Korku DuasıKorku duası, insanlar korkularından ve belalardan korunmak için yine Allah'a sığınmalıdır.

Okuyacakları dualar sayesinde kalplerinde olan tüm korkular gidecek, huzurlu bir yaşam süreceklerdir. Bu duaları inanarak, Allah'ın onları koruyacağına güvenerek okumalıdırlar.

Korku duaları

 • "Euzü bi kelimatillahi't tammeti min gadabihi ve ikabihi ve şerri ibadihi ve min hemezatiş şeytani ve euzü bike rabbi en yahdurun." Meali, "Allah'ın gazabından ve Allah'ın cezasından, kullarının şerrinden, şeytanın çarpmasından Allah'ın kelimelerine sığınırım. Bunların bana gelmelerinden Rabbim sana sığınırım." Bu duayı herkes öğrenmeli, öğretmeli ve üzerinde taşımalıdır. Bu takdirde kişiler tüm korkularından korunmuş olur.
 • "Bismillahillezi la yedurru ma'asmihi şeyün fil erdı ve la fissemai ve hüves semi'ul alim." Bu duayı besmeleyle 3 defa okumak, tüm korkulardan uzaklaşmaya yarayacaktır. Bu duayı sabahları 3 defa okuyana akşama kadar, akşamları 3 defa okuyana sabaha kadar hiç bir kötülük gelmez.
 • "Euzü bikelimatillahittammati min şerri ma haleka" Bu duayı okuyana bulunduğu yerden kalkana kadar, hiç bir zarar gelmez.
 • Korkuların olması halinde, bundan korunmak için gece ve gündüz 11 defa Kureyş suresi okunmalıdır.
 • Yardıma ihtiyacı olan, ıssız bir yerde korkan kişiler,3 defa  "Ey Allah'ın kulları benden yardımınız esirgemeyin, bana yardım edin." demelidir.
 • "Hasbiyallahü ve ni'mel vekil" Her türlü korku için okunabilecek emniyettir.
 • Taha suresinin 37. ayetinden 39. ayetine kadar olan bölümü üzerinde taşınır ya da okunursa, korkudan korunmaya yardımcı olur ve isteğe kavuşulur.
  Korku Duası

 • "La havle vela kuvvete illa billahil aliyyilazim." 500 defa bunu okuyan, başında ve bitirdikten sonra 100 defa salavat-ı şerife okuyan her türlü korkusundan kurtulur, muradına erer.
 • Korkularından kurtulmak isteyenler 178 defa Ayetel Kürsi okuduktan sonra bu duayı okumalıdır. "Bismillahirrahmanirrahim, Allahümme aminün min külli şey'in ve havfi külli şey'inminke amini mimna ehafü ve ahzeru inneke ala külli şey'in kadir. Ya settaru stürni! Ya settari stürni! bi setrikellezi seterte bihi ala zalike fela aynün terake vela yedün tesılü ileyke ve sallallahü ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve selleme bi rahmetike ya Erhamerrahimin." Meali, " Ya Rabbi Sen her şeyden emin ve salimsin. Her şey senden korkar. Bu yüzden beni korktuğum her şeyden emin ve salim eyle. Sen her şeye kadirsin. Ey settar Allah'ım, beni setret! Zatın görünmesini engellediğin gibi beni de o engelle ört. Bundan böyle eller sana ulaşamaz, gözler seni göremez. Peygamberimiz (s.a.v.) 'in ve ashabının üstüne rahmetini yağdır. Ey rahmetlerin en merhametlisi olan Allah'ım!" Bu duayı 625 defa yazarak üzerinde taşıyan kişiye Allah büyük bir cesaret verir ve her şeyden emin olur. Hiç kimse ona kötülük yapmaya cesaret edemez.
 • "Bismillahi ma şaallah la kuvvete illa billah .Bismillahi ma şaallah la yesükul hayre illallah. Bismillahi ma şaallah la yekşifüssüe illallah. Bismillahi ma şaallah la küllü ni'metin minallah. Bismillahi ma şaallah el hayrü küllühü biyedillah. Bismillahi ma şaallah la yasrifüssüe illallah. Bismillahi ma şaallah ma kane min ni'metin fe minallah." Bu duayı sabahları 3 defa okuyan kişiyi Yüce Rabbimiz her türlü korkudan, yanmaktan, ani ölümden ve boğulmaktan korur.

Yayınlanma Tarihi : 26.2.2014 10:16:55

Korku Duası Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

20 Yorum Yapılmış "Korku Duası"

Igdır .Mustafa sal

Cevap Sayısı: 0
Yukselik korkum cok bana bir duaa

2017-11-13

Kullanıcı oyu: 4,5

Sinem

Cevap Sayısı: 0
Dalga geçmiş seninle o kişi Hilal. Öyle şey olmaz.

2017-10-16

Kullanıcı oyu: 4,5

Hilal

Cevap Sayısı: 0
Ben geçenlerde bir oyun oynuyordum online i royun bir kızla tanıştım isim felan sordu daha sonra satanist olduğunu ve ruhumu istediğini söyleyerek bir kaç tuhaf dua gibi birşey okudu ben cinlerle konuşabiliyorum 3 gün içinde seni vulacaklar dedi (tövbe estağfurullah) bende korktum bu duayı okuyorum inşallah geçer amin.

