Boy Uzaması İçin Dua Okunuşu ve Anlamı
10 Temmuz 2024

Boy Uzaması İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

İnsanın Yaratılışı ve Boy Uzaması

İnsanlar, başları dara girdiğinde, sıkıntılar yaşadığında veya herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duyduklarında gücünün yettiği veya yetmediği her şeyi Allah'tan dilemelidir. İnsan bedeninin her detayı belirli bir hikmetle yaratılmıştır. Örneğin, kaşlar ve kirpikler belirli bir boydan fazla uzamazken; saçlar yaşam süresince uzar ve bu sayede bizlere dilediğimiz şekli veren yalnızca Yüce Allah'tır. Kemiklerin uzaması da yine Allah'ın belirlediği bir düzenle gerçekleşir. Kemikler belirli bir uzunluğa ulaştığında durur, ve bu süreç Allah'ın hikmetiyle düzenlenmiştir. Doktorların verdiği ilaçlar ve tedaviler de Allah'ın izniyle etkili olur ve bizlere şifa verir. Ayetlerde belirtildiği gibi, insan Allah'ın yarattığı bir varlıktır ve “kendi başına ve sorumsuz” bırakılmamıştır. İnsan vücudunun her anını, her saniyesini ve her aşamasını Allah oluşturur. Bu, Yüce Yaratan'ın önemli bir sırrıdır. Kur'an ayetleri, bilimsel gerçeklere de değinir ve vücudumuzun tüm kemikleri aynı kemik hücrelerinden ve moleküllerden meydana gelmiştir. Tüm bunlar, insanı en güzel surette yaratan Allah'ın sanatıdır.

Genetik ve Boy Uzaması

Anne ve babanın boyu, çocuğun boyunu belirlemede önemli bir faktördür. Yapısal özellikler, genlerin yapısındaki değişikliklerle sonraki kuşaklara aktarılır. Bu nedenle kişinin boyunu belirleyici en önemli etken genetik faktörlerdir. Bu bağlamda, boy uzaması için dua etmek ve Allah'a şükretmek önemli bir uygulamadır.

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (C.C.)'ın adıyla;

“Eftehullahu vecheke, Allahumme barik lehu fi şa'rihi ve beşerihi”

Manası: Peygamber Efendimiz bir gün Ebu Katade'ye şöyle dua etmiştir; "Allah yüz güzelliğini artırsın. Allah'ım, bedenini ve saçını ona mübarek eyle."

“Ezhib'l be'se Rabbi'n-nasi esfi ve ente's-safi la şifae illa şifauke, şifaen la yügadiru sekama”

Manası: Bu hastalığı gider ey Rabbi! Şifa ver, çünkü şifa sahibi sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa bulayım ki, derdime hasıl olsun.

Boy uzaması için bilinen bu dua da şöyle yapılır; "Allah'ım bu yola açılan on kapının 10'unu da çaldım, ama hiçbiri bana açılmadı sen bana bu konuda yeni bir kapı aç" demiş oluyorsunuz. Bu yüzden boy uzatması için okunacak dua kadar, bu duayı yapmadan önce kapıların hepsini çalmak, yani tüm yöntemleri denemek adına yapılır. Allah şifa versin.

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (C.C.)'ın adıyla;

“Rabbi inni messeniyed-durru ve ente erhamurrahimin”

Manası: Ya Rabbim. Beni şüphe yok ki, bir zarar kapladı. Sen merhametlilerin en merhametlisisin.

“Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in tabibi'l kulubi ve devaiha ve afiyeti'l ebdani ve şifaiha ve nuri'l ebsari ve ziyaiha ve ala alihi ve sahbihi ve sellem”

Manası: Ey Allah'ım! Kalplerin doktoru ve devası, vücutların şifası, gözlerin nuru, kalbimizde olan Muhammed (S.A.V.)'e ve aline ve ashabına salatü selam eyle.

“La ilahe illallahü vahdehü la serikelehü ehaden sameden lem yelid ve lem yuled ve lem yekün lehü küfüven ehad”

Manası: Allah'tan başka ilah yoktur. O tektir, birdir, her türlü ihtiyacı giderendir. Doğmamış ve doğurulmamıştır ve onun hiçbir dengi benzeri yoktur ve asla olamaz da. Allah ölümden başka her şeyin çaresini vermiş. Biz Allah'ın kapısını çalalım. Allah'tan ümit kesilmez.

