Tövbe DuasıTövbe duası, kişinin yaptığı bütün günahkar davranışlardan pişmanlık duyduğunu ifade eden, bundan sonraki yaşamında günah ve kusurlu hareketlerden uzak duracağı hakkında Allah'a söz vermesidir. Allah'ın ve Resulünün yasakladığı, dinen hoş karşılanmayacak, uygun olmayan davranışların yapılması karşısında, kişinin aynı davranışları yapmamaya kendi iradesini kullanarak, yaptığı hatalardan ve işlediği günahlardan dolayı Allah'tan af dilemesi ve bağışlanmayı istemesidir.

 • Hz Ali (a.s.) bu konuda şöyle buyurmuştur; "Günahı terk etmek, tövbe etmekten daha kolay bir ameldir."

Kişinin günahın içine girmesi halinde Allah'tan ümit kesmemesi, rahmetini dilemesi gerekir. Çünkü Allah'a doğru gitmek, nefsi ıslah etmek her zaman açık bir yoldur. Yüce Rabbimiz günahkar olan kulları için, tövbeyi ve kendisine dönüş yolunu açarak, onların kendine dönmesini, nefislerini pisliklerden ve günahlardan arındırmasını istemiştir. Tövbe günahlardan kurtuluş, işlenen günahlardan dolayı üzülmek ve pişman olmak, günahtan vazgeçerek, bundan sonra yeniden işlememek anlamındadır.

 • Yüce Rabbimiz Maide suresi 39. ayette şöyle buyurmuşlar; "Her kim haksız davranışlar yaptıktan sonra tövbe eder ve halini düzeltirse, şüphesiz Allahü Teala onun tövbesini kabul eder, Allah bağışlayıcı ve esirgeyicidir."
 • Enam suresi 54. ayette, "Bizim ayetlerimize iman etmiş olanlar sana geldiklerinde onlara: Selam olsun size, Rabbiniz rahmeti kendi üzerine farz kıldı ki, içinizden biri yaptığı günahlardan ve cehaletten ötürü kötü davranışlarda bulunur sonrasında tövbe ederek, kendini düzeltirse kuşkusuz Allah bağışlayan ve esirgeyendir." 

Yapılan tövbe sonrasında müminler yersiz duydukları endişelerden kurtularak, ümitsizlikleri sona erer. Yaşamına yeni bir yön verme olanağına kavuşur. Kalbini Allah'a açarak, manevi açıdan rahatlama imkanına kavuşur. Kendi yaptıklarını Allah'ın affedeceğine emin olan kişiler, yaşamında başka kişilerin yaptığı hataları daha rahat affedecektir. Bu durum insanlar arasında kardeşlik, dayanışma, yardımlaşma gibi duyguları güçlendirir, birlikte yaşama katkı sağlar. Günah işlemiş olanlar, bunlardan kurtulmak için çaba harcamalıdır. Başlangıç olarak pişman olmalı, şirk derecesinde olan günahlardan imana dönmelidir. Büyük günahlarında dolayı tövbe etmeli ve yeniden günah işlememelidir.

 • Zumer suresi 53. ayette; "De ki, aleyhlerine karşı ölçüyü kaçırmış olan kullarım, Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin. Şüphesiz Rabbimiz, bütün günahları affeder. Çünkü O esirgeyen ve bağışlayandır."
  Tövbe Duası

  "
 • Necm suresi 32. ayette, Yüce Rabbimiz; "Ufak kusurların dışında büyük günahlardan ve çirkin amellerden sakınanlara, Allah'ın affı şüphesiz boldur." demiştir.
 • Al-i İmran suresi 133 ve 135. ayetlerde, "Yine onlar, günah olan bir amel yaptıklarında ya da kendilerine zulmettiklerinde, Allah'ı hatırlayarak hemen günahlarının bağışlanmasını isteyenlerdir. Allah'tan başka kim günahları bağışlayabilir ki, bilerek günah işlediklerinde ısrar etmeyenlerdir."

Tövbe duası

Tövbe istiğfar etmek, Estağfirullah demektir. Haram işleyip sonradan pişman olmak ve Allah'tan korkarak, bir daha yapmamaya karar vermektir. Tövbe etmek, işlenen günahtan sonra bir daha bu günahı yapmamaktır. Günah sonrası tövbe etmek farzdır. Tövbe etmeyi ertelememek gerekir. Günah işledikten sonra tövbe etmek isteyenler aşağıdaki gibi dua etmelidir.  

 • "Estağfirullah, Estağfirullah, Estağfirullah, Estağfirullah, Estağfirullah,
 • El - Azim, el - Kerim, er - Rahim ellezi la ilahe illa hü el-hayye'l Kayyum ve etübü ileyh
 • Ve es'eluhu't tevbete ve'l mağfirete ve'l hidayete lena innehü hüve't tevvabu'r-ahim
 • Tevbete abdin zalimin li nefsihi la yemliku linefsihi mevten ve la hayaten ve la nuşüra
 • Allahümme ente Rabbi la ilahe ente Halakteni ve ene Abdüke ve ene ala ahdike ve va'dike mesteta'tu. Euzü bike min şerri ma sana'tu Ebu leke bi ni'metike aleyye ve ebu'u bi zenbi fağfirli, fe innehu la yağfiruz - zunübe illa ente
 • Amentü billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rusulihi ve'l yevmi'l ahiri ve bi'l kaderi hayrihi ve şerrihi minallahi Teala ve'l Ba'sü bade'l mevti hakkun.
 • Eşhedü en la ilahe illallahu ve eşhedü enne Muhammeden abdühu ve Resulüh. La ilahe illallah Muhammedu'r Resullullah."

