Amenerresulü DuasıAmenerresulü Duası,

Amenerrasulü'nün Fazileti Hakkında Ashabı Kiram, Evliyaullah ve Alimlerin Rivayetleri

Hz. Ömer (Radıyallahü Anhüma) ve Hz. Ali (Radıyallahü Anhüma) şöyle buyurdular; "Surei Amenerrasulü'nün son iki ayetini okumadan yatan bir adamı, akıl sahibi olarak görmedim."

Abdullah ibni Mesud (Radıyallahü Anh) dedi ki; "Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'e Miraç'ta üç hususi şey verilmişti. Birincisi, beş vakit namaz, ikincisi, Amenerrasulü, üçüncüsü, ümmetinden Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmadan ölenlerin günahlarına şefaat etme."

Ukbe bin Amir (Radıyallahü Anh) şöyle demiştir. "Bakara suresinin sonundaki iki ayeti, "Amenerrasulü'yü" başından sonuna kadar sık sık okuyunuz. Çünkü Allah, onlarla Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'i mümtaz kılmıştır."

İmam Nevevi (Rahimehullah dedi ki; "Bu ayeti kerimeleri okumak, geceyi ihya etmeye kafidir. Bazıları da kötülüklerden korunmasına kafi gelir, demişlerdir."

Bedreddin Ayni (Rahimehullah) dedi ki; "Amenerrasulü'yü okuyanlar için, bu ayetler, gece ibadet, vird ve zikir yerine geçer. Sevap ve fazilet olarak yeter. O gece, olması muhtemel afetlerden, şeytanın, insanların ve cinlerin şerrinden korur."

İbni Abidin (Rahimehullah) dedi ki; "Ölüyü defnettikten sonra birkaç dakika oturup sessizce Bakara suresinin başını ve sonunu okumak meyyit için dua ve istiğfar etmek müstehaptır."

Amenerresulü Duası Arapça Okunuşu

"Bismillahirrahmanirrahim"

"Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü'minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalu semi'na ve Ata'na gufraneke Rabbena ve ileykelmesir. La yükellifullahü nefsenilla vüs'aha, leha ma kesebet ve aleyha, mektesebet, Rabbena latüahızna innesiyna ev ahta'na, Rabbena vela tahmil Aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, Rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va'fü anna, vağfirlena, verhamna, ente Mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn."

Amenerresulü Duasının Türkçe Okunuşu

O peygamber de kendisine Rabbinden indirilene iman etti, Müminler de (onlardan) her biri Allah'a, onun meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine inandı.

Amenerresulü Duası

"Onun (Allah'ın) peygamberlerinden hiç birini diğerlerinin arkasından ayırmayız (hepsine inanırız), dinledik, )kabul ettik) emrine itaat ettik, Ey Rabbimiz, mağfiretini isteriz. Son varışımız ancak sanadır" dediler. Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez. Herkesin kazandığı hayır ifadesine, yaptığı şer kendi zararınadır. "Ey Rabbimiz, unuttuk, yahut yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme. Ey Rabbimiz, bizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yükleme. Ey Rabbimiz takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma. Bizden sadır günahları sil, bağışla, bizi esirge. Sen mevlamızsın bizim. Artık kafirler ruhuna karşı bize yardım et.

Amenerrasulü'nin Fazileti Hakkında Hadisi Şerifler

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu ki; "Dört şey Arş-ı Azam altındaki hazinelerden indirildi: Fatiha, Ayete'l-Kürsi, Amenerrasulü, Kevser Suresi."

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu ki; "Bana Arşın altındaki hazineden Ben'den önce hiçbir peygambere verilmeyen Bakara Suresinin son ayetleri (Amenerrasulü) verildi.

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu: "Her kim bir gece içerisinde Bakara suresinin iki ayeti (Amenerrasulü) okursa, artık o iki ayet ona (ibadet etmek ve belalardan korunmak bakımından) kafi gelirler.

