Adet Olmak İçin DuaAdet Olmak İçin Dua, Adet kanı, kadının normal bir vücut fonksiyonudur. Adet kanı gebelik olmadan her ay düzenli vakitlerde hazne dışına atılan kandır. Her ay bu döngü bu şekilde sırayla devam eder. Adet sancısı, bir gün öncesinden başlar ve adetin başlaması halinde kesilir. Adet öncesi başlayan bu sancı, şiddetli geçebilir ve devam eden günler de giderek azalmaya başlar ve sinir sistemini oldukça harap eder. Sancılı adet geçici olabildiği gibi, ömür boyu da devam edebilir. Genellikle bu sancı değişik sebeplerden kaynaklanır. Yani küçük rahim, geri dönük rahim, iltihaplanma şeklidir. Cenab-ı Hak, adet gören kadınların bu emre itaat etmeleri gerçeğiyle sevap kazanırlar. Önemli olan Allah'tan istenilen şeyin onun rızası içinde olması gerekir. Resulullah (s.a.s.) şöyle buyurur; Allah'u Teala hazretleri diyor ki; Kulum hakkımda nasıl bir yorum getirirse ben öyleyimdir. O, beni anınca ben onunla beraberimdir. O, beni içinden geçirirse, ben de onu içimden geçiririm. O, beni bir cemaat içinde anarsa, ben de onu öylece daha hayırlı bir cemaatte anarım. O, bana bir adım yaklaşırsa, ben ona bin arşın yaklaşırım. O, bana bir arşın yaklaşırsa, ben ona bir kulaç yaklaşırım. O, bana yürüyerek gelirse, ben ona koşarak giderim. Okuyanın ve hastanın kalben inanmasıyla olur. Kur'an-ı kerimin her harfi şifadır. Dileklere ve gönüllere devadır. Amin.

Adet Olmak İçin Dua; "Bismillahirrahmanirrahim"

Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)'ın adıyla; "Allah'ım salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala ali Seyyidina Muhammedin salaten tüncina biha min-cemi'il-ehvali vel afat. Ve takdi lena biha cemial hacat ve tutahhiruna biha min-cemii's-seyyiat ve terfe'una biha a'la'd-deracat ve tubelliğuna biha aksa'l-ğayat min cemiil-hayrati fi'l-hayati ve ba'del-memat birahmetike Ya erhame'r-rahimin. Hasbunellahu ve ni'mel vekil, ni'mel Mevla ve ni'me'n-nasir. Ğufraneke Rabbena ve ileyke'l fi-lhayati ve ba'del-memat birahmetike Ya erhame'r-rahimin. Hasbunellahu ve ni'mel vekil, Mevla ve ni'me'n-nasir.

Adet Olmak İçin Dua

Ğufraneke Rabbena ve ileyke'l-masir." Manası; Allah'ım! Efendimiz Muhammed'e (s.a.v.) ve onun ehli beytine salat et. Bu salavat o derece olsun ki; Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salavat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu bu salavat hürmetine temizlesin, o salavat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salavat hayatta ve öldükten sonra düşünebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna doğru ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah'u teala bize kafidir.

"Bismillahirrahmanirrahim"

Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)'ın adıyla; "Allahumme inniy euzü birızake min sehatike ve bimuafatike min ukubetike ve euzü bike minke. La uhsiy senaen aleyke ente kema esneyte ala nefsik. Manası; Hoşnut olmadıkların için rızana, cezalandırmandan bağışlamana; Allah'ım kuvvetimin yetersiz olduğunu, çaresiz kaldığımı bilenlerdensin. Bütün zulmeti parıl, parıl aydınlatan ve halleri selamete çıkarıcak olan Sana sığınırım. "La ilahe illallahü vahdehü la serikelehü ehaden sameden lem yelid, ve lem yuled ve lem yekün lehü küfüven ehad" Manası; Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur. Havl ve kuvvet ancak seninledir. O, tekdir, her türlü ihtiyaçları ve istekleri giderendir. Doğmamış ve doğrulmamıştır. Onun hiç bir eşi ve benzeri yoktur. Ve asla olamaz da. "Rabbena atina fiddünya haseneten ve fil'ahireti haseneten ve kina azaben nar" Manası; Allah'ım! Ey Rabbim! Bizim dualarımızı geri çevirmeyen yüce yaratıcı, bu dünyada iyilik ver. Ahirette de iyilik ver. İnşallah yürekten edilen dua'nın gücü ile faydasını görürsünüz. Dua eden insan, hayatın bir anlamı olduğunu bilerek, büyük bir ümitle ve güven duyarak Allah'a yönelmiş demektir. O'nun bu tavrı ile Allah'ın güçlü, affedici, merhametli ve iyilikseverdir. Bilesiniz Yüce Allah insanlara çok yakındır. O, her şeyi bilir, görür ve işitir. İster gizlice dua edelim Allah her zaman bizi duyar. 

