Sevgi Duası Okunuşu ve Anlamı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sevgi Duası Okunuşu ve Anlamı

Sevgi duası, başkasının sevgisini kazanmak, onu etkisi altına almak için okunan dualardır. Gönülden istenerek ve inanarak okunması gereken dualar arasındadır. İnsanların sevgisini kazanmak, onların sıcaklığını ve muhabbetini elde etmek için Allah'tan yardım istemeliyiz. Dua ederek içimizde olan duyguları Yüce Rabbimizle paylaşmalı, isteklerimizi Allah'a iletmeliyiz. Bunun yanında dilediğimiz şeylerin gerçekleşmesi için elimizden gelen çabayı göstermeliyiz. Dualarımızda sabırsız davranmamalıyız.


Sevgi duaları

 • "Efizli minel envari feyzete müşrikin aleyye ve ehyi meyte kalbi bi taytağat. " bu beytin her gün bir defa okunması halinde dilediğiniz kişinin sevgisini kazanabilirsiniz. Hayretler içinde kalacağınız gaip kapıları önünüzde açılır.
 • Sevdiğiniz bir kişinin sevgisini kazanmak için, abdest alarak iki rekât namaz kılmalısınız. Kişinin resmine bakarak 30 defa Hz. Muhammed (S. A. V.) efendimize salatü selam etmeli, ardından 170 defa Kuran'ı Kerim'in 93. Suresi olan Duha suresi okunmalıdır.
 • "Ya Kadiru ya Allah. Ya Rahmanu ya Allah. Ya Rahimu ya Allah. Ya Kerimu ya Allah" İki rekât namaz kıldıktan sonra bunu okuyarak, 5000 kez "Ya Vedud" esmasını okuyanlar, istediği kişinin kalbini kazanır.
Birinin sevgisini kazanmak için;
 • 7 defa besmele çekmeli,
 • 7 defa "Estağfirullah aman yarabbi min külli zenbin tövbe yarabbi" (Bütün günahlar için Allah'a tövbe eder, af dilerim.)
 • 7 defa "Ya akremeleremin ekrimna" (Ey ikram sahibi bize en büyüğünü ikram et.)
 • 7 defa "estağfurullah min külli zenbin tübne illallah zahir ve batın" (Gizli ve açık yapılan tüm günahlardan tövbe eder, Allah'tan af dilerim.)
 • 1 defa "Hasbi Rabbi cellallah mafi galbi gayrullah nur Muhammad sallad la ilahe illallah" (Yüce Rabbim bana yeter, başkasına gönlümde yer yoktur, Muhammed Mustafa'ya selam olsun.) okunmalı ve niyet edilmelidir.
 • 6 defa Ayetel Kürsi okunmalı,
 • "Allahümme ahrik ve heyyic eclip ve eczip kalbi ve akli ve ruhi ve cemı a'zai ve cevarihi" (Sevgisini kazanmak istediğiniz ismi söylenmeli) ala hubbi ve aşkı ve muhabbeti ve meveddeti (Yine sevgisini istediğiniz kişinin ismi söylenmeli) bil muhabbetil kaviyyeti veş şehiydeti min gayri mühletin bila gayri mühletin bila ihtiyarin bil aceli ves sur'ati. "
 • 1 defa daha Ayetel Kürsi okunarak, 7 defaya tamamlanmalıdır.
 • 7 defa "Ve la yeuduhu hifzuhuma ve hüvel aliyyül azim. " denmelidir. Duanın kabulü ve isteğin olması için, inançlı olmanız gerekir. Duanızın kabul edileceğini düşünerek, duanın sonrasında Allah'a hamd ederek şükür secdesi yapmalısınız. Yüce Rabbimiz dua edin, bende duanızı kabul edeyim, buyurmaktadır. İnanan ve güvenen kulların duaları boş çevrilmez.