Yüce Allah tüm hasta kullarına şifa ve tüm dertli kullarına deva versin. Amin.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

ds

02 Haziran 2024 Pazar

boyum çok kısa 14 yaşındayım boyum 148

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba ds, bu yaşlarda boyunun kısa olması normal olabilir. Ergenlik döneminde büyüme atağı yaşayabilirsin. Dengeli beslenmeye ve spor yapmaya dikkat et. Endişelerini doktorunla paylaşman da faydalı olabilir.

2. Cevap
cevap

Kamile

Merhaba, ds daha yaşınız çok küçük 20 hatta 25 yaşınıza kadar uzar basketbol oynamaya özen gösterin kapılara gidip gelin uzanın baya etkili olacaktır.

soru

Gamze

01 Haziran 2024 Cumartesi

16 yaşındayım boyum 154 yer fıstığı gibi geziyorum ortalıkta inşallah uzarım

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Gamze,
16 yaş hala büyüme çağında olduğun bir dönem, bu nedenle boyunun uzama ihtimali hala mevcut. Dengeli beslenmeye ve yeterli uyku almaya dikkat edersen büyüme potansiyelini en iyi şekilde değerlendirebilirsin. Spor yapmak da büyümene katkı sağlayabilir. Kendine iyi bak!

2. Cevap
cevap

Uğan

Merhaba, boy uzaması için kalaiyum tüketimine dikkat ederek zıplamalı sporlar ile uğraşmanız (basketbol, voleybol, ip atlama) boyunuzun uzamasına katkıda bulunacaktır.

soru

Sadiye

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Duayı uyguluyorum inşalah istediğim sonuca varırım aminn

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

İnşallah, dilediğin sonuca ulaşırsın. Duaların kabul olsun.

soru

baran

22 Mayıs 2024 Çarşamba

İnsallah bugun den sonra hep okuyacagim. İnsallah uzarim hepimiz uzariz. Gelismeleri yazarim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Baran,

İnşallah bu kararının sonuna kadar arkasında durur ve hep birlikte gelişiriz. Gelişmelerini merakla bekliyorum, umarım her şey istediğin gibi olur.

Sevgiler,

2. Cevap
cevap

Fatma

Arkadaşlar ben duayi anlmdm cok karısık yeniden yazar mısınız

soru

Yardımmm

21 Mayıs 2024 Salı

Merhaba Benim kızım lise 1 ve de boyu 160 sizce daha uzar mı 5cm falan?Teşekkürler

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba,
Kızınızın boyunun uzaması genetik, beslenme, uyku düzeni ve fiziksel aktivite gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Lise yılları, genellikle büyümenin devam ettiği bir dönemdir. Bu nedenle, kızınızın boyunun uzaması mümkündür. Ancak kesin bir tahmin yapmak zordur. Bir doktor veya beslenme uzmanına danışarak daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.

soru

Burak Yavuz

20 Mayıs 2024 Pazartesi

boyum erkek olduğum halde 1.61 ve yaşıtlarımın coğu dev gibi


Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Boy uzunluğu kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve genetik, beslenme gibi birçok faktör etkili olabilir. İyi beslenme ve egzersizle boyunun uzamasına katkıda bulunabilirsin. Ayrıca, boyunun kısa olması seni değersiz kılmaz; başarıların ve kişiliğinle öne çıkabilirsin.

soru

EKREM POLAT

20 Mayıs 2024 Pazartesi

Benim yaşım 25 boyum 1.63 boyumun biraz daha uzaması için hangi duayı okumam lazım

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Boy uzaması genellikle genetik faktörlere bağlıdır ve 25 yaşından sonra boy uzaması pek mümkün değildir. Sağlıklı bir yaşam tarzı, dengeli beslenme ve düzenli egzersiz her yaşta önemlidir. Dua etmek kişisel bir tercihtir ve inancınıza göre istediğiniz duaları okuyabilirsiniz.

soru

Gamze

18 Mayıs 2024 Cumartesi

Arkadaşlar Okuyorsunuz tamam,peki boyu uzayan varmı?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Gamze, boy uzaması kişiden kişiye değişebilir ve genetik faktörlere bağlıdır. Ancak, sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve yeterli uyku gibi faktörler de boy uzamasını etkileyebilir. Eğer endişelerin varsa bir uzmana danışmanı öneririm.