"Dualarımız hepimiz için" Amin.

Yayınlanma Tarihi : 18.12.2014 19:57:20

Adet Olmak İçin Dua Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

15 Yorum Yapılmış "Adet Olmak İçin Dua"

Mina

Cevap Sayısı: 0
Ben sevgilimle bir kez anal yani ters iliski yasadim o bosalinca bacagimin kenarina bosaldi o amimdan iceri girdiyse hamile kala bilirmiyim ?

2017-10-25

Kullanıcı oyu: 4,5

Fatoş

Cevap Sayısı: 0
Ben 25 yasindayim ergenligimden bu yana düzenli adet görüyorum hatta her ay iki gün önce olurum bu yillardir boyle bu ay iki gündür adet olmadim ve ne yapacagimi bilmiyorum

2017-09-30

Kullanıcı oyu: 4,5

İsimsiz

Cevap Sayısı: 0
Bir doktora gidip görünmenizde fayda var

2017-09-11

Kullanıcı oyu: 4,5

Ayse

Cevap Sayısı: 0
Ya ben 17 yaşındayım. Bir defa bile adet olmadım Niye adet olamıyorum yardimci olurmusunuz

2017-08-22

Kullanıcı oyu: 4,5

Esra

Cevap Sayısı: 0
Adetim 2 gün gecikti tedirgin oluyorum nolur bisey diyin bana

2017-08-17

Kullanıcı oyu: 4,5

princrss

Cevap Sayısı: 0
Benim adetim 17 gun kala geldi neden acaba

2017-08-16

Kullanıcı oyu: 4,5

Meryem

Cevap Sayısı: 0
Oldumu cidden dogrumu

2017-08-10

Kullanıcı oyu: 4,5

Aleyna

Cevap Sayısı: 1
kac saat sonra adet oluyorsunuz ..

2017-06-17

Kullanıcı oyu: 4,5

lima

Cevap Sayısı: 2
12 yaşındayım ve adet olmak istiyorum.Basketbolcuyum.Bu duayı okudun ve sonra adet oldun.Adet olunca da duayı okumaya gerek var mıdır?

2017-05-17

Kullanıcı oyu: 4,5

Eda

Cevap Sayısı: 0
Âmin inşallah bu dualardan sonra adet olurum

2017-05-08

Kullanıcı oyu: 4,5

()

Cevap Sayısı: 0
Ben ve halen gelmedi cok uzuluyorum sitresliyim test yaptim negatif cikti ne yapacagim bilmiyom

2017-05-04

Kullanıcı oyu: 4,5

-.-

Cevap Sayısı: 0
Adet gecikmesi yaşayan var mı benim gibi sizce mevsim değişiminden midir?

2017-04-28

Kullanıcı oyu: 4,5

gizli

Cevap Sayısı: 0
İnşallah bir faydası olur.

2017-03-28

Kullanıcı oyu: 4,5

gizli

Cevap Sayısı: 1
ben aha olmaim:/ okuum insallah oluum

2016-08-05

Kullanıcı oyu: 4,5

mina

Cevap Sayısı: 0
14 yaşındayım hala adet olmadım ve kardeşim 12 yaşında ve benden önce oldu çok utanıyorum

2016-08-01

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Aralık - 2017