Sevgi Duası Yorumları

soru

eylul

11 Ekim 2015 Pazar

selam arkadswlar size bir sorum olacak sevgi nedir ? cvb vermek isteyen adima girib cvb yaza bilir her kesden bi cvb bekliyorum

Cevap yaz
cevap

Erkam

03 Eylül 2018 Pazartesi

Merhaba, eylül hanım sevgi karşılıksız diye girmicem lafa sadece anne, baba ve kardeşlerimizi karşılıksız severiz onun dışında kafamızın uymadığı yada anlamadığımız yanında güzel vakitler geçiremediğimiz kişileri sevmeyiz. Sevmek gerçekten anlaşamadığınız yada birlikte gülemediğiniz kişileri gerçekten sevmektir.bir nevi sevmek kocaman bir hissetmektir.

cevap

Birmen

03 Eylül 2018 Pazartesi

Sevgi bu hayatın vazgeçilmez hissidir. Kendinizi bir çiçeği dağı taşı bi insanı sevmek uçan kuşu sevmek insanı hayata bağlar. Bir insanı sevmek onu kendinizden önce kollamak onun iyiliğini düşünmek ulaşamadığınızda başına bir şey geldi mi diye merak etmek size hiç bir şey vaat etmeden sevmektir. Sevgi Allah’a duyduğumuz sevgi ilahi

soru

gençer

05 Haziran 2016 Pazar

Selamunaleyküm öncelikle hocam Allah razı olsun sizden yardımcı oldunuz, kimseye karşı bişey hissedemiyorum, sanki bi çıkmazdayım, yanlızım ama yanlız olduğumu belli etmiyorum, kalabalık şehrin içinde yanlızlığımla boğuşuyorum. Yaşım 21 olmasına rağmen kendimi hala çocuk gibi hissediyorum, yanlızlığıma alıştım belkide kimseyi arkadaş göremiyorum.. Cevap vermeniz dileğiyle, Allah razı olsun tekrardan.

Cevap yaz
cevap

Nursaç

26 Ağustos 2018 Pazar

Anladığıma göre içine kapanık bir yapıya sahipsiniz.Makalemizde olduğu gibi o duayı okuyun ama kesinlikle içten okuyunki kabul olma ihtimali yükselsin.Elinizden geldikçe insanlarla konuşmaya, iletişim kurmaya çalışınki biraz açılabilesiniz.Bol arkadaş edinmeye çalışınki sevginin ne olduğunu öğrenebilesiniz.

soru

yaren

29 Ağustos 2016 Pazartesi

ben de bir çocuktan hoşlanıyorum seviyorum onunda beni sevebilmesi için hangi duayı okumamız nelerde kac kez nasıl lütfen sizde sevgi nedir bilirsiniz banada yardımcı olun sevap kazanın en kısa zamanda cvp beklicem

Cevap yaz
cevap

Atıfet

04 Eylül 2018 Salı

Merhaba, yaren hanım o kişi sizi biliyor mu bilmiyorum ama eğer ki bilmiyorsa öncelikle kendinizi fark ettirin onu sevdiğinizi hareketler yaparak dikkatini çekiniz. Herhangi bir dua söylemicem ama Allahım hakkımda hayırlı bir kişi ise birbirimizi karşılıklı sevelim diye dua edin bence rabbim tüm sevipte kavuşamayan bütün herkesin yardımcısı olsun.

soru

Bahar

15 Mart 2018 Perşembe

Ben herkese dua ediyorum sevdiginize kavusun sizde bana edin amin allah dualarimiz kabul etsin

Cevap yaz
soru

beykozlu deniz

30 Nisan 2014 Çarşamba

abdestsiz okursak sorun olur mu hocam

Cevap yaz
soru

Neksin

13 Eylül 2015 Pazar

Hocam kuran-i kerim abdestsiz okunur mu?
Dualarimiz nasil kabul olunur?
Ve herhangi birseye nasil dua etmemiz lazim kabul olunmasi icin hocam?

