Mahkeme DuasıMahkeme Duası, Dua etmek, Allah'a yaklaşmanın en güzel yoludur. Sıkıntıların, dua etmek, isteklerin ve beklentilerin Rabbimize açılmasıdır. Ne kadar içten, yürekten, yüreğin derinliklerinden seslenilirse o ölçüde yankı bulur. Dua etmek, işin başında, sonunda, her yerde ve her zaman yapılır. Dua, bir şeylerin değişmesinin arayışıdır, durumu kabul etmeme, değiştirme için bir rica, bazı durumda bir çeşit itiraz anlamını taşır. Rica yada itiraz edenler; Allah bununla bize ne güzel öğüt veriyor. Şudur ki; Ey iman edenler! Nefsinizin arzusuna uyarak adaletten uzaklaşmayın. Eğer şahitlik ederken dilinizi bükerseniz veya çekinirseniz, şüphesiz Allah yaptıklarımızdan haberdardır. Eğer müminlerden iki grup birbirleriyle vuruşurlarsa aralarını düzeltin, şayet biri ötekine saldırırsa, Allah'ın buyruğuna dönünceye kadar saldıran tarafla savaşın. Asıl, hak ve adalette emrolunduğu gibi dosdoğru ol. Kesin olan bir şey vardır ki, yüce yaratıcı yarattığı kullarının onlar için nelerin daha iyi olabileceğini de bizden iyi bilir. Dahası O, geleceği de bilir.

Kur'an'da geçen bir ayette şöyle der; Allah bilir, siz bilmezsiniz. İşte bu, çeşitli olayların altında yatan ve sonradan su yüzüne çıkacak hayırlar ile insanlar arasında adaletle hükmetmemizi emrediyor. Ayrıca insanlar, ellerinde olmayan şeyden dolayı da suçlanamaz. Yani üzücü bir şeyin yaşanmış olduğu kanaatine varabiliriz. Allah teala şöyle buyuruyor; Ümmetine söyle! Mahkemelik bir işi olan kişi endişe ediyorsa "Ya Selam Ya Sellem" diye bu adı her gün çokça anarsa endişeleri kaybolur. Davasını kaybetmez kazanan ve beraat eden olur. Şüphesiz ki Allah, adil olanları sever. Bunların biri bizim adaletsizlik olarak tanımladığımız bazı olayların aslında o kişiler için daha hayırlı olabileceğinin gerçeğidir. Rabbimizin sözü; Andolsun, biz elçilerimizi açık mucizelerle gönderdik ve beraberinde kitabı ve mizanı indirdik ki, insanlar adaleti yerine getirsinler. Demek ki; İlahi adalet, yaşadığımız hayatı her boyutuyla kucaklar. Bu ayetle Allah'ım mahkemesi olanların vekili sen ol.

Mahkeme Duası

Onların yardımcısı ol. Onları selamete erdir. Amin.

Mahkeme Duası; "Bismillahirrahmanirrahim"

"Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)'ın adıyla; Her gün 117 defa "Ya muiz celle celalühü" okuyup bitince de "Ya zül celali vel ikram" denilir. Daha sonra da şöyle dua edilir; Allah'ım ben anamı babamı kardeşlerimi, çocuklarımı ve cümle mü'min kardeşlerimin haklı davalarından haklı çıkar. Ya Rabbim. Hakkımızı zalimlere yedirme, Hak edene hak ettiğini ver Allah'ım. Böyle söylenirse çok çabuk kabul olur. Herhangi bir konuda haklı olduğunuza inanıyorsanız bu davayı kazanmak için her gün; "Ya Hakem celle celalühü" zikri okunur. Ayrıca güneş doğmadan önce "Ya Adl celle celalühü" zikri yapılırsa haklı olduğu dava kazanılır. Bir başka dua; "İnna lillah ve inna ileyhi raciun. Alla hümme ecimi fi musibeti vahluf hayran minha" Manası; Kul bir musibete uğradığı vakit okursa Cenab-ı hak o musibetin sevabını ve uğradığı zararın yerine daha hayırlısını ihsan eder.

"Bismillahirrahmanirrahim"

"Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)'ın adıyla; "99 defa La ilahe illallah bitince la ilahe illallah Muhammed'en Resulullah. 99 defa Allah'u ekber. 99 Elhamdülillah. 99 Subhanallah bitince ya zülcelali vel ikram. 99 Ya Fettah bitince ya zülcelali vel ikram. 99 Ya Adlü bitince ya zülcelali vel ikram. 99 Ya Hakem bitince ya zülcelali vel ikram. 99 Ya Vekil bitince ya zülcelali vel ikram. Dava sonuçlanıncaya kadar hergün okunur. "Vallahu galibun ala emrihi. Velakinne ekserannasi la yalemun" Manası; Allah, emrini yerine getirmeye kadirdir. Fakat insanların çoğu bunu bilmezler. "Vel asr İnnel insane le fi husr. İllellezine amenu ve amilus salihati ve tevasav bil hakkı ve tevasav bis sabr" Mmanası; Asra yemin olsun ki; İnsan mutlaka ziyandadır. Ancak iman edenler, salih amel, iyi işler işleyenler birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır. De ki; Rabbim adaleti emretti.

