Sıkıntı DuasıSıkıntı duası, sıkıntı kişiyi psikolojik olarak rahatsız eden bir sorundur. Sıkıntıdan kurtulabilmek için Allah-u Teala nedenlere yapışılması gerektiğini bazı hadis-i Şerifler ile açıklamaktadır. Kur'an-ı Kerim'de her zorluğun bir kolaylığı vardır diye buyurulmaktadır. Demek oluyor ki sıkıntıdan kurtulmanın da çaresi vardır. Sıkıntıdan kurtulmak için boş kalınmamalı, her zaman için kişi kendine faydalı uğraşlar edinmelidir. Ayrıca sabırlı olmak kurtuluşun altın anahtarıdır. Bu nedenle sabrederek sıkıntıdan kurtulmanın çareleri aranmalıdır.

Sıkıntıdan kurtulmak için manevi yönden bir takım duaların okunması da kişiye fayda sağlayabilir.

Sıkıntı İçin Okunacak Dualar

İmam-ı Cafer Hazretleri sıkıntıya düşünce, okuduğu ve sıkıntıdan kurtulduğu dua;

''Ya uddeti ınde şiddeti, ve ya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelleti la tenamü vekfini birüknike ellezi la yüramü''

Anlamı: Sıkıntıda imdadıma yetişen, güçlükte desteğim, her an görüp gözeten Rabbim, beni muhafaza et, sonsuz kudretinle, bana yardım eyle!

Bir hadis-i şerif'de buyuruluyor ki:

İstiğfara devam edeni, Cenab-ı Allah her sıkıntıdan, üzüntüden, dertten, geçim sıkıntısından kurtararak rahata ulaştırır ve hiç beklemedi anda rızıklandırır.

''La havle ve la kuvvete illa billah'' bu dua 99 derde çare olur. Bu dertlerin en basiti ise sıkıntıdır.

Sıkıntı Duası

Her gün sabah akşam alışkanlık haline getirilerek 7 defa '' Hasbiyallahü la ilahe illallahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim'' okuyarak dünya ve ahiret sıkıntılarından kurtulmak mümkün olur.

Her hangi bir sıkıntı karşısında '' Bismillahirrahmanirrahim vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim'' diyen kişiyi Cenab-ı Allah sıkıntı ve musibetlerden korur.

Sıkıntı yaşayan ve borçlu olan kimse '' Hasbünallah ve ni'mel-vekil'' desin.

''La ilahe illallah kable külli şey'in, La ilahe illallah ba'de külli şey'in, La ilahe illallah yabka Rabbüna ve yefni küllü şey'in'' diyen kişiyi Allah-u Teala sıkıntıdan kurtarır.

Sıkıntı içinde olan kişi cuma namazının ardından, İhlas, Felak ve Nas surelerini 7'şer kere okursa o hafta sıkıntı, bela ve kazalardan uzak kalır

Sıkıntı içinde olan kişi, La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-ilazim la ilahe illalahü Rabbüs- semavati ve Rabbül-Erdi Rabbül Arşil-Kerim'' desin.

Yayınlanma Tarihi : 26.02.2014 10:15:37

Sıkıntı Duası Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

24 Yorum Yapılmış "Sıkıntı Duası"

mesut

Cevap Sayısı: 0
Arkadaşlar bir sıkıntım var,ALLAH rızası için dua edin bana.

2016-04-25

Kullanıcı oyu: 4,5

nilay

Cevap Sayısı: 0
Arkadaşlar şu bir haftadır içimde o kadar kötü bi sıkıntı var ki . Ayrıca benim
içimde er kötü bir sıkıntı olduğunda birisi ölüyor. Yeminle kokruyorum. Ayrıca dersler de bi o kadar içimi daraltıyor. Bu da uyku problemlerine yol açıyor bende. Lütfen bi yardım edin bana

2016-04-03

Kullanıcı oyu: 4,5

muhsin

Cevap Sayısı: 0
allahın rahmeti bereketi üzerinize olsun kardeşlerim sıkıntılar sabrın alametidir bizede dua edidin

2016-03-07

Kullanıcı oyu: 4,5

mehmet ali

Cevap Sayısı: 0
arkadaşlar benim de sıkıntılarım vardı bu duaları okuduktan sonra insan hafifliyoryazanlardan allah razı olsun

2016-02-18

Kullanıcı oyu: 4,5

rabia

Cevap Sayısı: 1
ALLAH rızası için bnm için dua edin bn bütün iyi kötü müslümanlar için hergn dua ediyorum lütfen sizde bnm aileme ve bna dua edin içimde bi sıkıntı var geçmedi lütfen

2016-02-05

Kullanıcı oyu: 4,5

şener

Cevap Sayısı: 0
korkularım var. Allah rızası için bir dua da benim için edersiniz

2016-01-22

Kullanıcı oyu: 4,5

muhsin

Cevap Sayısı: 0
allah rızası için cumagünü hürmetine birdua ederseniz iyişallah bende kurtulayım

2016-01-08

Kullanıcı oyu: 4,5

mahmut

Cevap Sayısı: 0
Allah kimin hayır isteği varsa gerçekleştirir inşallah,

2016-01-03

Kullanıcı oyu: 4,5

İsmail

Cevap Sayısı: 1
Teşekkür ALLAH tuttugunuzu altın etsin günahlarınızı affetsin.ALLAH razı olsun.inşllah sıkıntım gider...