Meali, "Ya Rabbi! Sen benim Rabbimsin. Sana inandım ve güvendim. Sana sığındım. Ellerimi açtım ve yüzümü sana döndürdüm. Kapına geldim, beni kulluğuna kabul et. Adem aleyhisselamdam bugüne kadar gelmiş tüm peygamberlere, kitaplara, meleklere ve ahiret gününe iman ettim. Bu güne kadar işlemiş olduğum tüm günahlarımdan pişman oldum. Bunları bir daha yapmamaya söz veriyorum. Günahlarımı affet, beni bağışla, beni kulluğundan ayırma, ellerimi boş çevirme, kapından kovma Ya Rabbi Beni kötü alışkanlıklarımdan terk etmeyi nasip et. Şeytana uydurma. Bana dayanmak için güç ver. Cehennem azabından koru, beni cennetine dahil et. Cennetinde Peygamber efendimize komşu olmayı ihsan et."

Yayınlanma Tarihi : 22.02.2014 23:07:03

Tövbe Duası Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

135 Yorum Yapılmış "Tövbe Duası"

Seyfullah baylan

Cevap Sayısı: 0
Allahım hz mevlananın ne olursan ol yine gel diyen kulunun ve hz peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine beni anamı ve ailemi affet bagışla tövbe tövbe tövbe

2017-04-23

Kullanıcı oyu: 4,5

Çakırefe

Cevap Sayısı: 0
Allahım mümkün mertebe kitabındaki akaitlere uygun yaşamayı çalıştım. Ancak bir gece çok masum bakan bir tavşanı öldürdüm. Hala vicdan azabı içindeyim. Masum bir canlıyı ışık tutarak savunmasız hale getirmek süretiyle Çanını kıydım ve günah işledim. Günahımı bağışla allahım. Ayrıca farkında olmadan işlediğim günahlarım varsa onları da affeyle allahım. Birdahaki işlememeyi azmi ve Cezmi Hast eyledim. Tövbemi kabul eyle allahım. Amin.

2017-04-23

Kullanıcı oyu: 4,5

...

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen affet günahlarımı bağışla. Ben hata yaptım tövbemi kabul et. Bu pişmanlık ve vicdan azabından beni kurtar. Çok pişmanım çok acı çekiyorum çok çaresizim.Haksızlığa uğradım kırıldıkça kırdım insanları. Ben çok pişmanım çok.

2017-04-22

Kullanıcı oyu: 4,5

Tövbe olsun

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen beni affet ben emanete bakamadım yalan yere yemin ettim emaneti bırakıp gittim doğru söylemedim başkalarının kusurlarıyla alay eddim yarabbi affet beni bir daha tövbeler olsun ki yapmam emanetr hiyanet ettim allahım emanetin parasını yarın vericem tövbeler olsun

2017-04-20

Kullanıcı oyu: 4,5

mehmet

Cevap Sayısı: 0
Allahım ben çok pişmanlık duyacağım ve unutamayacağım bir günah işledim. Sen bütün günahlarımı affeyle. bu günahımdan dolayı helallik istemem gereken kişilerin kalplerini yumuşat.Amin...

2017-04-20

Kullanıcı oyu: 4,5

TUGBA

Cevap Sayısı: 0
ALLAHIM SEN BENİ BİLİYORSUN KALBİMİ GÖNLÜMÜ RUHUMU TEİZLE SENİN HERŞEYE GÜCÜN YETER SANA SIGINDIM SENİN KUDRETİN BÜYÜK BENİ BANA BIRAKMA SENDEN BAŞKA GİDECEK KAPIM YOK SENDEN BAŞKA KİMSEM YOK YARDIM ET ALLAHIM

2017-04-19

Kullanıcı oyu: 4,5

İsimsiz

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen beni affet yaranın bu güne kadar yaptığım tüm gunahlarini afet yarabim

2017-04-17

Kullanıcı oyu: 4,5

tovbekar

Cevap Sayısı: 0
Allahim yaptiklarim icin kopek gibi cok pismanim yaptiklarimi kimseye anlatamiyorum ama yaptiklarim bir n osun aklimdan cikmiyo cok pismanim aklim basima geldi bir daha olecegimi bilsemde kimsenin igmesine bile elimi surmeyecegime soz veriyorum bem cok pidmanim allahim benim uc tane cocugum var ne olur yalvariyorum onlarin hatrina sabi
Erimina benim gunahlarimi affeyle tovbe sana bir daha kimsenin malina nede bir ignesine elimi atacam tovbe allahim sen affedensin affet beni de ben kopeekler gibi pismanim cocuklarim icin beni affet tovbe sana allahim

2017-04-17

Kullanıcı oyu: 4,5

İsisimsiz günahkar

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen affet benim günahımı senden başka bağışlayıcımız yoktur sana sığındım sana güvenendim allahım &128591;&127995;&128591;&127995;

2017-04-08

Kullanıcı oyu: 4,5

Derin

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen yardım et bu sene takdir alayın benim ve tüm müminlerin tövbesini duasını kabul et

2017-04-04

Kullanıcı oyu: 4,5

Deniz

Cevap Sayısı: 0
Allahım tüm müminlerin tövbelerini kabul et

2017-04-03

Kullanıcı oyu: 4,5

fatma

Cevap Sayısı: 0
Allahım lütfen beni affet senden başka sığınacağım kimse yoktur Sen beni affet söz veriyorum bidaha küfür etmeyeceğim sen beni affet amin.

2017-04-01

Kullanıcı oyu: 4,5

Duru

Cevap Sayısı: 1
Allah tüm müminlerin günahlarını affetsin

2017-03-31

Kullanıcı oyu: 4,5

Zeliha

Cevap Sayısı: 0
Allah razı olsun sizden hepimizi affeylesinaffeylesin

2017-03-31

Kullanıcı oyu: 4,5

Rabia

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen ki en yücesin. Sen bu kullarının tovbelerini kabul eyle bir daha gaflete düşmemelerini nasip eyle Yarabbi.

