Rızık Duasının Okunuşu
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Rızık Duasının Okunuşu

Rızık duası, bereketli rızık isteyenler, rızkının artmasını isteyen kişiler tarafından her zaman okunmalıdır. Dinimizde her türlü sıkıntımızı giderecek dua bulunmaktadır. Duanın faydasını Allah'ın izniyle her zaman görebilirsiniz. Bereketli bir yaşam sürmek, rızkın çoğalması için Allah'tan yardım isteyen herkes bolca dua okumalıdır. Bunun yanında alın teriyle çalışmaya devam etmelidir. Sıkıntı çekiyorsanız, başarı elde etmekte zorlanıyorsanız, rızkınızın çoğalması, darda kalmamak için önereceğimiz duaları okuyabilirsiniz. Hesapsız rızık duası bu duayı her gün 15 defa okumaya devam ederseniz Allah'ın izniyle hesapsız rızık sahibi olursunuz. Dua ibadet etmenin en kolay yoludur. Allah'tan isteyeceğiniz her şeyi dua ederek istemelisiniz.


“Bismillahirrahmanirrahim


Şehidallahü ennehu lâ ilâhe illâ hüve vel melâiketü ve ülül ilmi kaimen bil kıst, lâ ilâhe illâ hüvel azizül hakim. İnneddine in”dallahil İslam ve mah”telefellezine utül kitabe illa min ba”di mâ câehümül ilmu bağyen beynehüm ve men yekfur bi âyatillâhi fe”innallahe seriul hisâb. ”

Rızık duası için önerilen oldukça faydalı bir dua vardır. Bunu istediğiniz zamanda, istediğiniz sayıda rızkınızın artması için okuyabilirsiniz. “Allahü latifün bi ibadetihi yerzukü men yeşâü ve hüve kaviyyün aziz. ”


Rızık duası (Amenerrasulü)


Rızkının artması, rızkı elde etmede zorluk, maddi ve manevi destek için Amenerrasulü duasını okuyabilirsiniz. En güzel dualardan olan Amenerrasulü rızkın artmasın yardımcı olacak başarıları size getirecektir. Israrla, özenle bu rızık duası okunmaya devam edilmelidir. Bu duayı okurken dikkat edeceğiniz bazı konular olacaktır. Sizlerle bunları da paylaşacağız.


Amenerrasulü duası


“Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü'minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih ve kalu semi'na ve ata'na gufraneke rabbena ve ileykelmesir La yükellifullahü nefsenilla vüs'aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta'na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va'fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn. ”

Rızkın ataması için bu duayı okurken önce abdest almalısınız. Daha sonra niyet etmeli ve duayı okumaya başlarken besmele çekmemelisiniz. İlk okumaya başladığınız gün 41 defayı geçmemek üzere istediğiniz kadar duayı okuyabilirsiniz. Bir sonraki gün duayı okumuyorsunuz. Üçüncü günde yine duayı okuyabildiğiniz kadar okumaya çaba sarf edin. Rızık duası olarak daha ilk okumaya başladığınız andan itibaren Amenerrasulü duasının oldukça faydasını göreceksiniz. Yaşamınızda bir anda olumlu değişmeler olmaya başlayacaktır. İnancınız varsa duanın faydasını görmeye başlayacaksınız. Böyle bir gün okuma, bir gün ara verme şeklinde duayı okuyabilirsiniz. Rızık duası olarak faydasını gördükçe bunu belki de alışkanlık haline getirebilirsiniz. Rızık duası olarak Amenerrasulü duası okundukça enerjisi yaşamınızı olumlu olarak değiştirmeye başlayacaktır. Rızık duası olarak okunacak esmalar sizlere vereceğimiz esmaları birlikte okuduğunuz takdirde yaşamınıza bol rızkı, bereketi Allah'ın izniyle çekebileceksiniz. Esmaların okunmasını rızkı çekecek saatlerde yaparsanız daha iyi olur. Bu esmalar rızık artması, rızkın gelmesi konusunda oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Birlikte okundukları zamanda yarattıkları enerjiyle rızkınızın artmasına yardımcı olacaklardır.


Okumanız gereken esmalar ise; 


“Ya Zettavli ya Fettah ya Rezzak ya Kerim ya Vehhab ya Kavi ya Gani”

Bunları en az 33 defa okumaya gayret edin.

