Güzellik DuasıGüzellik Duası, Dua yaratıcı kudretten bir isteğin yerine gelmesi amacıyla yapılan yakarış veya ibadet şeklidir. Allah Teala insanı yaratmış, ancak onu başıboş bırakmamıştır. Allah (c.c.) insana her an çok yakındır. Fakat, bazı insanlar Allah'la bağını bağını koparmaya çalışmakta veya O'nunla bağının farkında olamamaktadır, insan Allah'a yaklaşmaya çalıştıkça Allah da ona yaklaşmaktadır. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) bir insana teveccüh buyurdu mu, o insanın maddi-manevi ne hastalığı varsa şifa bulur, ne derdi varsa kaybolur giderdi. Onun yönelişi şifa demekti, nazarı şifa demekti, sözleri şifa demekti, ilgisi şifa demekti, gülümseyişi şifa demekti. Onun getirdiği Kuran da şifa hükmündedir. Etrafınızda bulunan insanlara daha güzel ve alımlı gözükmek için okunacak bir çok farklı kişi tarafından etkileri gözükmüştür.

Cuma günleri ve salı günleri, güzel görünmek için, istediğiniz kişinin yıldıznamesi ve vefk tılsımı ile birlikte yapıldığında etrafınızdaki bayan ve erkeklerin ilgisini çekerek ve onlara sevimli, çekici görünürler. İnsanların iç güzelliği dışına yansır. Kalp ne kadar güzel olursa yüzde o kadar güzel olur. Dış güzellikler, her zaman manevi güzelliklerden geçer. Durumu incelersek, bulunduğun şehirde bir caminin önüne giderek, insanların yüzlerine dikkatlice bak ve onlardaki sırlı güzelliği fark edebilirsiniz. Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır. Kalp güzelleştikçe insan daha güzel olur ve güzel görür. İnsan nurlandıkça güzelleşir.

Güzellik Duası Arapça Ve Türkçe Meali;

Güzel olmak, daha canlı görünmek isteyenler için bu dua okunur. Duayı usulüne göre okunursa muratlarına nail olunurlar. Dua şudur;

"Bismillahirrahmanirrahim"

"Allahümmec alni ve nuru Yusuf'a ala veçhi femen reani yuhibbuni mehabbeten".

Anlamı; Allah'ım, yüzümde Hz. Yusuf a.s nuru ışığı olsun. Kim beni görürse sevsin. (Bu dua her gün beş vakit namazından sonra yedi defa okunur. Ardından ele üflenerek yüze sürülür. Kısa zamanda etkisi görülür. 

Ayrıca yüzünde sivilce yada lekeler, olanlar için bu dua okunur. Afganistan Afgan kadınların kullandığı bu cilt için duasıdır. Her sabah kalkarken bu duayı okuyanlar, yüzünüzde pırıltı ve esenlik olduğunu hissedeceksiniz. Dua şudur;

"Bismillahirrahmanirrahim"

"Lillezine ahsenul husna ve ziyadeh (ziyadetun), ve la yerheku vucuhehum katerun ve la zilleh (zilletun), ulaike ashabul cenneh (cenneti), hum fiha halidun (halidune).

Anlamı; Rabbim nur yüzlü olmayı ve kalp gözümüz ferahlık içinde uyandırmayı nasip etsin.

Güzellik Duası

(İyilik edenleri iyilikle mükafatlandırırız, daha da fazlasını veririz ve yüzleri kararmaz, zillete düşmez onlar. Onlardır cennet ehli, orada ebedi kalırlar).

Resul-i Ekrem Aleyhissalatü Vesselam, Ebu Katade'nin genç kalması için şöyle dua lütfetti;

"Bismillahirrahmanirrahim"

"Efleha'llahü vecheke Allahümme barik lehu fi şa'rihi ve beşerihi".

Anlamı; Allah yüzünün güzelliğini artırsın. Allah'ım, saçını ve vücudunu kendisi için mübarek kıl. (Ebu Katade (ra) bu duanın bereketiyle yetmiş yaşında vefat ettiği zaman on beş yaşında bir genç gibi gösteriyordu.)

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) bir insana teveccüh buyurdu mu, o insanın maddi ve manevi ne hastalığı varsa şifa bulur. ne derdi varsa kaybolur giderdi. Onun yönelişi şifa demekti, Onun getirdiği Kur-an da şifa hükmündendir.

İmam-ı Tirmizi haber veriyor ki; Sa'd ibni Ebi Vakkas için Allah Resulü (asm) "Allah'ım, onun duasını kabul eyle." diye dua etmiştir. O asırda Sa'd'ın bedduasından herkes korkuyordu. Duasının kabulü de şöhret bulmuştur.

Hem meşhur Ebu Katade'ye "Allah onun yüzünü ak etsin. Allah'ım, onun tenini ve saçını mübarek kıl." diye, genç kalmasına dua etmiştir. Ebu Katade yetmiş yaşında vefat ettiği vakit, sahih kaynaklarda şöhret bulmuştur.

Hz. Peygamberimizin Dualarıyla Geçekleşen Mucizeler;

Tufeyl ibni Amr; Allah Resulü'nden (asm) bir mucize istedi ki, götürüp kavmine göstersin. Allah Resulü (asm) ona "Allah'ım, onu nurlandır." diye dua etmiş. Duadan sonra iki gözü ortasında bir nur belirmiş. Sonra da o nur değneğinin ucuna geçmiş. Bu nurla "zinnur" yani "nur sahibi" diye meşhur olmuştur. Resulullah'ın (asm) mübarek eliyle bazı kimselerin başını ve yüzünü mesh etmesi ve dua etmesinden sonra görülen mucizelerdir.

