sana dağlar hakkında sorarlar. De ki! Rabbim onları ufalayıp savuracak. Böylece yerlerini dümdüz, bomboş bırakacaklar. Orada ne bir iniş, ne de bir yokuş göreceksin.''

3 adet arpa ya da buğday çubuğu, siğillerin üzerine sürülür ve yukarıdaki ayetler (Taha suresinin 105, 106 ve 107. ayetleri) okunur ve çubuklar bir yere gömülerek çürümeye bırakılır. Çürüyen çubuklar ile beraber siğiller Allah'ın izni ile geçer.

Siğil Duası

'' Senesimuhuuu ale-hurtum. İnna belevnahum ke ma belevna ashabe'l-cenneh, iz aksemu le yasri munneha musbihin. Ve la yestesnun. Fe tafe aleyha taifun min rabbike ve hum naimun. Fe asbahat ke's-sarim''

Siğil Duası Anlamı:

'' Biz yakında onun burnuna damga vuracağız. Biz, vaktiyle ''bahçe sahiplerine'' bela verdiğimiz gibi, onlara da bela verdik. Hani onlar, sabah olurken onu devşireceklerine yemin etmişlerdi. Onlar istisna da etmiyorlardı. Fakat onlar daha uykudayken Rabbi'nin katından kuşatıcı bir afet bahçeyi sarıverdi de, Bahçe kapkara kesildi.''

Son Güncelleme : 24.04.2021 05:11:49
Siğil Duası ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Siğil Duası Yorumları