2017-03-30

Kullanıcı oyu: 4,5

Enes

Cevap Sayısı: 0
Allah sizlerden razı olsun çok teşekkür ederim

2017-03-30

Kullanıcı oyu: 4,5

Duygu

Cevap Sayısı: 0
Allahım nolur affet . herkesin duasını Allah kabul etsın inşallah

2017-03-29

Kullanıcı oyu: 4,5

Ibrahim

Cevap Sayısı: 0
Yarabbi affet bütün ummeti muhammeti

2017-03-28

Kullanıcı oyu: 4,5

Büşra

Cevap Sayısı: 0
Allahım ya Rabbim yardım et tövbelerimi kabul et Hayırlı cumalar Allah hepimizin duasını kabul et

2017-03-24

Kullanıcı oyu: 4,5

fatih

Cevap Sayısı: 0
allah herkesi cennetine nail etsin

2017-03-20

Kullanıcı oyu: 4,5

Atiye

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen bizim günahlarımızı bağışla. Tövbelerimizi kabul eyle. İnşallah bir daha şeytana uymayıp tövbelerimiz kabul olur

2017-03-19

Kullanıcı oyu: 4,5

Selin

Cevap Sayısı: 1
Allahım sen ki bagışlayıcısındır nolur dualarımı kabul et .

2017-02-27

Kullanıcı oyu: 4,5

Gizli;

Cevap Sayısı: 0
Allahım Bu duaları Okuyanları ve benim Dualarımı Kabul Et yaRabbim

2017-02-22

Kullanıcı oyu: 4,5

Gizli

Cevap Sayısı: 0
ALLAHım sen bizim günahlarımızı affet. bwni ve tüm mümin kardeşlerimizi şeytana uydurma tövbemizi kabul et..AMİN

2017-02-19

Kullanıcı oyu: 4,5

adem

Cevap Sayısı: 0
Allahim sen bizlerin tovbesini kabul eyle

2017-02-17

Kullanıcı oyu: 4,5

elif

Cevap Sayısı: 0
ALLAHIM SANA ŞÜKÜRLER OLSUN TÖVBE ETTİM GÜNAHLARIM SİLİNDİ İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH SENİN YOLUNDA GİDERİM... AMİN...

2017-02-03

Kullanıcı oyu: 4,5

Xx

Cevap Sayısı: 0
Allahım günahlarımızı affetsin &128546;

2017-02-01

Kullanıcı oyu: 4,5

Ferdi

Cevap Sayısı: 0
Bismillah allah cumlemizi affetsin inşallah sizlerden bana da duva etmenizi istiyorum

2017-01-30

Kullanıcı oyu: 4,5

ORHAN

Cevap Sayısı: 0
ALLAHIM SEN TÜM MÜSLÜMANLARIN TÖVBESINI KABUL EYLE ALLAHIM SEN YARDIM ET BIZLERE BÜTÜN ŞEHITLERİN PEYGAMBERLERİMİZİN ÖLMÜŞLERİN RUHU İÇİN EL FATIHA OKUYALIM BU YORUMU OKUYAN HERKES BİR FATIHA OKUSUN ALLAH RIZASI ICIN

2017-01-15

Kullanıcı oyu: 4,5

enes

Cevap Sayısı: 1
bu doğru ise yüce ALLAHIM beni affet

2017-01-10

Kullanıcı oyu: 4,5

Safa

Cevap Sayısı: 0
Allah (C.C) bizleri burada tövbe edenleri yaptığımız yanlışlarımızı ve günahlarımız affetsin inşallah amin.

2016-09-30

Kullanıcı oyu: 4,5

suheyla

Cevap Sayısı: 0
bızlerı buguzel dualarla aydınlattıgınız ıcın Allah sızdenrazı olsun allahım herkesın dualarını Kabul etsın amın

2016-09-24

Kullanıcı oyu: 4,5

burak

Cevap Sayısı: 0
ALLAHIM benim ve herkezin duasını kabul et ALLAH yar ve yardımcımız olsun bize kötü günler göstermesin

2016-09-08

Kullanıcı oyu: 4,5

Sofii

Cevap Sayısı: 0
Günahından tövbe eden hiç günah işlememiş gibidir.

2016-09-01

Kullanıcı oyu: 4,5

İsmail

Cevap Sayısı: 3
Gusulden sonra tekrar abdest alınırmı namaz kılmadan önce

2016-08-28

Kullanıcı oyu: 4,5

mehmet

Cevap Sayısı: 0
ALLAH sizlerden razı olsun ramizinyolunda olan anna lardan babalardan kardaşlardan abilerden herkesten ALLAH razı olsun rabim cümlesinde razı olsun işallah

2016-08-25

Kullanıcı oyu: 4,5

Melek

Cevap Sayısı: 0
Allahım lütfen benim günahlarımı affetTüm mümin kardeşlerimininkinide afet yarabim sen çok büyüksün

2016-08-24

Kullanıcı oyu: 4,5

insan

Cevap Sayısı: 0
çok yarlı bişey tovbe ettikten sonr indan bi rahatlıyo

2016-08-23

Kullanıcı oyu: 4,5

gizli

Cevap Sayısı: 0
içimde sanki birşeyler vardı ve bu duayı okuduktan sonra aklımdan çıkmaya başladı YÜCE RABBİM TÜM MÜMİN KULLARININ GÜNAHLARINI AFFETSİN İNŞALLAH

2016-08-17

Kullanıcı oyu: 4,5

Harun

Cevap Sayısı: 0
ALLAHIM İNŞALLAH BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EDER YAPTIGIMIZ VEYA İŞLEDİGİMİZ GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN VE BİZİ İYİ KULARINDAN EYLESİN AMİN.

2016-08-07

Kullanıcı oyu: 4,5

ali

Cevap Sayısı: 0
allah razı olsun duanızı okudu cok tesekkur ederım amin

2016-08-05

Kullanıcı oyu: 4,5

.....