2. Cevap
cevap

Engi A Y

Merhaba, gamze hanım tabiki yer gök dua ile amenna buna inancımız sonsuz ama boy uzaması için sadece tevekkül etmemek lazım yani çabalamak lazım süt ve süt ürünlerini bolca tüketmeliyiz ve sürekli zıplayabilirsiniz yani birşeyi istemek için çabalamalıyız.

soru

Alime düzenli

10 Mayıs 2024 Cuma

Kilom 45 boy 1.57 yaşım 21 ve kendime öz güvenim yok nasıl boy uzay acaba

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Alime Düzenli,

Öncelikle, kendi bedeninle barışık olmanın çok önemli olduğunu belirtmek isterim. Boy uzaması genellikle genetik faktörlere bağlıdır ve 21 yaşından sonra önemli bir artış beklemek pek mümkün değildir. Ancak, sağlıklı bir yaşam tarzı, dengeli beslenme, düzenli egzersiz ve iyi bir uyku düzeni genel sağlığın için faydalı olabilir. Kendine güvenini artırmak için de kişisel gelişim kitapları okuyabilir, hobilerine zaman ayırabilir ve kendini sevdiğin aktivitelerle meşgul edebilirsin. Unutma, özgüven sadece fiziksel özelliklerle ilgili değildir; kendini tanıdıkça ve geliştirdikçe artar.

Sevgilerle,

2. Cevap
cevap

Malum

Merhaba, yaşınız nedeni ile boy uzama döneminizin biraz geçmiş olduğunu görmekteyim. Bu aşamadan sonra boyun uzaması oldukça zordur ancak imkansız değildir. Boyunuzun uzamasını istiyorsanız bol bol zıplayıp egzersizler yapmaya özen göstermelisiniz.

soru

munever

05 Mayıs 2024 Pazar

Boyumun uzamasini istiyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Munever,

Boy uzaması genellikle genetik faktörlere bağlıdır, ancak sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz de önemli rol oynar. Dengeli bir diyet, yeterli uyku ve esneme hareketleri boy uzamasına katkıda bulunabilir. Özellikle basketbol ve yüzme gibi sporlar da faydalı olabilir. Sabırlı ol ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdür, böylece en iyi sonucu alabilirsin.

Sağlıklı günler dilerim!

2. Cevap
cevap

Sürre

Eftehullahu vecheke, Allahumme barik lehu fi şarihi ve beşerihi Manası; Peygamber efendimiz bir gün Ebu Katadeye şöyle dua etmiştir; Allah yüz güzelliğini artırsın. Allahım bedenini ve saçını ona mübarek eyle. Bu dua boy uzaması için okunan dualardandır. Bu duayı okursanız boyunuzun uzadığını en başta siz olmak üzere çevreniz de farkedecektir..

soru

Melek

04 Mayıs 2024 Cumartesi

Gerçekten içten okudum inşallah duam kabul olur 17 yaşındayım boyum 159 inşallah uzarım sizden tek ricam banada dua edin ...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Melek,

Umarım dileğin gerçek olur ve boyun uzar. Sana da dualarımı göndereceğim. Her şeyin en hayırlısını diliyorum. Sevgilerle.

2. Cevap
cevap

Behcet

Melekciğim merhaba. Ergenlik döneminde neredeyse bütün gençlerin kemikleri irileşerek uzama ve gelişme yaşar. Kızlarda boy uzaması göreceli olabilen ergenliğe giriş yaşıyla (çoğunlukla 11-12 yaş) başlar ve genellikle 21 yaşına dek devam eder. Ancak genetik veya çevresel faktörler, sağlık sorunları gibi nedenler boy uzamasını etkiler. 2-3 cm. daha uzayabilirsin diye düşünüyorum:)

soru

Hakan

02 Mayıs 2024 Perşembe

Duayı günde kaç kere okumalıyız

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Hakan Bey, günde kaç kere okumanız gerektiği konuda belli bir sayı zorunluluğu yoktur. Ancak, duanızı içtenlikle ve düzenli olarak okumak önemlidir. Düzenli olarak yapılan dualar, ruhsal olarak sizi daha iyi hissettirebilir.

2. Cevap
cevap

Şimşekkan

Bu duayı 1 günde istediğin kadar okuyabilirsin bu Allah la senin arandaki mevzu Allah sen çok okudun diye senin boyunu uzatacak hali yok yani demem o ki öz olsun yeter

soru

Gizli

27 Nisan 2024 Cumartesi

ALLAHım sen dua mı kabul eyle YA RABBİM boyumun uzamasını o kadar çok istiyorum ki.Daha okumadım ama okucam İnşALLAH olur ALLAHım duy sesimi YA RAB...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Gizli,

İçten dileklerin için umarım duaların kabul olur. Senin için en hayırlısı neyse o olsun. Ümitle dua etmeye devam et, her şeyin en iyisini Allah bilir.