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu ki: "Kuran'da iki ayet vardır ki, müminler için şifadır ve Allah'ın sevdiği şeylerdendir. O iki ayet Bakara suresinin son iki ayeti (olan Amenerrasülü) 'dür.

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu: "Şüphesiz Allah'u Teala, gökleri ve yeri yaratmadan 2000 yıl önce bir kitap yazdı ve o kitaptan iki ayet indirerek Bakara suresini bu iki ayetle bitirdi. Bu iki ayet, bir evde 3 gece okunursa, şeytan o eve yaklaşamaz.

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu ki: "Her kim Ayete'l-Kürsi'yi ve Bakara suresinin sonunu sıkıntılı (kederli) anında okursa, Allah'u Teala ona yardım eder."

Yayınlanma Tarihi : 05.4.2014 00:51:33

Amenerresulü Duası Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

25 Yorum Yapılmış "Amenerresulü Duası"

Havvs

Cevap Sayısı: 0
Ogluma dua ediniz isi yok bunalima girecek cok korkuyom izzizlikden yegenim intahar etti cok

2018-03-05

Kullanıcı oyu: 4,5

korkmaz

Cevap Sayısı: 0
Herkesin kazandığı hayır ifadesine, yaptığı şer kendi zararınadır. Buradaki ifadesine kelimesinde bir yanlışlık var sanırım, lütfen düzeltiniz...

2017-09-22

Kullanıcı oyu: 4,5

Meryem

Cevap Sayısı: 1
Benimde yuvam yıkdı eşim eviterketdi banada duaedin allah kimsenin yuvasını yıkmasın

2017-09-14

Kullanıcı oyu: 4,5

meryem

Cevap Sayısı: 0
Sevinc hanim Allah c.c yardimciniz olsun. benim abim ve yengem severek evlenmislerdi evliliklerinin 9uncu yilinda abim artik yengemi istememeye basladi. hic bi sekilde hayatinda istemiyordu. garip bir hal almisti geceleri uyku uyuyamaz hale gelmisti. Büyü mu var acaba diye baktirdik ki evet abime esinden evinden ailesinden sogusun diye yapilmis.cok sukur simdi yavas uavas duzeliyor

2017-08-02

Kullanıcı oyu: 4,5

Sevinç

Cevap Sayısı: 1
Ben eşimi çok seviyorum fakat o bana seni istemiyorum diyerek annesinin evine gitti ben ona kötülük yapmadım çok zor durumdayım yalvarırım bana yardım edermisiniz ne olursunuz Allah rızası için sizden yardım istiyorum gece gündüz Ayetel kürsü okuyor Yaradanıma sığınıyorum akşam eve geldi ama çok geç saatte çıkıp üst katta uyumuş yatak odamıza bile girmiyor bana tek kelime etmiyor ben bir şey söylesem seni istemiyorum git başımdan diyor evi terk etti eve gelmiyor artık

2017-07-25

Kullanıcı oyu: 4,5

İsmail kilit

Cevap Sayısı: 0
Allahın herkesin okuması gerekir allahım kabul makbul müesser eylesin

2017-07-20

Kullanıcı oyu: 4,5

Gizem peşinde

Cevap Sayısı: 0
Çok Harika bir dua

2017-06-29

Kullanıcı oyu: 4,5

Allahin qulu

Cevap Sayısı: 0
goze gorunmez tek olan Allahim butun insanlari qorusun dualarin qebul etsin korpelerin qorusun ruzilerin yetirsin herkesi saleh qullarinnan eylesin ve menim ureyimdeki arzumu heyata kecirtsin mene yox yerden iw yetirsin.ozumun ozume gore oz halal qazancim olsun meni ozunnen bawqa hec kime mohtac qoymasin amin inwallah

2017-05-05

Kullanıcı oyu: 4,5

Onur

Cevap Sayısı: 1
Allahın rahmet ve bereketi üzerinize olsun inşallah

2017-02-26

Kullanıcı oyu: 4,5

nam-ı deger hoca

Cevap Sayısı: 0
Yanlıs yazım var kuran-ı kerimde daha iyi yazıyo oradan okunmanız tercih edilir

2016-08-21

Kullanıcı oyu: 4,5

sümeyye

Cevap Sayısı: 0
çok güzelmiş bunu yapanlara Allah razı olsun.