Cevap Sayısı: 0
yüce rabbim ne olur beni affet benim isledim gunah boyunu acmıs kac kere tövbe duasını okudum ama yine kotu soz soyledim hal ve hareketlerim devam ettirdim sen bagıslayıcısın sen buyuksun sen teksin sen yaratıcısın insallah bni bagıslarsın yarrabim

2016-07-21

Kullanıcı oyu: 4,5

senay

Cevap Sayısı: 0
allah sizlerden razı olsun bazen istemeden kalp kırabiliyoruz yada ağzımızdan kötü söz çıkabiliyor sizin tövbe duanızı okudum allaha yakardım iyiki varsınız

2016-07-14

Kullanıcı oyu: 4,5

meral

Cevap Sayısı: 1
iki cihanın sahibi kapına geldi başka kapım yok merhametine sığınıyorum cümle muslumanları affet bizleride affından mahrum etma yarapbim

2016-07-12

Kullanıcı oyu: 4,5

pınar

Cevap Sayısı: 0
benim yakınmı tövbe etsin çünük pis filme bakıyo allha doğur yolu göstersini

2016-07-07

Kullanıcı oyu: 4,5

Murat

Cevap Sayısı: 0
Allah bizi tövbemizi makbul olanlarden eylesi Amin

2016-07-07

Kullanıcı oyu: 4,5

Furkan

Cevap Sayısı: 0
Allahım Sen Yüce Rabbimizsin Ellerimi Açtım Sana Yalvarıyorum Beni Şeytan Yöneltti Bazı Arkadaşlarımda Yöneltti Bir Daha Yapmayacağıma Gelince Dua Edicem Rabbim Tek İstediğim Bilirek Yada Bilmeyerek Yaptığım Günahları Bağışla Bu

2016-07-03

Kullanıcı oyu: 4,5

Şehmuz

Cevap Sayısı: 0
allah hepizöin tovbesini kabul etsin.

2016-07-01

Kullanıcı oyu: 4,5

zehra

Cevap Sayısı: 1
allah her tövbe eden kişinin duasını kabul buyursun

2016-06-26

Kullanıcı oyu: 4,5

bbb

Cevap Sayısı: 0
bazen size laf söylüyorum bu hatamı ve diğer yaptığım hataları günahları affedin amin

2016-06-26

Kullanıcı oyu: 4,5

salih öden

Cevap Sayısı: 0
Bazen nefsimize yenik düşüp günah işliyoruz ama Allahım sen çok affedicisin bizi bağışlayın bilerek veya bilmeyerek işlediğim herşey için tövbe duasını okuyorum Allahım sen tövbeleri kabul edensin amin

2016-06-24

Kullanıcı oyu: 4,5

mahmut dirier

Cevap Sayısı: 0
çok iyi bir şey inşallah herkes sofi olur

2016-06-09

Kullanıcı oyu: 4,5

rahman

Cevap Sayısı: 0
rabbim çok büyük inşaallah affeder rabbim affeyle

2016-06-08

Kullanıcı oyu: 4,5

Mehmet

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen afedicisin, affetmeyi seversin bizleride affet.

2016-06-03

Kullanıcı oyu: 4,5

sss

Cevap Sayısı: 1
Allahim bizi de affolunan kullarindan eylesin

2016-05-31

Kullanıcı oyu: 4,5

metin

Cevap Sayısı: 0
allahım işlediğim bütün günahlarımı affet tövbesi kabul olan kullarından eyle yarabbim

2016-05-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Namık

Cevap Sayısı: 0
Yarab, ALLAHIM YÜCE ALLAHIM milyonlarca kulların gibi bende tövbeler tövbe etmek istiyorum ama tövbeden önce bir daha günah işlememek için bana ve bütün din kardeşlerimize güç vermeni istiyorum bizi kötülükten koru ve uzak tut Amin

2016-05-23

Kullanıcı oyu: 4,5

güneş

Cevap Sayısı: 1
allahım dostun olmaya geldim.bütün niyetlerimi zemzemle yıkat,kalbimi zemzemle yıkat.bu miraç gününde günahlarımızı affeyle amin..

2016-05-03

Kullanıcı oyu: 4,5

yaren

Cevap Sayısı: 0
var arkadaş boş dünya ne paranın nemalı nemulkun nede canın kıymeti boş dünya böş

2016-05-01

Kullanıcı oyu: 4,5

Gülizar

Cevap Sayısı: 5
Allah kimleri affetti. İnsallah bu siteye tövbe etmek amacıyla gelip tövbesi kabul olan kullardan eylesin Rabbim bizi.

2016-04-28

Kullanıcı oyu: 4,5

burak

Cevap Sayısı: 0
Bazen nefsimize yenik düşüp günah işliyoruz ama Allahım sen çok affedicisin bizi bağışlayın bilerek veya bilmeyerek işlediğim herşey için tövbe duasını okuyorum Allahım sen tövbeleri kabul edensin

2016-04-17

Kullanıcı oyu: 4,5

SİMGE

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen bizim her zaman yanımızda ol şeytanın şerrinden koru amin.

2016-04-13

Kullanıcı oyu: 4,5

Buse

Cevap Sayısı: 1
Çok güzel bir dua hepinizin duaları kabul olsun

2016-04-11

Kullanıcı oyu: 4,5

Aslı

Cevap Sayısı: 2
Allahım sen bizi şeytan ve tüm kötülerin gazabından koru Ey Rabbim AMİN...