şifre Kırmızı sayı

46 Yorum Yapılmış "Siğil Duası"
ya benim alnımda iki tane yan yana yapışık siğil vardı ve dün uykuda çarpmışım bir tanesi koptu. birsürü kan aktı peki bu yayılırmı etrafına bilgisi olan yazsın nolur. peki yayılmaması için ne yapmalıyım bide bir tanesi hala var ve ben bu daları denedim ve geçmedi beni bilgilendirirmisiniz ALLAH RAZI OLSUN...
Allah Herkes Ten Razı Olsun . 28.02.2015
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
Merhaba elimde siğil var ve dagiliyor ne ypmam lazım lütfen yardim ci olun
Nazlı . 24.10.2017
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
Siğil de inanmak önemli okunan duaya inanarak geçer
İmad . 06.03.2014
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
ben de inanamadım ama oldu benim elimde bir siğil vardı sonra birgün göle gittiğimizde ben elimi suya soktum işte neyse eve geldik ertesi gün siğilim yok tabi ben çok mutlu olmuştum rahatsız etmiyordu gerçi ama göl de İznik gölüydü...:D
Bivv . 27.10.2014
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Yüzümde çok siğil var.ilaç kullanıyorum geçmiyor.Buğday gömme duasını iki kez yaptım siğiller iyileşmedi.Buğdayları ağaç kenarlarında gömmüştüm bu arada.
Pervin . 21.06.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Elimin üstünde iki sigil vardı bu duaları okuyup etrafını kalemle çizmiştim ve bir hafta içinde kaşınıp yok olmaya başladı herşeyin ilacı dua
Sibel . 05.10.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
geçen bir kardeşimizin göz kapağının üzerindeki uzamış siğili okuduk biizninnahiteala geçti ve 2 cm uzunluğundaki siğil düştü
Emekli İmam Hatip . 18.11.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
ben siğil ilacı kullandım ama geçmedi
Ayşe . 04.04.2016
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Ben kendime okudumda bir çare olurmu
Tolga . 06.03.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
İse yarar umarim
Seda . 10.08.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Amcamın oğlunun yüzünde siğiller vardı, yüzünü keseliyerek baya yanlarına da bulaştırmıştı, kolundada 5,6 adet çıkmıştı eklem bölgesinde. (çok fazlaydı vede et siğili şeklinde büyüktü.)Bir aktarın ceviz yağı önerisiyle ceviz yağı kullanmaya başladı(üzerine sürerek). 1 ay sonra kendisini gördüğümde resmen inanamadım gözlerime. İzi bile kalmamış. Denemenizi tavsiye ederim arkadaşlar, bende böyle bir sorun yok, sadece onun için araştırırken ne kadar çok sorunlu olan insanları gördüm nette, yazmak istedim, herkes faydalansın diye, ben içimden ne kadar saçma ceviz yağı bile diyordum, daha beter beslemezmi siğili falan diye düşünüyordum resmen. Ayrıca arkadaşlar bunun için Zuhruf suresinin 79. ayetinide öneriyorlar (en yaygın hocaların anlattığı hadis) siğil olan yeri kalemle hafif şekilde etrafını çizin diyorlar(kurşun kalemle, öyle gözükmüyor kurşun kalemle diye bastırmanıza gerek yok, etrafından geçin yeter.)sonra 7 kere bu sure okunuyor(tabi okumak var okumak var). surenin latince okunuşuda ; Euzubesmeleyle beraber Em ebremû emren fe innâ mumbrimûn. budur. Allah herkese şifa versin kardeşlerim.
Mslm . 08.09.2014
CEVAP YAZ
Allahın izni ilahisi ile 100 kesin sonuç alırsınız. MALZEMELER. 1. Ayın hilal olduğu gece ilk gece.(hava bulutlu. HİLAL gözükmüyorsa 2. Veya 3. Gece ) takip edin. 2. Siğillerin adedi kadar nohut. 3. Mavi bir bez. 4. Toprak veya toprak alan 5. Okunacak DUA.: Bismillahi Türbete Rabbena Neşfi biha Meridana bi izni UYGULAMA Ayın hilal şekline döndüğü gece Siğillerin adedi kadar Nohut al. Bu nohutların her birini Bir siğilin Üzerine sür. Mavi bir bez içine koyarak bağla ve iki bacak arasında ayın gidiş batış yönüne arkaya at. Ve ASLA dönüp bakma. Sağ elin işaret parmağını ISLAT toprağa sür. Siğilin üzerine bastır. Bu işi yaparken (dua) Bismillahi Türbete Rabbena Neşfi biha Meridana bi izni Not : Ay ilerledikçe siğillerde kurur.
Mehmet Ali Delibaş . 19.11.2018 10:56:35
CEVAP YAZ
Ya ben bu konulara inanmıyordum taa ki bir arkadaşımın başından geçen olaya dek arkadaşım A ve kardeşi Y nin ellerinde olan siğillerinin geçmesi için doktor doktor gezdiklerini bilirim buna rağmen çeşitli merhemler ve ilaçlar kullanmalarına rağmen deva olmamıştı bir ilim sahibi teyzemizin teklifini çevirmeyerek bize yardımcı olmasını kabul ettik ellerine okudu üfledi ve her dua için ipe bir düğüm attı ve ipi toprağa gömdürdü inanın şok oldum ip çürüyene kadar siğiller inanılmaz bir şekilde adeta yok oldular bu ne büyük bir kudrettir o zaman bu zaman hayata bakış açım çok değişti