2015-11-13

Kullanıcı oyu: 4,5

Olivia Harpener

Cevap Sayısı: 0
herkese merhaba ben turk degilim tesekkür ederim umarim işe yarar

2015-10-26

Kullanıcı oyu: 4,5

m.y

Cevap Sayısı: 0
insan olğuyuzki nefsimize hakim olamıyoruz ayrıca para mal mülk insan oğlunun sapıtıyor bizde sıkıntıdayız allah rızası için bir dua istiyoruz rabbimize şirk koşmak iyi olmaz rabbim tüm Müslüman alemini korusun

2015-10-14

Kullanıcı oyu: 4,5

bidertli

Cevap Sayısı: 2
Benim hayatım allak bullak karışık bir halde. Çoğu zaman boğulacak gibi oluyorum, nereye elimi atsam kuruyor sanki. Tam 7 senedir çok sıkıntılı günler yaşadım ve yaşamaya da devam ediyorum. Artık gücüm tükeniyor iyice kopuyorum hayattan bazen intihar bile aklımdan geçiyor. Ama üzerimde büyük emekleri olan ailemi düşünerek kendimden utanıyorum. Sürekli Allahımdan yardım istiyorum.

2015-10-07

Kullanıcı oyu: 4,5

HALİL

Cevap Sayısı: 2
allahım sen bize akıl fikir hidayet ihsan eyle bütün günahlarımızı affet.

2015-09-19

Kullanıcı oyu: 4,5

anıl

Cevap Sayısı: 1
slmaelykum arkadaşlar benim bir sorum olcaktı aylardır sıkıntılar yaşıyorum çok dua okuyorum ama üzeirmideki manevi ağırlık geçmiyor inançlı insanlarda bu durumun daha çok olduğunu duydum bana bir tavsiyeniz olurmu ayrıca sıkıntılar artık o kadar ağır geliyor ki kafam hiç kalkmıyor sersem gibi geziyorum gün içinde teşekkür ederim

2015-09-17

Kullanıcı oyu: 4,5

atilla

Cevap Sayısı: 0
Merhabalar,ben evli 3 çocuklu bir babayım kimseden yardım almadan kendi işimi kurdum 2 sene sonra işlerim bozulmaya başladı,o sıralar bir bayan tanıştım daha önce müşterimdi sıkıntımı öğrenince bana kredi çekti 1 sene oldu işler daha kötüye gidince 2 aydır ödeyemiyorum.bu arada gecen 1 sene içinde kadın beni aile mi rahatsız etmeye başladı ağza alınmayacak sözlerle saldırıyor çocukluklarıma varınca kadar.param yok azın sustur uyum kadın bütün çirkinlikleri yapıyor,yuvamı da yıkmaya çalışıyor,neredeyse katil ola çam. psikolojim bitti. Allahım dan her gün yardım diliyorum, Yaratanım tarafından belki siz vesile olursunuz. ben ölüyorum sıkıntıdan.

2015-08-19

Kullanıcı oyu: 4,5

sibel

Cevap Sayısı: 0
Allahım sen tüm müslüman kardeşlerimizi kötü sıkıntılardan kurtar...

2015-07-18

Kullanıcı oyu: 4,5

SAİD

Cevap Sayısı: 0
ŞU CUMA GECESİ VE RAMAZANI ŞERİFİN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE SIKINTI MI TEZ ELDEN GİDER YARAB SIKINTILI OLAN KULLARININ DERTLERİNE DEVALAR HASTALARINA ŞİFALR VER BORÇLULARA İHSAN EYLE AMA BNM ŞU İÇİMDEKİ SIKINTIYI HEMEN TEZ ELDEN GİDER YARBBİM DUAMA AMİN DİYENLERİN DE DERTLERİNE DEMAN OL YA RABBİM

AMİN AMİN AMİN

2015-06-25

Kullanıcı oyu: 4,5

HASRET BEKTAŞ

Cevap Sayısı: 1
Çocuğumun sağlığı için dua istiyorum.Şimdiden Allah razı olsun

2015-06-15

Kullanıcı oyu: 4,5

yusuf

Cevap Sayısı: 0
ALLAHım sen bizleri kötü insanlardan kötülerde koru sana güveniyor senın affına sıgınıyorum sen beni ve şuan sıkıntıda olan tüm kardeşlerimin sıkıntılarını gider.

2015-05-14

Kullanıcı oyu: 4,5

burak

Cevap Sayısı: 0
yarabbim sen bizleri her turlu sıkıntıdan kazadan beladan koru yardımlarını bizlerden esirgeme

2015-02-09

Kullanıcı oyu: 4,5

ela

Cevap Sayısı: 1
sayfanız güzel gayet yararlı dualar var yalnız arapçası olursa daha iyi olur.

2014-11-12

Kullanıcı oyu: 4,5

aysegül tugay

Cevap Sayısı: 0
yarabbim sen sıkıntıları üzerimizden kaldır.elimizi geri çevirme.bize merhamet et

2014-08-27

Kullanıcı oyu: 4,5

safiye

Cevap Sayısı: 0
Rabbim çok dardayım,kızımda çok darda sen torunlarıma şifa ver ve bizi içinde bulunduğumuz sıkıntılardankurtar,senvarken kimseye el açtırma,amin

2014-06-16

Kullanıcı oyu: 4,5

nur

Cevap Sayısı: 2
Elinize sağlık sayfanız çok güzel .faydalı fakat sizden ricam birde duaları arapça yazılı verseniz çünkü harf değişiyor, okumak zor oluyor.. İnşallah her duanızın arapçası nı bekliyoruz teşekkür ederim.

2014-04-27

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Mayıs - 2016