2017-10-08

Kullanıcı oyu: 4,5

Melek

Cevap Sayısı: 1
Benim arkadaslarım bana buyuk kotuluk etti aileme bütün sırlarımı anlattı tovbe ettim ailemle aram kotu ailemden ve benden uzak durmaları için ne okumlıyım

2017-09-06

Kullanıcı oyu: 4,5

Arda Naz

Cevap Sayısı: 0
İşe yarıyor ben çocuğum ama Arkadaşımla okuduk 7 kere okuyun hiç korkmuyoruz

2017-09-04

Kullanıcı oyu: 4,5

Poet

Cevap Sayısı: 0
Hocam, işyerinde görev yerim değişti. Haftaya yeni görevime başlıyorum. Ancak başarısız olmaktan ve işi öğrenememekten ve eleştirilmekten çok korkuyorum. Sürekli kafamda bunları düşünüyorum ve kafaya takmaktan çok yoruldum. Kendime güvenim de yok. Ne önerirsiniz?

2017-08-25

Kullanıcı oyu: 4,5

Aygül

Cevap Sayısı: 0
Oğlum un yağmur yagacak eve gidelim korkusu var inanın çok sıkıntı çekiyoruz

2017-08-07

Kullanıcı oyu: 4,5

Zeynep

Cevap Sayısı: 0
Bizim apartmanın içinde kocaman bir böcek gördü ikide birdegelir diye kkorkuyorum okumaya başladım duaları biraz işe yaradı sanki

2017-06-28

Kullanıcı oyu: 4,5

kader

Cevap Sayısı: 0
siz bu küçük şeylerdenmi korkuyorsunuz ben şu hayatımdaki insanlardan korkuyrum keşke nelerden korktuğumu o korkulardan kurtulmak için nerelerde çıktığımı anlatabilsem ama bunu sadece ben bilmem gerrkir

2017-06-08

Kullanıcı oyu: 4,5

busra

Cevap Sayısı: 0
gercek korkuyu hissedemezsiniz..kendinizden gecersiniz..farkina bile varmazsiniz

2017-06-03

Kullanıcı oyu: 4,5

Taha

Cevap Sayısı: 1
evde tek kalinca tv ac ve muzik dinle yuksek sesle hic bisi olmuyo bende izliom nova prospekt ama suyu ckti artk

2017-05-02

Kullanıcı oyu: 4,5

Banu

Cevap Sayısı: 0
Selamin aleykum, bunun arapca yazilisini nerden bulurum? Euzü bi kelimatillahit tammeti min gadabihi ve ikabihi ve şerri ibadihi ve min hemezatiş şeytani ve euzü bike rabbi en yahdurun. Bir kagit parcacasina arapcada yazip uzerimde bulundurmak isterim. Simdiden sagolun

2017-04-18

Kullanıcı oyu: 4,5

zeynep

Cevap Sayısı: 0
Selamun aleykum dun aksam aniden uyandim kalktim bari bieraz su iciyim dedim kaltim tam su icecegim anda evimizin asagi katindan bir ses geldi.ama acayip bir ses sanki iceriye birisi girmias ve icerde kosuyor . bende dedim aman bosver kuruntu yapiyorsun dedim. Yok babamlarda hemen asagi indiler geldiklerinde hic birsey olmafigini heryerin kilitli ve kimsenin olmadigini soylediler . annem birara ruyami gorduk dedi.rabbim o kadar cok korkdum ki hayir yani hirsiz girse belki bu kadar korkmazdim bana yardim edin lutfen..

2017-02-20

Kullanıcı oyu: 4,5

Sude

Cevap Sayısı: 1
Allahim ise yarasin korku filmi birde nova prospektin cinli koy ve bebek katili adamin evi ve de diger videolarini izledim cok korkuyorum 14yasindayim 15olcam evde twek oluyorum bazen annemler calistigi icin cok korkuyuorum gercektwn baska dualar bilen varsa lutfen cevat olarqk yazabilirmi

2017-02-10

Kullanıcı oyu: 4,5

Ece ece

Cevap Sayısı: 0
Benle kardesim film izledik korku filmi bu gecede kulaklarını kapatiyo ne yapmaliyim yardim edin lutven bi kac dua okudum ama yatiyo suan

2016-09-12

Kullanıcı oyu: 4,5

Berk Ve Berkant

Cevap Sayısı: 0
Youtubede İzlediğimiz Bir Ayna Hikayesinde Aynada Yansıma Farklı Adamların Yaptıkları Farklıydı. Bu duaları okuduktan sonra bütün korkumuzu attık.

2016-08-21

Kullanıcı oyu: 4,5

mre

Cevap Sayısı: 0
ben arkadaşlarımdan korkuyorum benimle küsecekler diye sanıyorum buda uykuma mani oluyor bu konuyu düşünmekten uyuyamıyorum bu yüzden okumaya başlıcam bu duaları

2016-06-07

Kullanıcı oyu: 4,5

Fatma

Cevap Sayısı: 0
gerçektende işe yarıyor korkuyordum hemde çok izlediğim korku filmleri ve cinler psikolojimi bozmuştu artık her gece bu duaları okuyup yatıyorum ve kendimi çok rahat ve güvende hissediyorum...

2016-04-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Nhr

Cevap Sayısı: 3
Birşey soracağım ben 13-14 kere Ayetel Kürsi okudum işe yaramaz mı?

2014-09-23

Kullanıcı oyu: 4,5

Efe

Cevap Sayısı: 3
İşe yarıyor örümcekten korkuyordum artık elime bile alıorum

2014-09-05

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Kasım - 2017