"Allah, bu ayetlerle bizlere güzel öğüt vermektedir! Rabbim sizlerin bu sıkıntısını sevince çevirsin" Amin.


Yayınlanma Tarihi : 03.11.2014 04:11:39

Mahkeme Duası Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

16 Yorum Yapılmış "Mahkeme Duası"

Feyza

Cevap Sayısı: 0
Güzel gönüllü kardeşlerim benim haksız yere üstümde olan dosyalarım var Allah hepinizin dertlerinden sıkıntılarından kurtarsın inşallah. Maddi manevi tüm sıkıntılarınızdan kurtulun inşallah dualarınızı bekliyorum, Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun inşallah. Mahkemelerde de savcının hakimin ağzının tutsunda hayırlı haberlerle çıkalım inşallah.

2017-04-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Asiye

Cevap Sayısı: 0
4mayıs eşim ve ogluma saldıran komşu diye bildimiz kişilerle mahkemiz var ilk mahkemede serbest kaldılar inşallah bu mahkemede hak ettiklerini alırlar lütfen dua etin rabbim herkesden razı olsun

2017-04-24

Kullanıcı oyu: 4,5

seval

Cevap Sayısı: 0
kızımın ayın 25 mahkemesi var dua bekliyorum

2017-04-12

Kullanıcı oyu: 4,5

Sedat kalkan

Cevap Sayısı: 0
Dualarınızİ bekliyorum inşaallah kazanırız

2017-04-09

Kullanıcı oyu: 4,5

Merve

Cevap Sayısı: 0
Arkadaşlar lütfen bize de dua edin yarın saat 11 buçukta mahkememiz var ablamin Boşanma davası hakkımızda hayırlısını diliyoruz Allahım sen bizim yolumuzu aç yarabbim

2017-04-05

Kullanıcı oyu: 4,5

Asiye

Cevap Sayısı: 0
Arkadaşlar Bizimde mahkememiz var bende herkesden dua istiyorum allah C.C herkesin yar ve yardımcısı olsun

2017-04-05

Kullanıcı oyu: 4,5

serpil

Cevap Sayısı: 0
Eşim ve kaynim in mahkemeleri var bu mübarek günde bizede dua edermisiniz şimdiden Allah razı olsun hepinizden

2017-03-30

Kullanıcı oyu: 4,5

Necati

Cevap Sayısı: 0
Arkadaşlar yarin mahkememiz var lütfen dua edermisiniz.Allah herkesin yardımcısı olsun.

2017-03-28

Kullanıcı oyu: 4,5

seda Gürbüz

Cevap Sayısı: 0
Arkadaslar yarın mahkememiz var dua dua dua ne olursunuz

2017-03-27

Kullanıcı oyu: 4,5

Ayse harman

Cevap Sayısı: 0
Esim ve iki oglumun ayin yirmi sekizinde mahkemesi var dualarinizi rica ediyorum cook zordayim allah razi olsun lûtfen

2017-03-25

Kullanıcı oyu: 4,5

Emre

Cevap Sayısı: 0
Amcamın mahkemesi var lütfen dua edin

2017-03-23

Kullanıcı oyu: 4,5

eddip

Cevap Sayısı: 0
Arkadaşlar yarın mahkemem var dualarınızı bekliyorum allah rızası için şimdiden hepinizden allah razı olsun

2017-03-22

Kullanıcı oyu: 4,5

Yelda

Cevap Sayısı: 0
Bu gun mahmekem var ne olur dua edin dualarimiz kabul olur insallah

2017-03-22

Kullanıcı oyu: 4,5

figen

Cevap Sayısı: 0
lütfen mayısın 12 sinde mahkemem var alah işime rast getirsn bna duva edebilirmisiniz

2016-05-20

Kullanıcı oyu: 4,5

abdullah

Cevap Sayısı: 0
selamün alüküm arkadaşalar bu gün benim iş mahkemem var bana dua edrmisiniz Allalh için

2016-02-04

Kullanıcı oyu: 4,5

emine

Cevap Sayısı: 1
allah rızası için abimin bugun mahkemesi var lütven dua edin

2015-09-18

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Nisan - 2017