Ömer ibni Sa'd'ın başına elini sürmüş, dua etmiş. O duanın bereketiyle, seksen yaşında vefat ettiği zaman bile başında beyaz saç yoktu. Aiz ibni Amr'ın; Huneyn Savaşı'nda yüzü yaralanmıştı. Allah Resulü (asm), eliyle yüzündeki kanı silmiş. Allah Resulü'nün (asm) elinin temas ettiği yer, parlak bir nuraniyet vermiş ki, bu nuru öyle parlıyormuş ki, hadis alimleri bu hadiseyi anlatırken bu nuru "doru atın alnındaki beyaz" şeklinde belirtmişler.

Katade İbni Selman'ın yüzüne elini sürmüş, dua etmiş. Katade'nin yüzü ayna gibi parlamaya başlamıştır. Müminlerin annesi Ümmü Seleme'nin kızı ve Allah Resulü'nün de (asm) üvey kızı olan Zeyneb'in küçüklüğünde; Allah Resulü (asm) onun yüzüne abdest suyu atıp şaka yapmış. O suyun temasından sonra Zeyneb'in siması emsalsiz bir güzelliğe kavuşmuş.

Yayınlanma Tarihi : 06.7.2014 07:39:34

Güzellik Duası Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

17 Yorum Yapılmış "Güzellik Duası"

Mehmet

Cevap Sayısı: 0
Ebu katade ra maya işaret edilerek yapılmış kendimize işaret eden halini bilmiyoruz çevirebilirmisiniz

2017-10-09

Kullanıcı oyu: 4,5

mert

Cevap Sayısı: 0
Sifa bekleyen kardeşlerim size nazar değmiş Yüzünüzün güzeliğini artırmak için mutlaka cuma namazına katılın ve Ayetül kursi Nas ve felak surelerini okuyun

2017-08-28

Kullanıcı oyu: 4,5

yusra

Cevap Sayısı: 0
Benim yuzumde iki yildir ben cikiyor ve gun gectikce buyuyup cogaliyorlar yuzum berbat olmus bunun icin bi dua bilen varsa yardim etsin lutfen

2017-07-31

Kullanıcı oyu: 4,5

Melida

Cevap Sayısı: 0
Anlamadım daha açık yara izi nasıl geçer

2017-07-10

Kullanıcı oyu: 4,5

asena özbudak

Cevap Sayısı: 0
Benim yüzümde çok sayı sivilce var bu yüzden tam 1aydır sevgilimle konuşmuyorum inşallah yüzümdeki silceler geçer

2017-06-18

Kullanıcı oyu: 4,5

Bahattin

Cevap Sayısı: 0
Peygamberimiz s.a.v in Ebu Katadeye okumuş olduğu duayı günde kaç kere ve ne zaman okuyacağız cevap verirseniz çok sevinirim

2017-06-01

Kullanıcı oyu: 4,5

medine

Cevap Sayısı: 0
Ebru cnm fatiha suresi soyledir bismillahirrahmanirrahim
elhamdulillahil rabbil alemin errahmanirrahim
maliki yevmeddin iyyake na
budu ve iyyake nestain ihdinassiratel mustakim siratellezine en amte aleyhim gayril magdubi aleyhim veladdallin amin

2017-05-30

Kullanıcı oyu: 4,5

Ebru

Cevap Sayısı: 0
Fatiha suresini. Yazarmısınız. Bilen. Varsa

2017-05-09

Kullanıcı oyu: 4,5

eda kargaoğlu

Cevap Sayısı: 0
Tsk ederim .Inanarak yapılan dualar yerini bulur diye dusunuyorum

2017-04-15

Kullanıcı oyu: 4,5

melek

Cevap Sayısı: 0
Allah razı olsun bu bilgiler için

2017-04-06

Kullanıcı oyu: 4,5

damla

Cevap Sayısı: 0
Çok etkili bir dua teşekkürler

2017-03-24

Kullanıcı oyu: 4,5

nis..

Cevap Sayısı: 0
bence dualar çok güzel ama arapçasını da yazsanız daha iyi olurdu

2017-01-11

Kullanıcı oyu: 4,5

Emine

Cevap Sayısı: 0
Ben bu duaları yapıyorum gerçektende yüzüm başkaları tarafından farkediliyo çok kolay herkes yapabilir Allah razı olsun sizlerden

2016-10-07

Kullanıcı oyu: 4,5

petekayhan

Cevap Sayısı: 0
Çok güzel bir dua bence herkesin okumasini tavsiye ederim mutlaka okuyun :-) :-) :-) :-) :-)

2016-09-11

Kullanıcı oyu: 4,5

Ulvi

Cevap Sayısı: 0
Insallah Dualarimiz Kabul olur AMIN.
Insallah Bu Dua Guzellik Duasidir.

2016-02-23

Kullanıcı oyu: 4,5

nuray

Cevap Sayısı: 0
kaderımdekı kısını deyıse bılme sansım varmı

2015-10-18

Kullanıcı oyu: 4,5

Nur

Cevap Sayısı: 2
Merhaba, Peygamberimiz Ebu Katede için olan duayı ona hitaben okumuş. Kendimize okurken evlerde değişiklik olmuyor mu, bunu kendimiz için nasıl çevirebilirsiniz? Teşekkürler

2015-07-22

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Kasım - 2017