2016-03-30

Kullanıcı oyu: 4,5

en yüce allah

Cevap Sayısı: 0
en yüce allahtır siz buraya gelip allahtan af dilediniz inşaallah allah hepimizi affeder o rabbimizdir bağışlayıcıdır inşaallah onun yoluna girmek isteyenleri geri çevirmez hepinizi affeder önemli olan onun bir tek sonsuz kerem sahibi olduğunu bilmek sadece ondsan af dilemek ona ibdet iman etmek kardeşlerim allah hepinizi affetsin yolunuzu açık etsin herkez iyiy bir müslüman olsun AMİN allahın selamı üzerinize olsun

2016-03-28

Kullanıcı oyu: 4,5

Hüseyin Can Karadağ

Cevap Sayısı: 0
günahı işliyoruz ardından tövbe ediyoruz nefsimize yenik düşüp tekrar aynı günahı işliyoruz inşallah nefsime yenik düşmem ALLAHIM şeytana uydurma beni bütün günahlarımdan pişman oldum birdaha yapmayacagıma söz veriyorum affet beni

2016-03-27

Kullanıcı oyu: 4,5

erkan

Cevap Sayısı: 0
ALLAHIM SANA İNANIR SANA SIGINIRIM BİLEREK YADA BİLMEYEREK PEK COK GÜNAH İŞLEDİM BEN BU GÜNAHLARIMDAN PİŞMAN OLDUM VE SENİN KAPINA GELDİM EL AÇTIM GÜNAHLARIMIN AF EDİLMESİNİ DİLİYORUM SEN AF EDİCİSİN BAGIŞLAYICISIN NE OLUR ALLAHIM BENİDE ET HEM BU DÜNYADA HEMDE AHRETTE BİZLERE MERHAMETİNLE MUAMELE EYLE AMİN

2016-03-18

Kullanıcı oyu: 4,5

İsimsiz

Cevap Sayısı: 1
Allah hepimizin duasını kabul etsin.Amin.

2016-03-14

Kullanıcı oyu: 4,5

batmanli

Cevap Sayısı: 1
Allahhim senin huzurunda dovbe ediyorum bi daha kumar oynamicam sen affedicisin sen gunahlarimi af eyle senin huzurunda yemin ediyorum bi dahaoynamicam yemin ediyorum kuranin uzerine sen beni affet allahhim

2016-03-13

Kullanıcı oyu: 4,5

emre

Cevap Sayısı: 2
o günahı yaptıktan sonra tövbe etmenin ne anlamı var. onu önceden yapmamak gerek

2016-03-05

Kullanıcı oyu: 4,5

berkay

Cevap Sayısı: 0
bi günahı yapıyoz ardındantövbe ediyoz sonra nefsimize yenik düşüyoz o günahı tekrar ediyoz o günah öyle tekrarlanıyo arkadan yine tövbe ediliyo şüphesiz allah bahışlayıcıdır inşallah bidaha nefsime yenik düşüpte aynı günahı tekrarlamam

2016-02-26

Kullanıcı oyu: 4,5

merva

Cevap Sayısı: 2
benim bi sevdiğim var biz sürekli konuşuyoruz 3 yıldır konusuyoruz ama eli elime değmedi onunla konusuyorum da günah mı cok mu kotu bişi yapıyorum

2016-02-16

Kullanıcı oyu: 4,5

es

Cevap Sayısı: 0
bu duanın mealli değil buradaki türkçe kısım.

2016-02-12

Kullanıcı oyu: 4,5

murat

Cevap Sayısı: 1
Allah tövbemizi kabul etsin umarım aynı günahlara tekrar düşmeyiz pişmanım günahlarımdan

2016-02-12

Kullanıcı oyu: 4,5

zeriw

Cevap Sayısı: 0
Allahim sen tovbelerimizi kabul et bizi yolundan ayirma in wa Allah&128532;

2016-02-10

Kullanıcı oyu: 4,5

sibel

Cevap Sayısı: 0
rabbım sen sana uzanan elını bos cevırmezsın bır hata yaptım esımı cocuklarımı kaybettım sana sıgındım tovbe ettım sen benı yolumdan etmeye calısan ıblisten seytenın serrınden koru allahım sen affeden bagıslayansın ya resul allahım sen ıstemessın yuvalar yıkılsın cocuklar annesız kalsın benı esıme coluguma cocuguma kavustur allahım hakkımda hayırlısını nasıp eylee tovbeler olsun allahım

2016-01-18

Kullanıcı oyu: 4,5

Mehmet

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen bizleri affet yarabbim. biz günahkar aciz kullarız. Tövbelerimizi kabul buyur yarabbim. Affına sığınıyoruz...

2016-01-13

Kullanıcı oyu: 4,5

lavinya

Cevap Sayısı: 0
Çok büyük bir günah isledim ve çok pismanım ama rabbimden ümidimi kesmek istemiyorum bi daha ayni hatayı yapmak istemiyorum. Korkuyorum

2016-01-13

Kullanıcı oyu: 4,5

gizem

Cevap Sayısı: 0
arkadaşlar sınıfta tahta olayı oldu tahtayı ben sildim allaha kendimi nasıl affedirebilirim

2016-01-07

Kullanıcı oyu: 4,5

gri

Cevap Sayısı: 0
rabbim senin haramını ve halalini bilen kişiyim ama nefsime isteklerime karşı gelemedim artık çok pişmanım içim çok kararmış kendime dur diyemiyorum bana yardım et.

2015-12-25

Kullanıcı oyu: 4,5

beren

Cevap Sayısı: 1
RABBİM SEN AFFEDİCİSİN VE AFFETMEYİ SEVERSİN BİZ BİR YANLIŞ YAPTIK SEN AFFET BİZ TÖVBE ETTİK SANA SIĞINDIK SANA İNANDIK SEN BİZİM HATALARIMIZI AFFET KROU BİZİ HATASIZ KUL OLMAZ RABBİM SEN BİZİ AFFET AFFET Kİ BİRDAHA HATAYA DÜŞMEYELİM SEN BİZİ AFFET Kİ BİZ YANLIŞ YAPMAYALIM SEN BİZİ AFFET Kİ İYİLİKLE DOLALIM YA RABBİ YA RABBİ YA RABBİ ŞU GÜNE KADAR GELDİK DEVAMINIDA GÜNAHSIZ GEÇİRELİM SEN BİZİ AFFET YARABBİ SEN BİZİ AFFET İŞLEDİM BİR GÜNAH TÖZVBE ETTİM AFFETMEYİ SEVEN AFFEDİCİ RABBİME SIĞINDIM HEMEN