Sevgiler,

2. Cevap
cevap

Özakay

Merhaba, gizli kardeş inşallah boyunuz uzar, kısa boylu birisi olarak yazıyorum bende çok istedim ama olmadı. Eğer cinsiyetiniz erkek ise ve yaşınızda daha genç ise merak etmeyin bir anda boy atarsınız. Sabretmek beklemek lazım çok kafaya takmamak gerekiyor.

3. Cevap
cevap

Özakay

Merhaba, gizli kardeş inşallah boyunuz uzar, kısa boylu birisi olarak yazıyorum bende çok istedim ama olmadı. Eğer cinsiyetiniz erkek ise ve yaşınızda daha genç ise merak etmeyin bir anda boy atarsınız. Sabretmek beklemek lazım çok kafaya takmamak gerekiyor.

soru

Emirhan

27 Nisan 2024 Cumartesi

Selamün aleyküm kardeşlerim benim için de dua edermisiniz inşallah herkese istedigini versin 16 yaşında lise 3 gidiyorum arkadaş larım benden uzun lar ben ise 164 üm aile kısa ama ben uzun olmak istiyorum süt çok iciyorum lise 1 den beri boyum aynı hala 2 sende aynıyım daha uzamıyorum ne yapmalıyım Allah rızası için yardım bekliyor um

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Aleyküm selam kardeşim. Boy uzaması konusunda endişelerin anlaşılır. Her insanın vücut gelişimi farklıdır ve bazı insanlar daha geç uzayabilir. Dengeli beslenmeye, yeterli uyku almaya ve spor yapmaya devam etmelisin. Özellikle basketbol ve yüzme gibi sporlar boy uzamasına yardımcı olabilir. Ayrıca, bir doktora danışarak hormon düzeylerini kontrol ettirmen de faydalı olabilir. Allah yardımcın olsun, dua ediyoruz senin için.

soru

Deniz

27 Nisan 2024 Cumartesi

Çok istiyorum uzamak bugünden itibaren okuyacağım umarım boyum uzar Allah dualarınıxı kabul etsin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Boy uzaması genetik faktörlere ve yaşa bağlı olarak değişebilir. Ancak, dengeli beslenme, düzenli egzersiz yapmak ve yeterli uyku almak büyüme sürecini destekleyebilir. Allah dualarını kabul etsin ve umarım arzu ettiğin sonuca ulaşırsın.

soru

yusuf

24 Nisan 2024 Çarşamba

8 sinifa gidiyorum boyum 1.47 herkes benimle dalga geciyor

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Yusuf,

Boy konusunda üzüldüğünü anlıyorum. Herkesin büyüme hızı farklıdır ve sen de zamanla uzayacaksın. Kendini başkalarıyla kıyaslamadan, kendi potansiyeline odaklanmalısın. Dalga geçenlere aldırma ve kendine güvenmeye devam et. Unutma, önemli olan iç güzelliğin ve karakterindir.

2. Cevap
cevap

gizem su

aynen benimde boyum 1.45 bende 8. sınıfa geçtim

3. Cevap
cevap

gizem su

aynen benimde boyum 1.45 bende 8. sınıfa geçtim

4. Cevap
cevap

Enes

Aynen bende gececem sinifin en kisasi benim 1.50 . Benmi kızayim arkadaslarim mi uzun sence

5. Cevap
cevap

Barış

Aynı durumdayız kardeşim bende benimlede dalga geçiliyor😭

soru

Ece çağlar

23 Nisan 2024 Salı

11,,5 yaşındayım boyum 155 sizce daha uzarmı bu arada ben kızım ve kilom 35

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba, 11,5 yaşındasın ve boyun 155 cm. Bu yaşta hala büyüme çağındasın ve büyüme plakların açık olduğu için daha uzama ihtimalin yüksek. Dengeli beslenmeye ve düzenli egzersiz yapmaya devam edersen boyun daha da uzayabilir.

soru

Nusret

23 Nisan 2024 Salı

Liseye gidiyorum ve boyum 1.39 ne yapmalıyım

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba, endişelenme, herkesin gelişim hızı farklıdır. Dengeli beslenmeye, yeterli uyku almaya ve düzenli egzersiz yapmaya dikkat et. Ayrıca, bir doktora danışıp tavsiyelerini alman faydalı olabilir.