2016-07-25

Kullanıcı oyu: 4,5

CİHAT ÇALIŞKAN

Cevap Sayısı: 0
KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKCA;HAK BELA YAZMAZ KUL AZMADIKÇA..ALLAH İNANAN,İMAN EDENLERİN YANINDADIR.

2016-07-21

Kullanıcı oyu: 4,5

wnb nnn

Cevap Sayısı: 0
Allah inşallah bunu okuyan herkesin günahını bağışlar.AMİN

2016-07-19

Kullanıcı oyu: 4,5

Ahmet teke

Cevap Sayısı: 0
Allah dogru yollardan gidenlerden eylesin cümlemizi

2016-06-28

Kullanıcı oyu: 4,5

Seda

Cevap Sayısı: 0
Çok güzel bir dua yazanlardan ALLAH razı olsun.

2016-05-11

Kullanıcı oyu: 4,5

günahkar

Cevap Sayısı: 1
Okadar büyük günahlar işledim ki Allah bana yardım etsin.İşte bu yüzden tevbe var.Allah bu yorumu atanlardan ve Bu tevbe duasını çıkaran ALLAH(C.C)a şükürler olsun

2016-04-17

Kullanıcı oyu: 4,5

melis denis

Cevap Sayısı: 0
Cok iyi bir dua insan okuyunca ici ferahlıyo

2016-04-13

Kullanıcı oyu: 4,5

Faruk

Cevap Sayısı: 2
Admin sana sesleniyorum amenerasulu dua degil dua yazmayin millet yanslis anliyor

2016-04-07

Kullanıcı oyu: 4,5

fatma

Cevap Sayısı: 0
dini bir sitenin olması her şeyden güzel adı yeter rabbim sana şükürler olsun :):):):):):):):)

2016-03-23

Kullanıcı oyu: 4,5

melike

Cevap Sayısı: 0
ALLAH IN bize lütfettiği bu nimet için RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN
SEN BÜYÜKSÜN YA RABBİM

2016-03-09

Kullanıcı oyu: 4,5

EJDER ERGÜVEN

Cevap Sayısı: 0
H U Z U R U N S A Ğ L I G I N Z E N G İ N L İ Ğ İ N VE M U T L U L U Ğ U N TEK FÖRMÜLÜ AMENERRESÜLÜ DUASIDIR.

2015-12-24

Kullanıcı oyu: 4,5

ali

Cevap Sayısı: 1
rabbim sen bizi yolundan şaşırtma biz tüm bize gönderdiğin resullere inandık ya rabbi sen bizleri sırati müstakimde ayağımızı kaydırma sen bizlerin kabir azabı yaşatma rabbim bizi amellerimizle değil rahmetinle cennete koy ya rabbim.amin

2015-04-28

Kullanıcı oyu: 4,5

yusuf

Cevap Sayısı: 1
çok güzel bir dua çünkü hem en sevdiğim dua hem de yatsı namazının bitiminde bunu okunmasından hoşnut kalıyorom

2015-01-22

Kullanıcı oyu: 4,5

Gülsen Verda

Cevap Sayısı: 0
Cok guzel kolay okunuyor ben kitaptan okuyamiyorum ama cok zor:)

2014-07-23

Kullanıcı oyu: 4,5

fatma

Cevap Sayısı: 4
ben yatmadan önce hergün okurum her sıkıntılı anınında bana tek huzur veren sadece duvalarım olur

2014-04-13

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Nisan - 2018