2015-12-25

Kullanıcı oyu: 4,5

esra

Cevap Sayısı: 0
çok güzel bir dua inşallah ALLAHım bizim dualarımızı kabul eder günahlarımızdan ders aldırır AMİN

2015-12-15

Kullanıcı oyu: 4,5

umit

Cevap Sayısı: 2
ya rabbim sen benj affet cok kotu bir yola girdim nasil cikabilirim sen yardim et(zina yaptim)

2015-12-09

Kullanıcı oyu: 4,5

çok pişmanım

Cevap Sayısı: 0
keşke yapmasaydım demeyim neden yaptım diyin ve allaha yalvarın ellbet o sizi affedecektir

2015-11-11

Kullanıcı oyu: 4,5

arjin akın

Cevap Sayısı: 0
ALLAH,ım sen büyüksün sen affedersin biz öyle bir yola girdikki nasıl çıkacağımızı şaşırdık ne olur ALLAHım sen afetmeyi seversin sen rahmansın sen rahimsin sen kerimsin sen bizim rabbimizsin arkadaşlar namaz kılın kılınki rabbim sizi de beni de affetsin kuran okuyun okuyun ki günahlarınız hafiflesin tüm arkadaşlarınızdan eşinizden dostunuzdan hatta düşmanınızdan bile helallik isteyin tüm Müslüman kardeşlerim eğer olurda hakkınızı yersem yada yemişsem hakkınızı helal edin
ey kul sanma ki bu dünya sonsuz
ey kul sanmaki rabbin seni unutmuş eğer öyle bir şey aklının ucundan bile geçerse sen cehennemi boylarsın yada tövbe etmemişsen cehennemi boylarsın

2015-11-03

Kullanıcı oyu: 4,5

enes

Cevap Sayısı: 2
allahım sen bizi af eyle (AMİN) tövbelerimizi kabul eyle (AMİN)

2015-10-25

Kullanıcı oyu: 4,5

fatma

Cevap Sayısı: 0
Güzel Allahım sen tövbelerimizi kabul eyle bizi affeyle amin

2015-10-21

Kullanıcı oyu: 4,5

adem

Cevap Sayısı: 0
Allahım cumemizi bagislasdin insallah

2015-10-21

Kullanıcı oyu: 4,5

İsimsiz

Cevap Sayısı: 0
Allah hatalarımızı affetsin.Günahlarımızı bağışlasın.

2015-09-15

Kullanıcı oyu: 4,5

kenan savaşır

Cevap Sayısı: 0
çok pişmanım ALLAH hım tüm günahlarımdan sana sıgındım ALLA hım birdaha şeytana uyruma beni cehenem azabından koru çok çok pişmanım bir daha yapmamaya söz veriyorum yüce ALLAH hım AMİN.

2015-09-05

Kullanıcı oyu: 4,5

yaşar

Cevap Sayısı: 1
Allah hepimizin tövbelerini kabul etsin

2015-08-28

Kullanıcı oyu: 4,5

ecevit

Cevap Sayısı: 0
ben çok pişmanım allahım af eyle ben neişlediysen beni af ele bana yardım edin yanlışlık çok günaklık bişler yaptıysam bana yardım edin ben çok kütü pimalı içindeyim Allah tövbelerimizi kabul buyur sun ben herkezden çok özürler dliyorum bana haknızı hll edin benimde hll olsun öyle bi hatalr yaptımki dünyadan ve ünmetden çok özürler dliyerek afret olmasını dliyorum ben bütün varlık ünmeten özüler dliyorum allah yücedir ikram sahibi dir heşeye gücüyetendir benim tek dinim islam dini dir beni yanlış görenler çok özürler dilerim

2015-07-12

Kullanıcı oyu: 4,5

Hakancengiz M.

Cevap Sayısı: 1
BIRAK HERŞEYİ, TÖVBE ET.
Ey insanoğlu, kafanı kaldır gökyüzüne bir bak, düşün Yaşanan hayatı düşün Ve de ki
Yalan var mı:VAR
Kul hakkı yemek var mı:VAR
Zalimlik var mı:VAR
Riyakarlık var mı:VAR
Dalkavukluk var mı:VAR
Herkes çalıyor, birazda ben çalayım var mı:VAR
O zaman Cehennemde yanmamak için bir sebep var mı..YOK
Kırma insan kalbini,ezme canı olanı
Yeme kul hakkını, unutma Allahını
Huzuruna çıkınca acep neler söylersin
Yediğn kul haklarınısöyle nasıl ödersin

Utanmayacakmısın hesap verirken Rabba
Menfaatlerin için atarsın binbir takla
Şu dünyada malın çok, mülkünü de sakla
Giderken getirirsin, lazımdır öbür tarafta...

2015-06-17

Kullanıcı oyu: 4,5

tövbekar

Cevap Sayısı: 0
ALLAH HEPİMİZİ SEVAPİŞLEYEN KÜFÜR ETMEYENLERDE
EYLESIN . AMIN

2015-05-28

Kullanıcı oyu: 4,5

Nurdan

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen büyüksün ya rabbim.sen işlediğim günahlarımı af eyle.sen affedicisin affetmeyi seversin tövbe ediyorum ya rab.sen günahlarımızı bağışla üstünü ört.şühesiz en kudretli her şeye gücü yeten sensin.şu aciz kulunu kapından geri çevirme.yalvarıyorum allahım sen benim günahımı affet sen beni kurtar. ALLAHIM sen benim ve tüm din kardeşlerimin günahlarını affet lütfen benim içinde dua edin

2015-05-17

Kullanıcı oyu: 4,5

üzgün

Cevap Sayısı: 0
ben çok sevdiğim birine çok kötü beddualar ettim ve şimdi çok pişmanım ALLAHıma hep tövbe edeceğim