soru

Yardım

22 Nisan 2024 Pazartesi

17 yaşına giricem 5 ay sonra kilom 50 boy 151 napmam gerekiyo yardım edin egzersizleri yaptım 50 gün oldu ise yaramadı

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba, her bireyin vücudu farklı tepki verebilir. Sabırlı olmalısın ve sağlıklı beslenmeye devam etmelisin. Belki bir diyetisyenle görüşmek ve egzersiz programını gözden geçirmek iyi olabilir. Ayrıca, büyüme dönemindesin; vücudunun gelişimi zaman alabilir.

soru

Merih

19 Nisan 2024 Cuma

17 yaşındayım ve boyum 1.61 cm. 8 yaşından beri dalga geçiyorlar benimle. Her kes bana cüce diyor. Kilom da fazla değil 46-48 anca olur. O yüzden de özgü en eksikliğim var. Ne zaman biriyle konuşmaya çalışsam yapamıyorum. Hep fiziki görünümümle dalga geçecekler diye bir korkuya kapılıyorum. Ne yazık ki bu duygular artık hayatımın parçası ve bunu düşüncelerinden atamıyorum. Ne zaman benden uzun boylu biriyle rekabete tutuşmaya çalışsam da yapamıyorum. Çünki biliyorum ki kaybedince yine fiziki görünümümle dalga geçecek korkusuyla çekiniyorum. İnşallah bu dua sayesinde hayatımdaki tüm olumsuzluklar sona erir.. (Amin)

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Seninle dalga geçenlerin söylediklerine kulak asma, çünkü senin değerin boyunla veya fiziksel görünümünle ölçülemez. Özgüvenini kazanmak için yeteneklerine ve içindeki güzelliklere odaklan. Unutma ki, herkesin kendine özgü bir güzelliği ve değeri vardır. Kendi potansiyelini keşfederek, kendine inanarak ve sevdiğin şeylerle meşgul olarak bu olumsuz düşüncelerden kurtulabilirsin. Güçlü ol ve asla başkalarının seni etkilemesine izin verme. Sen değerlisin ve her zaman desteklenmeyi hak ediyorsun.

soru

Yusuf

18 Nisan 2024 Perşembe

İnsallah boyum uzar 16 yasindayim 172cm boyum war

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Yusuf,

Bu yaşlarda boy uzamayı devam edebilir, sağlıklı beslenmeye ve düzenli egzersiz yapmaya özen gösterirsen potansiyelini en iyi şekilde kullanabilirsin. Kendine iyi bak!

2. Cevap
cevap

Didar

Yusuf Bey, erkeklerde boy uzaması 19 yaşına kadar gerçekleşebilecek bir durumdur. Hatta bu durum bazı insanlarda 20 yaşında bile gerçekleşmektedir. Bu nedenle boyunuzun uzama ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak kemiklerin güçlenmesi için bol bol süt tüketerek basketbol gibi boya etkisi olan sporları yapmanızı tavsiye ederiz.

soru

Ecem

16 Nisan 2024 Salı

12 yaşındayım boyum 1 72 fakat voleybol milli takım secmelerinde daha da uzun boy istiyorlar inşallah boyum uzar inşallah herkesin boyu uzar....

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba! 12 yaşındasın ve boyun 1.72, bu harika bir başlangıç! Boyun uzaması için dengeli beslenmeye, yeterli uyku almaya ve spor yapmaya devam etmelisin. Voleybol için şansını kaybetme, çünkü boyun daha da uzayabilir. Başarılar dilerim!

soru

HELİN İMENÇ

15 Nisan 2024 Pazartesi

BEN HELİN BEN bu duayı okudum çok etkisini gördüm boyum 142 den 162 ye çıktı teşekkürler3 3

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Helin, yorumunuzu okudum ve sonucu duyduğuma sevindim. Siz de bu şekilde olumlu bir değiŞŸiklik yaşadığınız için motivasyon kaynağı olabilirsiniz. Teşekkürler.

soru

Eslem

12 Nisan 2024 Cuma

15 yaşindayım polis olmak istiyorum ama boyum 1.53 insllh uzarım sizden ricam bana dua edermisin allah sizede istediginiz boyu nasip etsin dualarinızı kabul etsin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Eslem,

Polis olma hayalin çok güzel, umarım boyun istediğin gibi uzar ve hayallerine kavuşursun. Ben de senin için dua edeceğim, Allah gönlüne göre versin. Sen de azimle çalışmaya devam et, hedeflerine ulaşacağına inanıyorum. Sevgilerimle.