Can . 06.06.2014
CEVAP YAZ
Verrutol ilacını sabah aksam lezyon yerine durum temiz dokuya değmesin Her sürmede bir önceki uhu gibi yapışan ilacı bisturi (alın) ile kaldırıp tekrar sureceksiniz her sürede bir öncekini kaldircaksiniz gitgi&271;e içe doğru olacak o yèr canınız yanmayacak ne zamanki temiz dokuya ulaşınca sürmeden canınız yanmaya başlar o zaman bırakırsanız 1 ya da 2 ay surebiliyor tedavisabredin bazılarınınki bir iki haftada geciyor
Sibel Doktorum . 07.05.2017
CEVAP YAZ
arkadaşlar benimde iki elimin parmaklarında çok sayıda vardı tanıdığımız bi teyze vardı bi gün siğil duası varmış okuyup üfledi çok kısa bir zamanda Allahın izniyle siğillerden hiç bi iz bile kalmadı Allaha çok şükür bide bu siğiller normal ilaç yöntemiyle geçtiğinde tekrar yeniliyo ben çok ilacını kullandım biraz geçiyo tekrar başlıyo Allaha şükür 3 4 seneden beri hiç çıkmadı çok şükür
Serkan . 05.02.2016
CEVAP YAZ
benim gözümün altında çıktı ilk önce cildiyeye gittim beni göz doktoruna yöneltti göz doktoruda küçük bir ameliyatla alınacağını söyledi ilaç kullanmamamı söyeldi gözüme çok yakınmış pazartesi gününe kadar geçmesi lazım çünkü pazartesi gününe randevu aldım operasyon içn ve çok korkuyorum inşallah geçerr..
Geçmesi Dileğiyle . 09.06.2015
CEVAP YAZ
Em ebremuyla başlayan duayi okuyun.tabi tecvitine dikkat edin.düzgün okumazsanız tesir etmez.ilkönce bir tükenmez kalemle çizin etrafını. Sonra 7 defa okuyun.ama çarşamba gunu( 3 çarşamba peşpeşe).kendimde denedim.farklı kişilere okudum.gidiyor gerçekten.
Denenmiş . 30.11.2015
CEVAP YAZ
ilaç çare değil malesef tek çare ALLAHA samimi şekilde inanarak ve isteyerek em ebremu ile başlayan 79. ayeti okuyun Allahın izniyle geçecektir ben birçok kişide şahit oldum iyileştiğine siz istemesini bilin şifayı veren ALLAH.
Recep . 09.06.2016
CEVAP YAZ
ilaç çare değil malesef tek çare ALLAHA samimi şekilde inanarak ve isteyerek em ebremu ile başlayan 79. ayeti okuyun Allahın izniyle geçecektir ben birçok kişide şahit oldum iyileştiğine siz istemesini bilin şifayı veren ALLAH.
Müzeyyen . 29.12.2016
CEVAP YAZ
em ebramu emran fe inna mübrimun bu ayeti 3,5 veya 7 kez okuyacaksınız. zuhruf suresinin 79. ayetitir Anlamı: Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak ki asıl biz, işi sağlam tutanlarız.
Zeynep Yetişenoğlu . 06.05.2014
CEVAP YAZ
ya benm yüzümde çok da küçük olsa bir tanesiğikl var ama sivilce gibii duruyor ben 14 yaşındayım acaba anneannem yada dedem okusa olur mu kim okusun ben okursam geçerli olur mu???
İrem . 27.10.2014
CEVAP YAZ
Siğil için abdest alın, elinize bir kalem alın, siğilin etrafını saatin tersi yönünden çizerek 3 ihlas 1 fatiha okuyun biiznillah siğilden kurtulursunuz.
İsmail . 01.11.2014
CEVAP YAZ
Can bey merhaba 1,5 yıldır kurtulamadım siğilimden. Ricada bulunsam acaba bahsettiğiniz teyzeye ulaşabilmemiz mümkünmüdür.
Ceyda . 10.07.2014
CEVAP YAZ
Şoktàyïm elimde birsürü vardı dua sayesinde azalmaya başladı tabi ilâçlada ama işin sìrrı duaya inanmakta
Almila . 17.08.2014
CEVAP YAZ
Benimde elimde siğil var dua yı okuyorum inşallah allahın izni ve keremi ile elimdeki siğilden kurtulurum.
Elif Öneryıldız . 28.08.2014
CEVAP YAZ
bernim elimde 1 tane yagımda 5tane hastanede yaktım geçmedi ama bir ilaç kulanıyom kolayca geçiyo
Huhuhuhuhu . 02.05.2015
CEVAP YAZ
siil duasını hayvalnarımın gosündede cıktı onlarda deniyeceğim inşallah faydasını görrüm
Harun . 05.01.2015
CEVAP YAZ
em emremu duasını ben okudum arkadaşlar gerçekten kalpten inanarak okursanız geçiriyor
Cihan . 20.06.2016
CEVAP YAZ
duaların anlamlarına hiç bakan var mı? ne okuyorsunuz ve ne umuyorsunuz sonuçtan?1
Hacı . 20.02.2017
CEVAP YAZ
Peki etrafını çizmesek duamız kabul olabilirmi acaba benim çünkü sağ parmağımda
Dilan . 13.01.2015
CEVAP YAZ
Benim alcim var kolumda sigiller dokulurmu doktorum onların üstlerine kapamis
Kerem . 26.08.2015
CEVAP YAZ
Isin sirri teyzede degil dua da inan Allah a gerisini. Birak o halleder,
İsmail . 20.07.2014
CEVAP YAZ
çok teşekkürler bakalım gorecez geçecekmi? Allahın izniyle işallah geçer
İlke . 03.05.2014
CEVAP YAZ
verrutol ilacı fito kıremi kullanıl ve doktorda yakın git gide geçer
Haci Emmi . 10.06.2015
CEVAP YAZ
ben daha denemedim ama inşallah faydası olur. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
