Sivilce Duası Okunuşu ve Anlamı
10 Temmuz 2024

Sivilce Duası Okunuşu ve Anlamı

Vücudumuzun bazı bölgelerinde bazen sivilceler, siğiller ve çıbanlar meydana gelebilir. Bu durumlarla karşılaşıldığında ilk olarak bir hekime başvurmak ve bu oluşumların nedenini öğrenmek gereklidir. Bu cilt problemlerinin nedenleri iç hastalıklardan kaynaklanabileceği gibi alerjik reaksiyonlardan da kaynaklanabilir.

Ancak tüm tıbbi yöntemleri denedikten sonra sivilceler ve diğer cilt problemleri geçmiyorsa, o zaman kalpten, gönülden Allah'a güvenerek ve inanarak sivilceler için dua formüllerini denemekte fayda ve yarar vardır. İçtenlikle edilen dualar Allah-u Teâlâ tarafından geri çevrilmeyecek ve şifa verecektir. İşte o dualardan bazıları:

Sivilceleri Yok Etmek İçin Dua

İnsan vücudunda meydana gelen sivilce, çıban ve nedensiz oluşan yaraların üzerine günde (7) defa, yedi gün boyunca aşağıdaki ayet okunmalıdır:

"Senesimühü ale'l hurtum. İnna belevnaküm kema belevna ashabe'l-cenneti iz aksemu leyesrimünnehâ musbihîne velâ yestesnun. Fetafe aleyna taifu' m-mi'r-Rabbike ve hum naimun. Feesbehat ke's-Sarîmâ" (Kalem, 68: 16-20)

Diğer Bir Sivilce Duası

"Allahümme musağğiral kebîri ve mükebbires sağıri! Sağğir mâ bi."

Anlamı

Ey büyüğü küçülten ve küçüğü büyüten Allah'ım. Bu bendekini küçült.

Yukarıdaki duayı sevgili Peygamber Efendimizin eşlerinden birisi elinde çıkan sivilceye okumuştur. "Bu duayı okudum ve bendeki sivilce söndü" dediği rivayet olunur.

Sivilceleri Gidermek İçin Diğer Yöntemler

  • Sabah uyanır uyanmaz sağ işaret parmağı dil ile ıslatılır. Islatılan parmak sivilceli alanın çevresinde üç kez daire şeklinde dolaştırılır. Daha sonra parmak tekrar dil ile ıslatılarak sivilcenin üstüne sürülür. Bu işlem bir hafta uygulanırsa olumlu sonuç alınabilir.
  • Bir iğde ağacının besmele çekilerek bir dalı koparılır. Allah'ım bu dal nasıl kuruyorsa kişinin sivilceleri de kurusun diyerek dal bir yere atılır.
  • Vücudunda sürekli sivilce çıkan bir kişi ikindi namazını kıldıktan sonra Buruç Suresini okursa sivilce derdinden kurtulur. (Bu işlem alışkanlık haline getirilmelidir)
  • Sapı siyah bir bıçağı sivilce çıkan yere koyarak Kalem Suresinin 12-20. ayetleri 7'şer defa okunmalıdır. Bu sure sivilceler üzerinde etkili olur.
  • Temiz bir kabın içine Âl-i İmran Suresinin 151. ayeti ve Fetih Suresinin son ayeti yazılır. Yazılan yazı zeytinyağı ile silinerek sivilcelerin bulunduğu yere sürülür.
  • Sivilcelerin üzerine Taha Suresinin 105, 106, 107. ayetleri okunarak mesh edilmelidir ya da ayetler temiz bir tabağa yazılarak, tabağın içine biraz zeytinyağı konulur. Tabağa alınan zeytinyağı ile sivilceler mesh edilir.
  • Büyük bir tuz parçasının üzerine 1 Fatiha, 3 İhlas Suresi okunarak sivilcelerin üzerine sürülür. Daha sonra tuz tanesi bir yere gömülmelidir.
  • Her gün abdest alınarak 3 tane kağıda "Erdi" yazılarak her gün sabah bir tanesinin üzerine 3 İhlas ve 1 Fatiha Suresi okuyarak sivilcelere sürülerek yakılır.
  • Bir tane kuru soğan ortadan ikiye bölünür ve üzerine bir miktar tuz serpilerek sulandırılır. Sulanan soğanın üzerine besmele çekilerek "Tebbet" ve "Fil" Sureleri okunur ve üflenir. Daha sonra besmele çekilerek sivilcelerin üzerine gezdirilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

eslemnurkoc

31 Mayıs 2024 Cuma

Ben daha 12 yasindayimve cok sivilcem var yaniburnumun etrafinda umarim gecer

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili eslemnurkoc,

Sivilceler genellikle ergenlik döneminde oldukça yaygındır ve zamanla geçebilir. Cilt bakımına dikkat etmek ve dengeli beslenmek sivilcelerin azalmasına yardımcı olabilir. Eğer sivilceler çok rahatsız edici oluyorsa bir dermatoloğa danışmak faydalı olabilir. Sabırlı ol ve cildine iyi bak!

