Kıtmir DuasıKıtmir duası, nazar ayeti olarak kabul edilen dua, ayet ve isimleri daire şeklinde yazarak ortasına "Kıtmir" isminin yerleştirilmesi şeklinde yazılıyor. Bunun amacı onu diğerlerinden ayrı tutmaktır. Yani "Allah'ım, Ashab-ı Kehf hürmetine bir kelbi bile yıllarca muhafaza ettin, bunu da Hz Muhammed'in bir kelbi olarak kabul et. Etrafını kuşatmış olan ayetler ve isimlerin arkasına sığınmış olan makbul kullarının hürmetine beni de himayene alarak, korumanı niyaz ediyorum" anlamını taşımaktadır. Ayetin içinde Ashab-ı Kehf'in isimleri geçmektedir. Bu isimler Mekselina, Yemliha, Mernuş, Meselina, Debernuş, Kefestetayuş, Sazenuş ve Kıtmir (çoban köpeği) dir. Bu dua istenmeyen bir şeyden kaçıp kurtulmaya, arzulanan şeylere ulaşmaya, yangından kurtulmaya vesile olacaktır. Zenginliğe, çocukların ağlamasının kesilmesine, ticarette ve tarımda berekete, kötü ölümlerin önlenmesine neden olacaktır. Peygamberimiz (s.a.v.) bir hadiste şöyle buyurmuştur, "Çocuklarınıza Ashab-ı Kehf isimlerini öğretininiz. Bu isimler evlerin kapılarına yazılsa o ev yangından korunur, giysi üzerine yazılsa çalınmaz, deniz aracına yazılsa batmaz." Nazar ve diğer kötülüklerden korunmak için, evde ve işyerinde bereketi arttırmak için bu duayı okumalı ve bulundurmalısınız. Bereketin artması için, iş yerinin ve evin dört duvarına asılması gereken bir duadır.

Kıtmir duasındaki Kıtmir'in anlamı nedir?

Duada adı geçen Kıtmir, (Ashab-ı Kehf) Hz İsa'nın dininden olan, dinlerini korumak için her şeyi bırakarak hicret etmiş olan ve bir mağarada uyuyan yedi kişiden birinin çoban köpeğinin adıdır. Ashab-ı Kehf arasında olduğundan, Allah Kıtmir'e değer vermiş, Kuran'ı Kerim'de ona işaret ederek, Ashab-ı Kehf ile beraber cennete gireceğini müjdelemiştir.

Kıtmir Duası

Bu mağaranın ülkemizde Kahramanmaraş Afşin, Mersin Tarsus ya da İzmir Selçuk ilçesinde olduğu söylenen, Yedi uyuyanlar mağarası olarak bilinir. Yedi uyuyanlar bu mağarada rivayete göre 309 yıl uyumuşlardır.

Kıtmir duası

"Allahümme Ya Rabbi ve Cebraile ve Mikaile ve İsrafile ve Azraile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve munzilel berekati vet tevrati vez zeburi vel incili vel furkani ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.

La ilahe illallahul melikül hakkul mubin.

Muhammedün Resulullahi sadikul va'dil emin.

Ya Rabbi Ya Rabbi Ya Hayyu Ya Kayyumu Ya Zel celali vel ikram.

Es'elüke ya rabbel arşıl azim.

En yerzukani rızkan helalen tayyiben bi rahmetike ya erhamer rahimin.

Debernuş, Sazenuş, Kefestetayuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Meselina, Mernuş."

Kıtmir duası meali

Ey Cebrail'in, İsrafil'in, Mikail'in, Azrail'in, İsmail'in, İshak'ın, İbrahim'in ve Yakup'un rabbi Yüce Allah'ım! Ey bereketleri indiren Kuran'ı, Zebur'u, Tevrat'ı, İncil'i indiren Rabbim. Kudret ve güç sahibi olan yüce Allah'ım! Yegane Melik ve hak olan Allah'tan başka ilah yoktur. Sözünde emin ve sadık olan Hz Muhammed (s.a.v.) Allah'ın elçisidir. Ey Rabbim, Ey Rabbim, Ey Kaim ve Diri olan, Ey ikram ve celal sahibi! En büyük arşın sahibi, senden helal rızık istiyorum. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Sazenuş, Debernuş, Kefestetayuş, Yemliha, Kıtmir, Meselina, Mernuş, Mekselina (Ashab-ı Kehf isimleri)

Yayınlanma Tarihi : 28.2.2014 01:13:10

Kıtmir Duası Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

10 Yorum Yapılmış "Kıtmir Duası"

Fatih

Cevap Sayısı: 0
İnanmıyan okumasın bu kadar basit.

2017-10-01

Kullanıcı oyu: 4,5

hoca

Cevap Sayısı: 0
ortacag hırıstıyanlıgında her bulunan eskı Isa nın kutsal esyası dıye satılırmıs, muslumanlara da bulasmıs kı magara tıcaretıne gıdıyorlar,ama hagısı oldugu belırsız,

2017-07-18

Kullanıcı oyu: 4,5

ali

Cevap Sayısı: 0
Kaynak nedir kardeş...islam dini kafadan uydurma dini deyil...

2017-04-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Muhterem Ceylan

Cevap Sayısı: 0
Ashab-ı kehfin sayısını, isimlerini ve köpeklerinin isminin kaynağını yazsanız da biz de öğrensek.
Allahın peygamberine bile vermeyip üzerinde düşünmemizi yasakladığı bilgiyi siz nereden öğrendiniz? Yahudilerden mi?

2017-01-16

Kullanıcı oyu: 4,5

Emine

Cevap Sayısı: 1
Kıtmir.duasını,abdesli,olarakmı.takmalıyız.

2016-07-24

Kullanıcı oyu: 4,5

ramazan

Cevap Sayısı: 1
resimdeki kolyede ilk akabe biatındaki 6 sahabe efendimizin isimleri yazılı. acaba kıtmir duasının arapçasının olduğu bir resim koyabilir misniz

2016-02-12

Kullanıcı oyu: 4,5

SEMA

Cevap Sayısı: 1
kolyedeki arapça yazıyla okunan dua aynı deil bu kolyeler nekadar dogru acaba

2015-10-13

Kullanıcı oyu: 4,5

ece

Cevap Sayısı: 0
evel Allah faydası olacagına eminim

2014-11-15

Kullanıcı oyu: 4,5

Hayat acar

Cevap Sayısı: 0
Ben ve eşim bu duayı okuduğumuz ilk gün faydasını gördük çok faydalı bir dua mutlaka okuyun

2014-10-25

Kullanıcı oyu: 4,5

Serap kanpolat

Cevap Sayısı: 0
Evet arkadaşlar bu is imler karıca duasıda geçer ben fadasını gördüm inşallah sizde samimi bir kalple okur görürsünüz
Amin

2014-05-20

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Aralık - 2017