2015-05-17

Kullanıcı oyu: 4,5

Hakancengiz Merdoğlu-Zonguldak

Cevap Sayısı: 0
Demeki herşeyi bir ben bilirim
Herşeyden üstündür benim her sözüm
Ne söylesem inanır safların şahı
Unutma sakın ama boş geçmez ahı

Bırak hak yemeyi dürüst ol biraz
Erik ağacında olurmu kiraz
Yapma be hey mirim yeter yaptığın
Kötüye gidiyorsun hergün biraz biraz

Şu dünya kimseye baki değildir
Ezdin herbirşeyi oldun silindir
Sanma ki bu böyle sürüp gidecek
O meçhul son mutlak bir gün gelecek

2015-05-11

Kullanıcı oyu: 4,5

allahin bir kulu

Cevap Sayısı: 0
allah hepimizin günahlarini bagislasin,amin

2015-05-10

Kullanıcı oyu: 4,5

Hakancengiz Merdoğlu

Cevap Sayısı: 0
DÜNYA MALI
Dünya malı sevgisi Allahı geçmiş
Çoğu insanoğlu bu yolu seçmiş
Ama bu böyle gitmez, çabuk anlarsın
Sahip olduğun herşey aslında bir hiçmiş

Kıtalar dize gelse bükülse herkes
Göklere çıkarsalar bulutlar merkez
Unutma iki metre çukur sonundur
En iyisimi sen mirim, insan gibi dur...

2015-05-08

Kullanıcı oyu: 4,5

şuvesel

Cevap Sayısı: 1
Allah tövbelerimizi kabul eder inşallah

2015-05-05

Kullanıcı oyu: 4,5

murat

Cevap Sayısı: 0
allahım sen bütün müslümanların dualarını kabul eyle

2015-04-19

Kullanıcı oyu: 4,5

Süleyman

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen tüm inanan kullarının pişmanlıklarını, tövbelerini kabul eyle YaRabbim

2015-04-13

Kullanıcı oyu: 4,5

beytullah

Cevap Sayısı: 2
arkadaşlar namazdan koptum ve karanlığa doğru gidiyorum anlıcağınız gemiden düştüm benim için dua edin lütfen gemiye yeniden binmek istiyorum hepinizin yardımına ihtiyacım var

2015-04-12

Kullanıcı oyu: 4,5

GÜLAY

Cevap Sayısı: 0
ALLAHIM YAPMIŞ OLDUGUM TÜM GÜNAHLARIMA TÖVBE EDİYORUM SEN TÜM ÜMMETİ MUHAMMEDİN BİZİMDE TÖVBEMİZİ KABUL BUYUR GÜNAHLARIMIZIDA AFFET.

2015-04-10

Kullanıcı oyu: 4,5

Ferhat

Cevap Sayısı: 1
Arkadaşlar hayır duanıza ihtiyacım var zor durumdayım Allahtan başka kimsem yok lütfen banada biraz dua edin. Yaptığım işlediğim bütün günahlardan kötülüklerden kötü konuşmalarımdan dolayı beni Afftesin Rabbim.

2015-04-08

Kullanıcı oyu: 4,5

semra

Cevap Sayısı: 1
rabbim hepimizin günahlarını affetsin inşallah

2015-04-01

Kullanıcı oyu: 4,5

burcu

Cevap Sayısı: 1
lütfen benim için de biraz dua edin çok ihtiyacım var allah rızası için . işlediğm günahtan dolayaı çok pişmanım lütfen allahın beni affetmesi için bana dua edin lütfen :(

2015-03-31

Kullanıcı oyu: 4,5

Mustafa

Cevap Sayısı: 2
Tövbe ettim bozduk bidaha Tövbe ettim bozdum RABBIM affeder inşallah ALLAH IM hepimizin tövbelerini kabul eder günahlarını bağışlar inşallah

2015-03-13

Kullanıcı oyu: 4,5

hãvvå

Cevap Sayısı: 1
AllahIm umarım hepimizin dualarını ve töbe lerini kabul eyler

2015-03-11

Kullanıcı oyu: 4,5

DÖNDÜM

Cevap Sayısı: 0
Nefsime engel olamayan bi çocuğum aklımsa her şeye yetiyor ama nefsime sahip olamıyorum
bu duayı okudum eğer ki bi daha yaparsam nefsimiz azmettiğin .. OMZUMDAKI MELEKLER ŞAHIDIM KI BENDEN BU UTANCI BANA GÜNAH İŞLETTİRENİ AL YARABBİM

2015-02-20

Kullanıcı oyu: 4,5

EMin

Cevap Sayısı: 0
Bir sıkıntım var dualarınıza ihtiyacım var Allah razı olsun

2015-02-19

Kullanıcı oyu: 4,5

Mukaddes

Cevap Sayısı: 1
Rabbim affedici . O herşeyi görür ve duyar . Ona sığının ona inanın onu isteyin dileyin boş çevirmez Eşsiz Allah Im o birdir takdir . Tek gerçektir . Bizi huzuruna kabul etsin dua edelim el açalım isteyelim hep isteyelim . Kabul etsin bizi ibadet edelim içimizde yaşayalım...

2015-02-06

Kullanıcı oyu: 4,5

enes

Cevap Sayısı: 1
allahım sen beni affet ne olur beni hiç kötü yollara koyma allahım beni affet kötü şeyler yaptıgımdan dolayı çok pişmanım sana yalvarıyorum

2015-01-29

Kullanıcı oyu: 4,5

AYTEN

Cevap Sayısı: 0
VE HEFTENIN HANSI GUNU OXUNLALIDI? HEYIS VE CENABET QUSULU ALMAK KIFAYETDIRMI KI DUAM QEBUL OLSUN?