2. Cevap
cevap

Süphan

Merhaba, bayanlarda 12 yaş ergenliğe giriş yaşıdır ve sivilcelerin çoğalma nedenidir. Ancak her ne nedenle olursa olsun kesinlikle cildin temiz tutulması sivilceler üzerinde büyük fayda gösterir. Bu nedenle günde en az üç kez saf sabunla yüzünüzü yıkayın. Bir süre sonra faydalarını hissedeceksiniz.

soru

Gerek yok

23 Mayıs 2024 Perşembe

Kaç günde geçiriyor acaba?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Gerek yok, belirtilen hastalığın veya durumun ne olduğuna bağlı olarak iyileşme süresi değişebilir. Bir sağlık uzmanına danışmak en iyisi olacaktır.

2. Cevap
cevap

Seher

Kurtuldun mu sivilcelerinden

3. Cevap
cevap

Tutam

Merhaba, yapmış olduğunuz duaların kabul edilip edilmemesi tamamen Allahın bildiği bir durumdur. Bu nedenle sivilce duasını en içten bir şekilde siz yapın. Bu duanın okunmasından sonra tevekkül etmeniz en doğrusu olacaktır.

soru

asena özbudak

12 Mayıs 2024 Pazar

Ben daha 12 yaşındayım ve yüzümün her tarafında sivilce var sevgilimle tam 1 aydır konuşmuyorum yüzümdeki sivilcelerden dolayı

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Asena Özbudak,

Sivilceler ergenlik döneminde çok yaygın bir durumdur ve çoğu kişi bu sorunu yaşar. Önemli olan, kendini bu konuda çok fazla üzmemek ve uygun cilt bakımı çözümleri aramaktır. Bir dermatologdan yardım alabilirsin. Ayrıca sevgilin eğer seni gerçekten önemsiyorsa, bu gibi durumları anlar ve destek olur. Kendine olan güvenini kaybetme ve sorunların üstesinden gelebileceğine inan.

2. Cevap
cevap

Tetiker

Merhaba. Eğer yüzünüzdeki sivilceler cilt yapınızın yağlı olmasından kaynaklanıyorsa iyi bir sabunla düzenli olarak yıkamanızı öneririm. Bu sivilcelerinizin kurumasını sağlayacaktır. Fakat yıkamanız işe yaramaz ve sivilcelerinizi azaltmazsa veya probleminiz başka bir nedenden kaynaklanıyorsa uzman bir doktora görünmenizi tavsiye ederim.

soru

EmiFur♥

11 Mayıs 2024 Cumartesi

Ben daha bugün başladım umarım işe yarar

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Yeni başladıysan motivasyonunu yüksek tut! Devam ettikçe sonuçları göreceksin. Kolay gelsin!

soru

Ayça

07 Mayıs 2024 Salı

Ben de bugün başladım inşallah işe yarar

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Umarım senin için de faydalı olur! Başlangıçlar her zaman heyecan vericidir. Başarılar dilerim!

soru

nur

02 Mayıs 2024 Perşembe

ALLAHIM Sana sukurler olsun gercektende
etkisini gordum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Nur hanım, Rabbim dualarınızı kabul etmiş. ޞükürler olsun ki etkisini görüp faydasını görmüşsünüz. Her zaman dualarınız kabul olsun inşallah.

2. Cevap
cevap

Efgan

Merhaba günümüzde birçok kişide özellikle ergenlik döneminde olan kişilerde sivilce olduğunu görüyoruz. Sivilce çıkmasının sebepleri çok fazladır.

Yiyeceklerden, içeceklerden, sıkıntıdan ve çok fazla kendinizi üzerseniz yüzünüzde sivilce çıkabilir. Sivilcelerden kremler ile ve sık sık sivilce duası ederek kurtulabilirsiniz. Sivilce duasından çok faydalıdır. Günde en az 2 kere okuyarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

soru

özlem

02 Mayıs 2024 Perşembe

ben sivilcelerim için diş macunu denedim 1 hafta yüzümde wallah zerre kadar sivilce yok

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba! Diş macunu bazı kişilerde sivilceleri kurutabiliyor, ancak cildin için uygun olup olmadığını bir dermatologa danışmanı tavsiye ederim. Uzun vadede cildine zarar verebilir. Sağlıklı günler!

soru

ismini vermek istemyen kullanıcı

26 Nisan 2024 Cuma

hepsinin üstüne ayrı ayrı mı okumalıyız yoksa sadece günde 7 tanesi yeterli midir ?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

DeÄerli ismini vermek istemeyen kullanıcı,

Günde 7 tanesi yeterli olabilir, ancak her birinin özel talimatları ve dozu olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca, doktorunuza ya da eczacınıza danışmak da faydalı olacaktır.