2. Cevap
cevap

Selin

Eslem öncelikle merhaba, Rabbim gönlüne göre vermesi dileğiyle daha ergenlik döneminin çok daha başındasın ve bu ergenlik dediğimiz dönemin 23-24 yaşına kadar sürdüğü kanaatindeyim bu sebeple daha önünde uzun bir yol var. Umudunu kaybetme, şans hep yanında olsun. Dualarım seninle, sevgiyle kal...

soru

Tarık

09 Nisan 2024 Salı

15 yaşındayım 1.75 boyundayım arkadaşlarımın yanında orta bir boya sahibim ama Dwayne Johnson gibi 1.96 olmak istiyorum inşallah okuyan herkes ve başta ben faydasını görürüz

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba, 15 yaşındayken hala büyüme çağında olduğun için boyun uzamaya devam edebilir. Dengeli beslenme, yeterli uyku ve düzenli egzersiz yapmak boy uzamasına katkıda bulunabilir. Ayrıca, genetik faktörlerin de boy uzamasında önemli bir rol oynadığını unutma. Umarım hedeflediğin boya ulaşırsın!

soru

Said gülhan

05 Nisan 2024 Cuma

7.sınıftayım boyum 1.39 çok alay ediyorlar

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Said gülhan,

Üzüldüğünü tahmin edebiliyorum. Unutma ki herkesin gelişim hızı farklıdır ve bu durum zamanla değişebilir. Önemli olan içindeki güzellikler ve yeteneklerdir. Kendine inan ve başkalarının ne dediğine fazla takılma.

Sevgilerle,

2. Cevap
cevap

Deniz

Eğer kız isen saçlarını kestir ben kestirir kestirmez uzadim

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sigarayı Bırakmak İçin Dua

Sigarayı Bırakmak İçin Dua

Kalem Duası Okunuşu ve Anlamı

Kalem Duası Okunuşu ve Anlamı

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hafızayı Güçlendiren Dua Okunuşu ve Anlamı

Hafızayı Güçlendiren Dua Okunuşu ve Anlamı

Huzur Duası Okunuşu ve Tefsiri

Huzur Duası Okunuşu ve Tefsiri

Adak Duası Okunuşu ve Anlamı

Adak Duası Okunuşu ve Anlamı

Korkan Çocuğa Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Korkan Çocuğa Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Elif Duası Okunuşu ve Anlamı

Elif Duası Okunuşu ve Anlamı

Düğün Duası Okunuşu ve Anlamı

Düğün Duası Okunuşu ve Anlamı

Unutkanlık Duası Oku

Unutkanlık Duası Oku

Kendine Aşık Etme Duası Okunuşu ve Anlamı

Kendine Aşık Etme Duası Okunuşu ve Anlamı

Şahmeran Duası Oku

Şahmeran Duası Oku

Sigarayı Bırakma Duası Okunuşu ve Anlamı

Sigarayı Bırakma Duası Okunuşu ve Anlamı

Tesbih Duası Okunuşu ve Anlamı

Tesbih Duası Okunuşu ve Anlamı

Ağırbaşlı ve Dengeli Olmak İçin Hangi Dua Okunur?

Ağırbaşlı ve Dengeli Olmak İçin Hangi Dua Okunur?

Depresyondan Kurtulmak İçin Dua

Depresyondan Kurtulmak İçin Dua

Ev Satma Duası Okunuşu ve Anlamı

Ev Satma Duası Okunuşu ve Anlamı

Yardım Duası Okunuşu ve Anlamı

Yardım Duası Okunuşu ve Anlamı

Aile Huzuru İçin Dua

Aile Huzuru İçin Dua

Ticaret Duası Okunuşu ve Anlamı

Ticaret Duası Okunuşu ve Anlamı

Kaşıntı (Alerji) Duası Okunuşu ve Anlamı

Kaşıntı (Alerji) Duası Okunuşu ve Anlamı

Güç Duası Okunuşu ve Anlamı

Güç Duası Okunuşu ve Anlamı

Lebbeyk Duası Okunuşu ve Anlamı

Lebbeyk Duası Okunuşu ve Anlamı

Yasin Duası Oku

Yasin Duası Oku

Heyecanlanmamak İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Heyecanlanmamak İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Namaz Duaları Okunuşu ve Anlamı

Namaz Duaları Okunuşu ve Anlamı