2015-01-18

Kullanıcı oyu: 4,5

Fatih

Cevap Sayısı: 1
Bir günah işledim tövbe ettim benim için dua edin ne olursunuz çok duaya ihtiyacım var :(

2014-12-17

Kullanıcı oyu: 4,5

M.Ali

Cevap Sayısı: 0
Allahım benimde tövbemi kabul edersin İNŞALLAH ,tövbeleri kabul edilen kullaırnın arasına alırsın İNŞALLAH ,sen affedicisin sen bağışlayıcısın beni de affedersin benide bağışlarsın INŞALLAH Allah razı olsun tövbe eden müslüman kardeşlerimden ve birbrilerine dua eden müslüman kardeşlerimden

2014-12-09

Kullanıcı oyu: 4,5

bir kul 2700000

Cevap Sayısı: 0
hepinize teşekkür edrim çok sağolun .[amin]

2014-12-02

Kullanıcı oyu: 4,5

timur

Cevap Sayısı: 0
Esselamün aleyküm .Ey kardeşler akılların almadığı Bütün varlığı yaratmış ve her an yaratmaktadır.
1 olan Rabbimiz ALLAH Teala ve Tekaddes hazretleri
merhametinden dolayı her şeyi var etmiş ve var etmekte .şu iyi bilinmelidir.Rabbimizin merhameti her şeyin üstündedir.merhametinden dolayıda bütün müminleri bağışlar İNŞAALLAHUL
RAHMAN. amin.

2014-10-28

Kullanıcı oyu: 4,5

sibel

Cevap Sayısı: 0
Rabbim tüm günahlarımızı affeyle . defalarca bozduğumuz tövbelerimiz için tekrar kapına geldik .Sen affedicisin affı seversin bizi de affeyle .Rahmetinizi üzerimizden eksik eyleme Ya Rabbim . Amin...

2014-10-27

Kullanıcı oyu: 4,5

mehmet

Cevap Sayısı: 0
Rabbim tum pisman olan muslumanlarin gunahlari affetsin

2014-10-20

Kullanıcı oyu: 4,5

ada

Cevap Sayısı: 0
allah ım sen benim günahlarımı affet yarabbim

2014-10-02

Kullanıcı oyu: 4,5

Doğa

Cevap Sayısı: 0
Allah sizden razı olsun, çok yardımcı oldunuz, yüreği şefkatlı, vefalı herkesi bağışlasın YaRabbim. Velakin, sesli sunu da hazırlarsanız çok iyi olacak.&128591;

2014-09-27

Kullanıcı oyu: 4,5

alptekın yapar

Cevap Sayısı: 0
Allahım dualarınızı kabul etsın(amın)

2014-09-14

Kullanıcı oyu: 4,5

anils

Cevap Sayısı: 1
Allah cümlemizden razı olur inşallah.

2014-09-02

Kullanıcı oyu: 4,5

GUNAY

Cevap Sayısı: 0
ALLAH RAZİ OLSUH ALLAH BUTUN TOVBELERİMİZİ QEBUL EDER İNSALAH AMİN ALLAH YAR VE YARDİMCİMİZ OLSUN İNSALLAH

2014-09-01

Kullanıcı oyu: 4,5

Tolga

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen büyüksün ya rabbim.sen işlediğim günahlarımı afv eyle.sen affedicisin affetmeyi seversin tövbe ediyorum ya rab.sen günahlarımızı bağışla üstünü ört.şühesiz en kudretli her şeye gücü yeten sensin.şu aciz kulunu kapından geri çevirme.yalvarıyorum allahım sen benim günahımı affet sen beni kurtar.

2014-09-01

Kullanıcı oyu: 4,5

ayşegül

Cevap Sayısı: 0
allahım günahlarımızı bagìşla imanımızı düzelt.bizi şeytanın vesveselerinden koru.bizi cehennem azabından koru bizden yardımını esirgeme amin...

2014-08-27

Kullanıcı oyu: 4,5

fatma

Cevap Sayısı: 0
allahım sen günahlarımız affet gönlümüzde kötülük ateşini merhametinin suyuyla söndür.

2014-08-26

Kullanıcı oyu: 4,5

memet

Cevap Sayısı: 0
yarabbi
sen bizim günahlarımızı affet biz işledik fakat senin affın bizim günahımız karşısında bir hiçtir.
hep tövbe bozsakta bizi kulluğundan ayırma sen bizim rabbimizsin
AMİN

2014-08-17

Kullanıcı oyu: 4,5

vehbi

Cevap Sayısı: 0
YA RAB SEN BİZİM DUALARİMİZİ KABUL EYLE AMİN. AFFET DEDİGİN BİR KULUNDA BEN OLAYİM YA RAB.. AMİN CENNETİNE GİRMEYİ BİZ MÜSLUMANLARA NASİP EYLE AMİN..

2014-07-30

Kullanıcı oyu: 4,5

murat

Cevap Sayısı: 0
Rabbim hepimizin tovbesini kabul eylesin insallah dogru yoldaln sapmamiza engel olsun.

2014-07-24

Kullanıcı oyu: 4,5

hüseyin

Cevap Sayısı: 0
allah bizi hz mehdinin askeri olmayı çok görmesin
AMİN.

2014-07-22

Kullanıcı oyu: 4,5

mustafa

Cevap Sayısı: 0
Allah tum muminlerin gunahlarini affeylesin kurani kerime and olsun peygamber efendim sahidim olsu tum kotu seylere tovbe ediyorum namazimi kiliyorum allahin yolundan ayrilmayacagima yemin olsun allah dualarimizi kabul eylesin amin

2014-07-13

Kullanıcı oyu: 4,5

ibrahim

Cevap Sayısı: 0
içime bi ferrahlık geldi ALLAH (C.C) duamızı kabul eylesin çok geç olmadan ona yönelelim AMİN.

2014-07-08

Kullanıcı oyu: 4,5

ahsen

Cevap Sayısı: 4
Allah razı olsun bu dua bana çok yardımcı oldu

2014-05-29

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Nisan - 2017