Rızık duası olarak okuyabileceğiniz oldukça etkili ve tesirli dualar vardır. Özellikle Vakıa suresi, Fatih suresi bunlar arasında çok önemlidir. Bunları her gün okumaya gayret edin. İşinizde yükselmek, daha kolay iş bulmak, rızkınızı arttırmak adına bu duaları sabırla, bıkmadan okumaya devam etmelisiniz. Rızık duası olarak okuyacağınız duaları en az 7 gün süreyle okumaya devam etmelisiniz. Allah-u Teâlâ'dan istediğinizi açık yüreklilikle istemelisiniz. Okuma yapacağınız zamanlara da dikkat etmelisiniz. Rızkı çeken zamanlarda duaları okumalısınız. Özellikle gece yarısında dua okumalı, perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde bolca dua etmelisiniz. Dinimizde özel kabul edilen gecelerde de rızık duası okumaya gayret etmelisiniz. Siz dua ettikçe rızkınızda artmaya başlayacaktır.

Rızık Duası Yorumları

soru

MEMIS

26 Haziran 2016 Pazar

PARAMIN BEREEKET YOK NEYAPMAM BANA CEVAP YAZARMISIN KISMETIMI ACARMISIN

Cevap yaz
soru

Bennnnnnnnnn

07 Mayıs 2018 Pazartesi

O kadar çıkmaza girdikki borçluların bizi öldürme tehditleriyle burun burunayız hergün kısmetimiz sonuna kadar bağlandı hiç bir gelir olmaz oldu kurudu dünya &128533; sen büyüksün yarabbim sen yardım et

Cevap yaz
cevap

Mahmut

25 Ağustos 2018 Cumartesi

Gunde 100 ya rezzak 121 ya malik oku birde vakia suresine devam et inşallah kesinlikle birakma inşallah

soru

murat

20 Eylül 2016 Salı

selamunaleykum internet kafe işi yapıyorum hocalar başka iş ypa kapat git dediler elimdeki herşeyimi buraya bağladım iş olmuyor iş yapamıyorum dualarınızda bu aciz kardeşinizde anarsanız mutlu olurum Allah razı olsun.

Cevap yaz
cevap

Nezihe

29 Ağustos 2018 Çarşamba

Murat bey merhaba. Öncelikle çok geçmiş olsun. Rızık Allahın yarattığı her canlıya tahsis ettiği bir bağıştır. Sizin onu aramanizdan çok o sizi arar. Şu an yaptığınız iş belki de rızkın geleceği mecra değildir. Elinizden gelen çabayı sarf edin fakat olmuyorsa kendi elinizle kendi rızkınıza mani olmadan başka işe yoneliniz.

soru

Yunus

03 Ekim 2016 Pazartesi

Abiler veya ablalar babamın borcu var lütfen dua edin Allah kabul etsin sizinkinide

Cevap yaz
cevap

Edis Buğra

11 Eylül 2018 Salı

Merhaba Yusuf kardeşim, Allah inşaAllah babanızın borcuna bi kolaylık verir. Sizlerde sabırlı olun Allaha dua edin, babanızı herhangi istediğiniz birşeyi alması için sıkıştırmayın. Bu sıkıntılı günlerinizde babanıza destek olun. Bu bir sınav hem sizin hem de babanız için. Gelip geçici bir dönem bu Allah'ın izniyle. İnşaAllah biran önce feraha kavuşursunuz.

soru

gamzeli

12 Nisan 2017 Çarşamba

Eşimin iş bulması için ne duası okuyabilirim rabbim darda olanra ve eşime yardımcı olsun inş

Cevap yaz
cevap

Ejder

02 Eylül 2018 Pazar

Kulun kula ettiği dua kabul olurmuş rabbim gamzelinin eşi lütfen iş bulsun ve o iş çok güzel olsun ailecek mutlu olsunlar helal kazanç elde etsin ve Allahim sana şükretmeyi unutmasın o kulun.

soru

Vefalı

19 Nisan 2017 Çarşamba

Kimki malını paylaşır ekmeğini canı gönülden paylaşır yardımı sever israfdan kaçar ve erken uyanır onun rızkıda bollaşır

