Bir Malın Satılması İçin DuaBir malın satılması için dua, elinizde olan ev, araba, arsa gibi değerli bir malınızı satışa çıkardınız, fakat değerine bir alıcı çıkmıyorsa dualardan yatdım alarak, malınızın tez elden satışına yardımcı olabilirsiniz. Allah'ın izniyle tez elden malınıza istediğiniz gibi bir alıcı çıkacaktır. Bunun için değişik dua tertipleri bulunmaktadır.Sizi dara düşürmeden, yardımcı olacak dualarla Allah'a sığınmalısınız.

Malın satılması için dualar

Malınızın satılması için aşağıdaki duayı temiz bir kağıda yazarak, satmakistediğiniz malın içine koyun.

"Bismillahi ya Kahhuru ya Settaru. Bismillahi ya Azizü ya Celilü ya Cemilü ya Celilü ya Azizü ya Evveli ya Ahiru ya Zahii ya Batınu ya ALLAH ya Allah rahmetike ya erhamerrahimin."

Satılmayan mallarınız için Şahmaran duasını 11 gün içinde her gün ikindi namazından sonra 7 defa okuyun.

Malınızın kolayca satılması için, malın üzerine 7 defa Duha suresi, 7 defa Fil suresi okuyup üfleyin. Allah'ın izniyle malınız kısa sürede satılır.

Temiz bir yerden aldığınız toprağa 3 defa Tövbe suresinin 128. ve 129. ayetlerini okuyun. Bunu satılmayan malınızın üzerine serpiştirn.

Malını satamayan kişiler Zariyat suresinin 58. ayetini 15 gün süreyle 400 defa okumalıdır.

"İnnallahe huver rezzaku zul kuvvetil metin." Anlamı; Muhakkak ki Allah; O rıızk veren, güç ve kuvvet sahibidir.

Herhangi bir malınızın satılması için sabah namazı ardından selam verir vermez 7 defa "Elem neşrah leke" suresini suya okuyun. Bu suyu bir kabın içinde biriktirin. Bunu 7 gün süreyle yapın. 7 gün boyunca sabah namazından selamdan sonra "Allahümme ente's selam ve minke's selam tebarekte ve tealeyte yel ze'l celali ve'l ikram." demeden önce okuyun. Biriktirmiş olduğunuz suyu bi denize ya da akarsuya dökün.

Bir Malın Satılması İçin Dua

. Allah'ın izniyle malınız kısa sürede satılacaktır.

Bir kimse malını satamıyorsa, bu ayeti yazarak içine koysun. Biiznillahi teala bu kimsenin malı satılacaktır. Ya da bir kızın bahtı bağlı olursa, bu duayı yazarak kadın sütüyle ezip, kızın eline yüzüne sürsünler. Biiznillah herkes o kza müşteri olur, dilediği kişiye Allah'ın emriyle varır.

"Bismillahirrahmanirrahim

Ve men evfa bi'ahdihi mi-nallhani festebşiru bibey'l kümüllezi baye'tüm bihi ve zalike hüvel fevzül azim. Velev la iza dahalet cenneteke külte maşaallahu la kuvveti illa billah. İnne karreni in ekul minke ma len ve veleda. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Ya Hannan ya Hannan ya Hannan. Ya Allah ya Allah ya Allah. Ya Rahman ya Rahman ya Rahman. Ya Rahim ya Rahim ya Rahim ya Rahim. Ya Vedud ya Vedud ya Vedud. Ya Şekur ya Şekur ya Şekur. Ya Alla-hu birahmetike ya erhamerrahimin." 

Bir malın satılmasını isteyenler Karınca duasını 7 gün boyunca yedişer defa satılmasını istedikleri malın üstüne okumalıdır. Okuduğunuz niyetle inşallah Allah'ın izniyle malınız satılır. Bu denenmiş bir dua usulüdür.

"Allahümme yarabbi ve Cebraiyle ve mikkaiyle ve israfiyle ve Azraiyle ve İbrahiyme ve İsma'iyle ve İshaka ve Yakube ve Mün zilelberekati vetevrati vezzeburi vel'incili velfurkan. Ve la havle ve la kuvvete illa billahil'aliyyil azıym. La ilahe illallahül meli kul hakkul mübiyn. Muhammedür Resulullahi sadikul va'dilemiyn. Ya Rabbi ya Rabbi ya Hayyu ya Kayyumu, ya Zel celali velikram. E'elüke ya rabbel arşıl azıym. En yerzukaniy rızkan halalen tayyiben Birahmetike ya erhamerrahimiyn. Yemliyha, Mekseliyna, Misliyna, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefştatayyüş, Ktmiyr. Amin"

Yayınlanma Tarihi : 06.8.2014 02:39:34

Bir Malın Satılması İçin Dua Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

11 Yorum Yapılmış "Bir Malın Satılması İçin Dua"

hasret

Cevap Sayısı: 0
merhaba benim evim ortaklı ortak olan kardeşim kira ödemiyor. evi satılığa koydum 1 sene oldu satılmıyor.
dua da ediyorum hem de her zmn her gün ne yapmalıyım

2017-12-11

Kullanıcı oyu: 4,5

Gülşen

Cevap Sayısı: 1
Bismillahi ya kahharu diye başlayan duayı yazıp dolaba koydum

2017-10-12

Kullanıcı oyu: 4,5

Tugrul

Cevap Sayısı: 0
Dükkanımızi devren satliga çıkardık satılmıyor lütfen yardımcı olun

2017-10-11

Kullanıcı oyu: 4,5

Nurdan öden

Cevap Sayısı: 0
Dükkanımızı devren satmak istiyoruz satılmıyor.Hangi duayı okumalıyız?

2017-10-09

Kullanıcı oyu: 4,5

Melis

Cevap Sayısı: 0
Hangi duayı yazıp mutfagınıza astınız gülşen hanım

2017-10-06

Kullanıcı oyu: 4,5

Erkan

Cevap Sayısı: 0
Ya kahhur kısmını düzeltip, ya Kahhar yazınız

2017-09-28

Kullanıcı oyu: 4,5

Gülşen

Cevap Sayısı: 0
Allah paylaşanlardan razı olsun.Bende 23 eylüde yazdım mutfağıma koydum 25 eylülde evimiz satıldı inanamadım.Allah herkesin işini kolaylaştırsın yeterki içten inanın.

2017-09-25

Kullanıcı oyu: 4,5

Halise

Cevap Sayısı: 0
Dua lara inancımız sonsuz inşallah allah kabul eder amin

2017-09-09

Kullanıcı oyu: 4,5

fizikopat_emre

Cevap Sayısı: 0
Dün değil evvelki gün bu duayı kağıda yazıp mutfağa koydum,dün evimiz satıldı.bu bilgiyi bizimle paylaşanlardan allah razı olsun.rabbime de bin şükür olsun.

Bismillahi ya Kahhuru ya Settaru. Bismillahi ya Azizü ya Celilü ya Cemilü ya Celilü ya Azizü ya Evveli ya Ahiru ya Zahii ya Batınu ya ALLAH ya Allah rahmetike ya erhamerrahimin.

2017-09-07

Kullanıcı oyu: 4,5

anar elekberov

Cevap Sayısı: 0
allah razi olsun sizden.bu dualari bende yapacam insallah bir yardimi dokunur

2015-11-20

Kullanıcı oyu: 4,5

ekrem öztürk

Cevap Sayısı: 0
sevgi duası şans duası..bi ceşit büyücülük olmuyormu..

2015-10-10

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Aralık - 2017