Cevap yaz
soru

nizamettin

29 Kasım 2015 Pazar

hocam bir aydır işsizim benimiçin bir dua okurmusunuz allahım şididen razı olsun

Cevap yaz
cevap

Akdoru

05 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba, nizamettin bey rabbim tüm işsiz olanlara iş kapısı açsın bu çok stresli bir durum mutlaka Allah her kulunu sınava tabi tutar kulları isyan etmezde Allah’a güvenir her şeyin ondan geldiğini bilirse rabbim ona güzel kapılar açacaktır. Allah sabretmeyi sever ve sabredenlerle beraberdir. Rabbim yolumuzdan onun yolundan ayırmasın inşallah.

soru

gs1905

15 Aralık 2015 Salı

inş dua kabul olur herkesinki ve beninki arkadaşlar

Cevap yaz
cevap

Gizem Tuğçe

08 Eylül 2018 Cumartesi

Merhaba dualar çok güzeldir içten edilen her duayı cenabı Allah kabul eder sevgi duasıda güzel bir duadır bu duayı etmekte bir sakınca yoktur dualarımızı ederken dikkat edelim hellalini isteyelim dua ederken farkında olmadan günaha girebiliriz günaha girmemek için ne için kimin için istediğimiz şey haram mı helal mi dikkat edelim.

soru

sevgi

01 Ocak 2016 Cuma

merhabalar. yazdığınız son duayi kaç defa okumak gerekir? günde okumak gerekiyor mu, ya bir kez okumak yeterli mi?
teşekkürler

Cevap yaz
cevap

Tarım

07 Eylül 2018 Cuma

Merhaba, sevgi hanım bence dua okumak için bi sayı belirlemek doğru değildir, bezen en içten bir kez okunduğunda rabbim kabul edecektir, bilemeyiz o yüzden içten yöneliş rabbimedir.

soru

sıla

29 Mart 2016 Salı

bir çocugu seviyorum çocukluk aşkım ama nasıl açılacamı bilmiyorum ve çok korkuyorum inşalah işe yarar

Cevap yaz
cevap

Ilgın

06 Eylül 2018 Perşembe

Merhaba, sıla hanım inşallah o kişide sizi sever ama onu sevdiğinizi belli etmelisin yoksa karşılığını olumlu veya olumsuz göremezsiniz.

soru

hayat

01 Nisan 2016 Cuma

kimseyi sevemiyorum lütfen bir dua eder misiniz hayırlısından teşekkürler

Cevap yaz
cevap

Sami

29 Ağustos 2018 Çarşamba

Merhaba Hayat. Kimseyi sevemememekten lütfen şikayet etme. Karşına senin için uygun olan kişi çıkmamış olabilir, henüz birisini sevmen için uygun zamanın gelmemiş olabilir. Ya birini sevsen de üzülmüş olsan? Emin ol böylesi çok daha iyi olabilir senin için. Hayatında hayırlısı ne ise o olsun senin için. Kendine çok iyi bak.

soru

şeyda

25 Haziran 2016 Cumartesi

Günah değil mi hocam büyüye girmez mi sonuçta o kişinin seveceği var ise sever gerek yok bence Allaha bırakmak en iyisi

Cevap yaz
cevap

Amil

13 Eylül 2018 Perşembe

Merhaba, şeyda hanım büyü çok farklı bir olaydır. Sonuçta biz herşey için dua eder ve Allah’tan isteriz ona yöneliriz. Şüphesiz bizim için Allah en hayırlısını verir, yani biz dua ediyoruz ama rabbim hayırlısını veriyor.