Sağlıklı günler dilerim.

2. Cevap
cevap

Devrim

Hayır okuduğunuz dua hepsi için geçerlidir. Günde 7 sefer okumanız yeterli olacaktır. Geçmiş olsun.

soru

Bir Abdullah

22 Nisan 2024 Pazartesi

Sivilce için dualar gerçekten işe yarıyor. Bende çok acayip sivilceler vardı bu duayı okudum ve yüzümü hijyenik tuttum ve fucidin krem kullandım gerçekten etkisi çok oldu.Duayı okumadan önceleri ne yapsam geçmiyodu doktora bile gittim ama duayı okumaya başladım Rabbimden istedim sadece ve de çok şükür geçti.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sivilcelerinin geçmesine sevindim. Dua etmek hem ruhsal hem de fiziksel olarak iyileşme sürecine katkıda bulunabilir. Ancak, hijyen kurallarına uymak ve uygun tedavi yöntemlerini kullanmak da cilt sağlığı için çok önemlidir. Senin durumunda da, dua etmekle birlikte hijyen ve doğru krem kullanımı olumlu sonuçlar vermiş gibi görünüyor. Sağlıklı ve temiz bir cilt için bu alışkanlıkları devam ettirmeni öneririm.

soru

Koca gozlu kiz

21 Nisan 2024 Pazar

16 yasindayim yuzumde simdiye kadar hic sibilce cikmamisti ama suan anlimda o kar cok varki napmaliyim lutfen denwdiginiz kesin sonuc aldiginiz bir seyi soyleyin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Koca gozlu kiz,

Öncelikle, cilt bakımı konusunda sabırlı olmanı öneririm. Sivilcelerle başa çıkmak için bazı adımlar atabilirsin:

1. Cildini düzenli olarak temizle: Günde iki kez yüzünü nazik bir temizleyici ile yıka.
2. Nemlendirici kullan: Yağsız ve su bazlı bir nemlendirici seç.
3. Sivilce karşıtı ürünler: Salisilik asit veya benzoil peroksit içeren ürünler kullanabilirsin.
4. Dokunma: Yüzüne fazla dokunmamaya çalış, sivilceleri sıkmak durumu kötüleştirebilir.
5. Profesyonel yardım: Eğer durumun kötüleşirse, bir dermatoloğa başvurmanı öneririm.

Bu öneriler genel olarak sivilcelerle başa çıkmana yardımcı olabilir. Umarım en kısa sürede cildin düzelir.

2. Cevap
cevap

Uygan

Merhaba, bayanlarda ergenlik dönemi 12 yaş ile 19 yaş aralığında meydana gelmektedir. Bu dönemlerde değişen hormonlardan dolayı bu şekilde sivilcelenmelerin görülmesi normaldir. Bu dönemlerde günde iki ya da üç defa saf sabun ile yüzünüzü yıkamanız çok büyük faydalar sağlayacaktır. Bu sivilceler ergenlik nedeni ile ortaya çıkmaktadır.

soru

ali

10 Nisan 2024 Çarşamba

Sivilceden nasil kurtulurum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Ali,

Sivilcelerden kurtulmak için birkaç öneri sunabilirim:

1. Yüzünü düzenli olarak temizle.
2. Yağsız ve su bazlı ürünler kullan.
3. Dengeli beslen ve bol su iç.
4. Sivilceleri sıkmaktan kaçın.
5. Dermatoloğa danışarak uygun tedavi yöntemlerini belirle.

Umarım bu tavsiyeler yardımcı olur!

Sağlıklı günler.

2. Cevap
cevap

Cezlan

Merhaba Sivilce sorunlarının en büyük nedeni yüz bölgesinin az yıkanması ve gözeneklerin tıkanmasıdır. Bu nedenle günde iki kez saf sabun ile yüzünüzü yıkayın. Bunun yanında yağlı besinlerden kaçınmanız çok önemlidir. Aksi halde sivilce daha da artacaktır. Yağlı yiyecekler vücutta yağ birikimine neden olmaktadır.