Müzeyyen . 28.08.2016
CEVAP YAZ
MSLM kullanıcısı peki bu duayı kendimiz okusak oluyor mu??????????
Mslm . 27.10.2014
CEVAP YAZ
Ayagimdaki siğiller çok canımı yakiyo Allah cumlemize şifa versin
Kerem . 21.04.2017
CEVAP YAZ
pilot kalemle siğili çizdikten sonra elimizi yıkayabilirmiyiz
Pınar . 22.02.2017
CEVAP YAZ
Ben anlayamadim daha aciklayici bir şekilde anlatirmisiniz?
Hivda Nur . 11.01.2015
CEVAP YAZ
şiğil duaşının hangişini okuyacağız
Eda . 29.01.2014
CEVAP YAZ
Siteniz çok bilgi verici teşekkür ederim
Elif Hiraa . 06.06.2016
CEVAP YAZ
Allahın izniyle elimdeki sigiller geçer
Gökhan . 30.04.2017
CEVAP YAZ
bunlara uydum iyiki hepsi döküldü ...
Melek . 13.02.2015
CEVAP YAZ
Ayağımdaki siğil inşallah geçecektir
Mehmet . 18.03.2017
CEVAP YAZ
emekli imam hatip hangibşehirdesiniz
Mbayir . 18.01.2018
CEVAP YAZ
anlamadım video anlatırmışınız
Yusuf . 29.01.2014
CEVAP YAZ
Zevk Suyu Orucu Bozar Mı
Zevk Suyu Orucu Bozar Mı
Zevk Suyu Orucu Bozar Mı, Zevk suyu genelde şehvet hallerinde erkeklik organından çıkan iki sıvı vardır. Bunlardan birine meni diğerine mezi denir. Meni, şehvetin doruğuna fışkırarak çıkar. Mezi ise şehvetten önce ve sonra sızıntı halinde olur. Meni ...
Şans Duası
Şans Duası
Şans Duası, Şansın açılması ve işlerinizin rast gitmesi nedeni ile Rabbimize yönelip el açarak gönülden ve samimi bir şekilde dualar ederiz. Şans ve kısmetin açılması için günlük düzenli okunması gereken pek çok dualar vardır. Rabbimiz samimi ve ...
Adet Olmak İçin Dua
Adet Olmak İçin Dua
Adet Olmak İçin Dua, Adet kanı, kadının normal bir vücut fonksiyonudur. Adet kanı gebelik olmadan her ay düzenli vakitlerde hazne dışına atılan kandır. Her ay bu döngü bu şekilde sırayla devam eder. Adet sancısı, bir gün öncesinde...
Miftahul Cennet Duası
Miftahul Cennet Duası
Miftahul Cennet duası, en güçlü ve en büyük dilek duasıdır. Peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v.) bir gün ashabıyla mescitte bulunurken, Cebrail a.s. yanına gelerek, "Ya Muhammed! Hak Teala sana selam gönderdi. Bu duayı sadece sana gönderdi. Senden ö...
Temre Duası
Temre Duası
Temre duası, elde, yüzde ve vücutta çıkan temrelerin, siğillerin yok olması için, yer gök dua diyerek Allah'a sığınmalıyız. Dualara devam edersek, Allah'ın izniyle şifa bulunacaktır. Yapılan dualar içtenlikle ve inanarak okunursa, daha çabuk ve kesin...
Ders Çalışmak İçin Dua
Ders Çalışmak İçin Dua
Ders Çalışmak İçin Dua, Dua bir isteğin, bir dileğin olması için Allah(c.c.)'a yalvarmaktır. Derse başlamadan önce dua okuyan öğrencinin Allah Teala zihnini açar. Onu unutkanlıktan korur. Dersi en iyi şekilde anlamasını sağlar. Çocuklarımızın dersler...
52 Gece Duası
52 Gece Duası
Kabir Duası, 52 Gece Duası, Büreyde radıyallahu anh şöyle dedi; Hz. Peygamber (asm) ashab-ı kirama, kabristana gittikleri zaman şöyle demelerini öğretirdi; "Esselamü aleyküm ehled diyari minel-müminin. Ve Inna inşallahu biküm lahikun. Es'elullahe len...
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua, En önemli olan ise her durumda Allah'a dua etmek ve sabretmektir. Unutulmamalıdır ki; Yüce Allah duada ısrarcı olan kullarını sever. Anne ve babalar bir çocuk sahibi olduklarında onunla ilgili gelecek hayali kurarlar. Onun...
Bir Malın Satılması İçin Dua
Bir Malın Satılması İçin Dua
Bir malın satılması için dua, elinizde olan ev, araba, arsa gibi değerli bir malınızı satışa çıkardınız, fakat değerine bir alıcı çıkmıyorsa dualardan yatdım alarak, malınızın tez elden satışına yardımcı olabilirsiniz. Allah'ın izniyle tez elden...
Saç Duası
Saç Duası
Saç duası, saç dökülmesi ve zayıf saçlara sahip olan kişilerin şifa bulmak için okuyacakları bir duadır. Saç duası büyük bir inançla okunmalıdır ve şifanın yalnızca Allah 'tan geleceği unutulmamalıdır.Saçının dökülmemesi için şu dua okunmalıdır: Ve...
Sivilce Duası
Sivilce Duası
Sivilce Duası, vücudumuzun bazı bölgelerinde bazı zamanlar sivilceler ve siğiller ve çıbanlar meydana gelebilir. Böyle durumlarda ilk olarak bir hekime başvurmak ve bunların nedenini öğrenmek gereklidir. Bu çıkıntıların nedenleri bazı iç hastalık...
Mahkeme Duası
Mahkeme Duası
Mahkeme Duası, Dua etmek, Allah'a yaklaşmanın en güzel yoludur. Sıkıntıların, dua etmek, isteklerin ve beklentilerin Rabbimize açılmasıdır. Ne kadar içten, yürekten, yüreğin derinliklerinden seslenilirse o ölçüde yankı bulur. Dua etmek, işin başında,...