soru

Esra yılmaz

30 Mart 2017 Perşembe

Sevdiğim kişinin ilgisini kaybediyorum ne yapmalıyım

Cevap yaz
cevap

Demirdelen

07 Eylül 2018 Cuma

Sevdiğin kişinin ilgisini kaybetmemen için onunla beraber yaptığınız ve ikinizinde mutlu olduğu şeyler vardır illaki o mutlu olduğunuz şeyleri düşün ve o olayları canlandır onla konuş derdini sor aoramıyorsan sağından solundan arkadaşından bilgi istihbarat al onu karşısına geç direkt söyle yada sen neden iibenimle hiç ilgilen iyoraun de yüzüne

soru

Lee Eva Ross

19 Haziran 2017 Pazartesi

Benim Allah dan tek dilegim var o da sevdigim kisiyle beraber bir ömür mutlu olmak. Allah im dualarimi kabul eyle. Bu mutlulugu bana nasip et Ya Rabbim. Amin

Cevap yaz
cevap

Alaz

02 Eylül 2018 Pazar

Merhaba, lee eva ross hanım inşallah sevdiğiniz kişiyle beraber olursunuz umarım sizin için hayırlı birisidir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Anne Duası Almanın Önemi

Anne Duası Almanın Önemi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Büyük Hacet Duası Okunuşu ve Anlamı

Büyük Hacet Duası Okunuşu ve Anlamı

Hamile Kalmak İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Hamile Kalmak İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Büyü Bozan Dualar Okunuşu ve Anlamı

Büyü Bozan Dualar Okunuşu ve Anlamı

Hacet Duası Hacet Namazı Duası Oku

Hacet Duası Hacet Namazı Duası Oku

Nişan Duası Okunuşu ve Anlamı

Nişan Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Kısmet Duası Okunuşu ve Anlamı

Kısmet Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Rabbi Yessir Duası Okunuşu ve Anlamı

Rabbi Yessir Duası Okunuşu ve Anlamı

Amentü Duası Okunuşu ve Anlamı

Amentü Duası Okunuşu ve Anlamı

Namazdan Sonra Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Namazdan Sonra Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Telbiye Duası Okunuşu ve Anlamı

Telbiye Duası Okunuşu ve Anlamı

Dilek Duaları Dilek Duasının Okunması

Dilek Duaları Dilek Duasının Okunması

Kendine Aşık Etme Duası Okunuşu ve Anlamı

Kendine Aşık Etme Duası Okunuşu ve Anlamı

Barışmak İçin Dua

Barışmak İçin Dua

Başarılı Olma Duası Okunuşu ve Anlamı

Başarılı Olma Duası Okunuşu ve Anlamı

Bebeklerin Uyuması İçin Dua

Bebeklerin Uyuması İçin Dua

Devri Ala Duası Okunuşu ve Anlamı

Devri Ala Duası Okunuşu ve Anlamı

Muhafaza Duası Okunuşu ve Anlamı

Muhafaza Duası Okunuşu ve Anlamı

Muhafaza duası, pek çok hayrı içerisinde barındıran bir dua ve aynı zamanda okundukça birçok sıkıntıya da engel oluyor.Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahman[...]

Mezarlıkta Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Mezarlıkta Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Mezarlıkta okunacak dua, kabirziyaretinde bulunan insan için iki ayrı önemi vardır. Kişi hem ölüyü ziyaret edip duada bulunur hem de dünya hayatının geçici yani fani o[...]

Cevşen Duası Okunuşu ve Anlamı

Cevşen Duası Okunuşu ve Anlamı

Cevşen duası, cevşen çok gizli sırlar barındıran bir duadır. Cevşen, Hz. Peygamber Efendimizin ümmetine armağan edilmiş eşi benzeri olmayan müthiş bir hazinedir. Hz.[...]

Ölüm Korkusu İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Ölüm Korkusu İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Ölüm Korkusu İçin Dua, Ölüm er geç herkesin başından geçecek şeydir ve herkes bilmelidir ki herkes er geç ölümü tadacaktır ve bu yüzden herkesin aklında ölüm ol[...]

Evlilik Duası Okunuşu ve Meali

Evlilik Duası Okunuşu ve Meali

Evlilik duası, evlenmek isteyenler, kısmetinin açılmasını isteyenler, sevdiğine kavuşmak isteyenler, muradına kavuşmak isteyenler bunu Allah'a dua ederek istemelidir. Dua[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6