Kötülüklerden Korunma DuasıKötülüklerden korunma duası, dualar Müslümanlar için koruyucu bir silahtır. Her türlü kötülüklere karşı okunabilecek birçok dua vardır. Bu dualar okunması gerektiği gibi kuralına uygun bir şekilde okunursa Allah-u Teala okuyan kişiyi kötülüklere karşı koruyacaktır.

Kötülüklerden Korunmak İçin Okunacak Dualar

Ya Allahür-rakib-ül-hafız-ür-rahim. Ya Allah-ul-hayy-ül-halim-ül'azim-ür-rauf-ül-kerim. Ya Allah-ul-hayy-ül-kayyüm-ül-kaimü ala külli nefsin bima kesebethul beyni ve beyne adüvvi!

Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanın ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin.

Yukarıda vermiş olduğumuz duaları sabah ve akşam okuyarak yanındakilerin ve kendi üzerine üflenirse her türlü kötülükten ve zarardan korunma sağlanır. Başka birinin üzerine okurken ''Euzü'' yerine ''eızü-küma'' denmelidir. Dua iki kişide fazla kişiye aynı anda okunuyorsa ''Eizü-küm'' denmelidir.

Kötülüklerden Korunmak İçin

Her türlü kötülük ve beladan korunmak için Felak ve Nas Sureleri sabah kalkıldığında ve akşam yatılacağı zaman 20'şer defa okunmalıdır.

Felak Suresi Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim

Kul euzü birabbilfelak Min şerri ma halak. Ve min şerri gasikın iza vekab. Ve min şerrinneffasati fil'ukad. Ve min şerri hasidin iza hased.

Anlamı: Ey Muhammed de ki! Yaratıkların şerrinden, bastırdığı zaman karanlığın şerrinden, düğümlere nefes eden büyücülerin şerrinden, haset ettiği zaman hasetçinin şerrinden, tan terini ağartan Rabbe sığınırım.

Kötülüklerden Korunmak İçin Ayetel Kürsi 

Bismillahirrrahmanirrahim

Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum. La te'huzühu sinetün ve la nevm. Lehü ma fis-semavati ve ma fil erd. Mennellezi yeşfeu indehu illa biiznihi. Ya'lemü ma beyne eydihim vema halfehüm vela yühıtune bişey'in min ilmihı illa bima şae vesia kürsiyyühüssemavati vel erd.

Kötülüklerden Korunma Duası

Vela yeudühü hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim.

Anlamı: Allah ki, O'ndan başka ilah yoktur. O hayydır, kayyumdur. Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama. Göklerde ve yerdekilerin hepsi O'nundur. O'nun izni olmadan katında kim şefaat edebilir? O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. O'nun bildiklerinin dışında insanlar, O'nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler. O'nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez. O yücedir, büyüktür.

Nas Suresi Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim

Kul euzü birabbinnasi. Melikinnasi, İlahinnas, Min şerrilvesvasilhannas, Ellezi yüvesvisü fi sudurinnasi. Minelcinneti vennas.

Anlamı: Ey Muhammed De ki! İnsanlardan ve cinlerden ve insanların gönüllerine vesvese veren o sinsi vesvesecinin şerrinden, insanların Tanrısı, insanların hükümranı ve insanların Rabbi olan Allah'a sığınırım.

Düşmanın Kötülüklerinden Korunmak İçin;

Estağfirullah min külli ma kerihallahül azim ellezi la ilahe illa hüvel-hayyel kayyum ve etubü ileyh.

Anlamı: Razı olmadığın şeylerden, yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Ey büyük Allah'ım' Her şeyi yoktan var eden ve her an varlıkta durduran, yalnız Sensin! Sen hep varsın.

Kötülüklerden kurtulmak ve korunmak için M. Masum-i Faruki Hazretleri şöyle buyuruyor: Bela ve sıkıntılardan korunmak ve kurtulmak için, istiğfar okunmanın çok yararı vardır ve tecrübe edilmiştir. İstiğfar, ölümden başka her dert için yararlı olur. Eceli gelenin de ağrısız ve sıkıntısız ölümüne yardımcı olur.

Kaza Ve Belalardan Korunmak İçin

Sabah ve akşam 3'er defa İhlas, Fatiha ve Muavvizeteyn Sureleri okunmalıdır. Bu Sureleri okuyan kişinin malı, canı, çoluk ve çocuğu tüm kötülüklerden muhafaza olur.

Yayınlanma Tarihi : 28.02.2014 01:12:55

Kötülüklerden Korunma Duası Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

11 Yorum Yapılmış "Kötülüklerden Korunma Duası"

Fzjecgkrchr

Cevap Sayısı: 0
Öğretmenim e araba çok şiddetli bir şekilde vurmuş ama hiç bir şey olmamış çünkü dua okumuş ama burada yok adını unuttum ama bu dualardan biri değil lütfen bulunur ve yaziniz

2017-03-29

Kullanıcı oyu: 4,5

baha eray

Cevap Sayısı: 0
Şüphesiz YA RABBİMİZ kötülüklerden bizi korur eğer ALLAHA sığınırsanız

2017-03-27

Kullanıcı oyu: 4,5

Esra

Cevap Sayısı: 0
Allah herkesi kötülüklerden korusun . Amin

2017-01-16

Kullanıcı oyu: 4,5

ebru

Cevap Sayısı: 0
ALLAH C.C BIZI TÜM KOTULUKLER CIN VE SEYTAN SERRINDEN KORUSUN

2016-06-20

Kullanıcı oyu: 4,5

pınar ecrin seymen

Cevap Sayısı: 0
gerçekten çok güzeldi tavsiye ederim çok ta iyi öğrendim Allah Razı Olsun...

2016-01-28

Kullanıcı oyu: 4,5

islamın yolcusu

Cevap Sayısı: 0
Allah c.c bizi şeytan,cin,ve kötü ve bizlere zarar verecek olan insanlardan ve diger tüm kötülük ve belalardan korusun Amin.

2015-10-01

Kullanıcı oyu: 4,5

kardelen

Cevap Sayısı: 2
allahım bizi bütün kötülüklerden korusun

2015-08-04

Kullanıcı oyu: 4,5

defne

Cevap Sayısı: 3
ALLAH C.C BIZI TÜM KOTULUKLER CIN VE SEYTAN SERRINDEN KORUSUN ... AMIN YARAB

2015-01-14

Kullanıcı oyu: 4,5

meryem memedova

Cevap Sayısı: 0
allah bizleri kotuluklerden korusun amin

2015-01-02

Kullanıcı oyu: 4,5

gül

Cevap Sayısı: 2
Her zaman olursan bu senin silahın olur sana zarar gelmez Allahu Teala hepimizi korusun.

2014-09-05

Kullanıcı oyu: 4,5

HÜSNÜ ROMAİMPARATORLUĞUOĞLU

Cevap Sayısı: 1
BEKİ BEN DUAYI OKUDUM NASIL ANLAYACAĞIM. PEKİ BANA ZARAR VEREN KİŞİ CANIM ACIMIYACAKMI YANI ONU DEMEK İSTİYORUM.

2014-04-10

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Nisan - 2017