 

Zevk Suyu Orucu Bozar Mı
Şans Duası
Adet Olmak İçin Dua
Miftahul Cennet Duası
Temre Duası
Ders Çalışmak İçin Dua
52 Gece Duası
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Bir Malın Satılması İçin Dua
Saç Duası
Sivilce Duası
Mahkeme Duası
Birinin Seni Sevmesi İçin Dua
Mübin Duası
Kuduriye Duası
41 Yasin Duası
Küsleri Barıştırma Duası
Hilye İ Şerif Duası
Haksızlık Karşısında Okunacak Dua
Güç Duası
Nasip Duası
Ramazan Duası
Hacet Duası
Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua
Bir İşin Olması İçin Okunacak Dua
Yasin Duası
Birinin Rüyasına Girmek İçin Dua
Aileyi İkna Etme Duası
Gelin Duası
Heyecanlanmamak İçin Dua
Popüler İçerik
Birinin Seni Sevmesi İçin Dua
Birinin Seni Sevmesi İçin Dua
Birinin seni sevmesi için dua etmek, sonunda hayırlı bir izdivaç planını da içerdiği taktirde Allah katında kabul görebilir. Allah ki, sizin için kimi...
Mübin Duası
Mübin Duası
Mübin Duası, Hayırlı dileklerin yerine gelmesi için önce sebepleri oluşturan bir plan yapılır. Bununla gerekilen her şeyin yapılması sonucunda dilekle...
Kuduriye Duası
Kuduriye Duası
Kuduriye duası, Allah nazarında makbul olan ve tutulan dileklerin gerçekleşmesi için Allah'ın (c.c) kullarına gönderdiği dualardan biridir. Her k...
41 Yasin Duası
41 Yasin Duası
41 Yasin Duası, herhangi hayırlı bir niyet için okunan, 41 Yasin Suresi okunduktan sonra okunan duadır. Bilinen ve bilinmeyen, görünen görünmeyen nim...
Küsleri Barıştırma Duası
Küsleri Barıştırma Duası
Küsleri Barıştırma Duası: Küsleri barıştırma duası olarak bilinen bir birine küsmüş iki kişinin arasının düzelmesi ve barışması için okunur. Özellik...
Hilye İ Şerif Duası
Hilye İ Şerif Duası
Hilye İ Şerif Duası, Bismillahirrahmannirrahim Ahir zaman Peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v) vefat edeceğine yakın bir zamanda, dünyadan ah...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Zevk Suyu Orucu Bozar Mı
Şans Duası
Adet Olmak İçin Dua
Miftahul Cennet Duası
Temre Duası
Merhaba Eski Sevgilim 1 Senedir Peşimde Sürekli Rahatsız Ediyo
Min Zalike Billahi Min Seddetin Leke
Namazlarım Da Daha Samimi Olmak İstiyorum
Boy Uzatma Duasını Başkası İçin Nasıl Okuya Biliriz?
Sınav Stresi Yenmek İçin Hangi Dualar
Hakkımızda
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Merhaba Eski Sevgilim 1 Senedir Peşimde Sürekli Rahatsız Ediyo
Min Zalike Billahi Min Seddetin Leke
Namazlarım Da Daha Samimi Olmak İstiyorum
Boy Uzatma Duasını Başkası İçin Nasıl Okuya Biliriz?
Sınav Stresi Yenmek İçin Hangi Dualar
Yardım Sayfaları
Hakkımızda
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022