Cevap yaz
cevap

Ecvet

04 Eylül 2018 Salı

Merhaba, vefalı kardeşim ahh keşke sizin dediğiniz gibi herkes ekmeğini paylaşsa, herkes fakiri görse ama görmüyoruz sadece kendimizi düşünüyoruz. Peygamber efendimizin bir sözünde (komşusu açken tok yatan bizden değildir.) diye ama biz artık bencil insanlar olduk bir evde iki kişi çalıştığı halde yetmiyor çünkü paylaşmıyoruz çokça israf var, hayırlı geceler.

soru

hanifi gömülü

14 Haziran 2017 Çarşamba

amenarrasuli dua mı ayetmi bunlan ilgili bir açıklama yaparsanız sevinirim

Cevap yaz
cevap

Şerife Tuba

29 Ağustos 2018 Çarşamba

Merhaba. İyi günler Hanifi bey. Amener rasulu rızık duası olarak da bilinir. Altta en güzel dualardan biridir. Yazılmış ama sözün gelimi diyebiliriz. Amener rasulu Kur an ı Kerim in ikinci suresi olan Bakara suresinin son iki (285- 286) ayetidir. Yani yanlış yazılmıştır. Doğrusu Amener rasulu Allah tarafından vahyedilmiş iki ayettir.

soru

kadir

15 Mart 2018 Perşembe

Hocam çok şanssizm ve eşimle sorunlarım va isimde başarılı olmak istiyorum şansım hiç yok tskler

Cevap yaz
cevap

Aşkım

18 Eylül 2018 Salı

Kadir bey, negatif düşünmemek gerekir. İlerisinin güzel olması için önce inanmanız gerekir. Sorunlarınızı çözüp umutlu ve mutlu olmaya odaklanmalısınız.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Telbiye Duası Okunuşu ve Anlamı

Telbiye Duası Okunuşu ve Anlamı

Mahkeme Duası Okunuşu ve Anlamı

Mahkeme Duası Okunuşu ve Anlamı

Lebbeyk Duası Okunuşu ve Anlamı

Lebbeyk Duası Okunuşu ve Anlamı

İşlerin Rast Gitmesi İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

İşlerin Rast Gitmesi İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Kısa Sabah Duası Okunuşu ve Anlamı

Kısa Sabah Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Gece Duası Okunuşu ve Anlamı

Gece Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Hastaya Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Hastaya Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Sakal Duası Okunuşu ve Anlamı

Sakal Duası Okunuşu ve Anlamı

Kara Büyü

Kara Büyü

Oruca Nasıl Niyet Edilir?

Oruca Nasıl Niyet Edilir?

Borç Duası Okunuşu ve Anlamı

Borç Duası Okunuşu ve Anlamı

Arabaya Binerken Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Arabaya Binerken Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Nafile Oruç Nedir ve Nasıl Tutulur?

Nafile Oruç Nedir ve Nasıl Tutulur?

Kavuşma Duası Okunuşu ve Anlamı

Kavuşma Duası Okunuşu ve Anlamı

Kavuşma Duası, Ey! Dua edenler herbirinizin hayırlı duaları kabul olsun. Biz yerin ve göklerin dua ile olduğuna inanırız. Gerçekten bu duaları okuyanlar hep aynı şeyi [...]

Mutluluk Duası Okunuşu ve Anlamı

Mutluluk Duası Okunuşu ve Anlamı

Mutluluk duası, aile saadeti için, eşler arasındaki huzursuzlukların bir kara bulut gibi dağılması ve iç huzur için okunur. Kişi kendini mutsuz ve daralmış hissettiği[...]

Nişan Duası Okunuşu ve Anlamı

Nişan Duası Okunuşu ve Anlamı

Nişan Duası, Nişan, düğün gibi hayırlı işlerde dua etmek dinimizce sünnettir ve istenildiği gibi edilebilir. Özellikle şu veya bu dua okunacak diye konulmuş bir kural[...]

Ergenlik Döneminde Okunacak Dualar

Ergenlik Döneminde Okunacak Dualar

Ergenlik Döneminde Okunacak Dua, ergenlik, kısaca çocukluktan yetişkinliğe ilk adım olarak tanımlanmaktadır. Çocuklar, bu dönemde öncelikle fizyolojik olarak daha sonra [...]

Başarı Duası Okunuşu ve Anlamı

Başarı Duası Okunuşu ve Anlamı

Başarı duası, Kişinin adım atacağı bir işte, başarı sağlaması, aldığı görevi layığı ile yerine getirebilmesi için atacağı ilk adım çalışmak olmalıdır. A[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6