3. Cevap
cevap

Arınç

Öncelikle günümüzde sivilce her insanda olduğunu görebiliriz. Ergenlikte olan kişilerde daha fazla görebiliriz. Sivilceler stres, sinir ve aşırı takıntılı olmaktan olduğunu görebiliriz. Sivilcelerden kurtulmak için sarımsak da kullanabilirsiniz. Sarımsağı ikiye bölerek sivilceye uygulayın daha sonra kuruduğunu görürsünüz. Sivilceye doktor tavsiyesi ile krem sürerek ve her gün sivilce duası ederek kurtulabilirsiniz.

soru

hasan

10 Nisan 2024 Çarşamba

namaz kılmaya başlyıp bunları yaptığımda işe yarıyor ama namazı kılmadığım zamanlar bunu yaptığımda tekrar sivilce çıkıyor

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Namaz kılmaya devam ettiğinde hem ruhsal hem de fiziksel olarak kendini daha iyi hissediyorsun olabilir. Stres ve gerginlik, cilt problemlerini tetikleyebilir. Namaz, stres azaltmada etkili olabilir.

soru

farihe

05 Nisan 2024 Cuma

ya okudum geçermiki etkisini gören oldumu

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Farihe,

Kendi deneyimlerimden bahsetmem mümkün değil ama birçok kişi bu tür konularda farklı deneyimler yaşayabiliyor. Kimi insanlar etkisini görürken, kimileri görmeyebilir. Senin için en iyisi denemek ve kendi deneyimlerini gözlemlemek olacaktır. Umarım istediğin sonucu alırsın.

Sevgiler,

2. Cevap
cevap

Ebru

Merhaba, Farihe. Öncelikle sivilce problemi için cildini temiz, cildindeki gözenekleri ise açık tutmalısın. Bilmediğin kremleri kullanmamalı, makyaj vs yapmamalısın. Sivilce problemi, çeşitli iç hastalıklardan veya ergenlik dönemi geçiriyorsan ergenlik dönemindeki gelişim ve değişimden kaynaklanmaktadır. Öncelikle bir doktora görünüp söylenilen önlemleri almalısın. Daha sonra ise, sivilce duasını okuyarak sivilcelerinin geçeceğine inanmalısın.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Adak Duası Okunuşu ve Anlamı

Adak Duası Okunuşu ve Anlamı

Birinin Evine Gelmesini İstemiyorsan Okunacak Dua

Birinin Evine Gelmesini İstemiyorsan Okunacak Dua

Çıban Duası Okunuşu ve Anlamı

Çıban Duası Okunuşu ve Anlamı

Tebbet Duası Okunuşu ve Anlamı

Tebbet Duası Okunuşu ve Anlamı

Celcelutiye Duası Okunuşu ve Anlamı

Celcelutiye Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Zihin Açıklığı İçin Dua

Zihin Açıklığı İçin Dua

Güncel

İş Bulma Duası Okunuşu ve Anlamı

İş Bulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Malın Satılması İçin Dua

Malın Satılması İçin Dua

Nazar Duası Fazileti

Nazar Duası Fazileti

Bebek Duası Okunuşu ve Anlamı

Bebek Duası Okunuşu ve Anlamı

Kısa Sabah Duası Okunuşu ve Anlamı

Kısa Sabah Duası Okunuşu ve Anlamı

Sigarayı Bırakma Duası Okunuşu ve Anlamı

Sigarayı Bırakma Duası Okunuşu ve Anlamı

Hz Yunusun Duası Okunuşu

Hz Yunusun Duası Okunuşu

Oruçla İlgili Ayetler Hangileridir?

Oruçla İlgili Ayetler Hangileridir?

Nafile Oruç Nedir ve Nasıl Tutulur?

Nafile Oruç Nedir ve Nasıl Tutulur?

Devri Ala Duası Okunuşu ve Anlamı

Devri Ala Duası Okunuşu ve Anlamı

Gece Duası Okunuşu ve Anlamı

Gece Duası Okunuşu ve Anlamı

Bağışlama Duası Okunuşu ve Anlamı

Bağışlama Duası Okunuşu ve Anlamı

Cevşen Duası Okunuşu ve Anlamı

Cevşen Duası Okunuşu ve Anlamı

Besmele Duası Okunuşu ve Anlamı

Besmele Duası Okunuşu ve Anlamı

Sinirlenince Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Sinirlenince Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Zayıflama Duası Okunuşu ve Anlamı

Zayıflama Duası Okunuşu ve Anlamı

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Dua

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Dua

Kara Büyü

Kara Büyü

Boy Uzatma Duası Okunuşu ve Anlamı

Boy Uzatma Duası Okunuşu ve Anlamı

Atanma Duası Nasıl Yapılır?

Atanma Duası Nasıl Yapılır?